Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
6 kwietnia 2016

Miasto da pół miliona więcej na sport

Miasto da pół miliona więcej na sport
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Blisko 0,5 mln zł miasto zamierza przeznaczyć na dotacje dla klubów sportowych. Niedawne apele klubów i kibiców najwidoczniej dotarły do murów urzędu miasta i na marcowej sesji rady miasta zwiększono wydatki na sport.

Uchwała zwiększająca dotacje na sport została podjęta na marcowej sesji rady miasta. Miasto przeznaczy dodatkowe 492 884 złote na kluby sportowe oraz stowarzyszenia zajmujące się rozwojem sportu.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu JKH GKS Jastrzębie oraz Jastrzębski Węgiel podjęły rozmowy z miastem by zwiększyć pomoc finansową. Kibice hokeja mogli nawet podpisywać się pod petycją. Niezadowolony z wysokości wcześniejszej dotacji był również klub Judo Koka Jastrzębie. Mimo, że w tym roku miasto zwiększyło kwotę ogólnych dotacji to kryzys w sporcie pogłębia w dużej mierze nie najlepsza sytuacja Jastrzębskiej Spólki Węglowej, która nadal jest jednym z głównych sponsorów sportu w naszym mieście. W 2014 roku dotacje miasta na sport wynosiły 450 tys., w 2015 roku 1,28 mln zł, a w 2016 łącznie to blisko 2 mln zł.

- Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są dużo większe. Na razie pomagamy w takim zakresie na jaki nas stać - mówi prezydent miasta, Anna Hetman.

Kluby sportowe i stowarzyszenia mają czas do 13 kwietnia by złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wielki festyn przed halą widowiskowo-sportową Wielki festyn przed halą widowiskowo-sportową

Rywali Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów poznamy jesienią Rywali Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów poznamy jesienią

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Pan ModeratorPan Moderator10.04.2016 10:55

@Mieszczuchy melomani, informacje o koncertach są umieszczone już od dawna w dziale "Zapowiedzi wydarzeń" :) Odsyłam również tutaj: http://jastrzebieonline.pl/news,8094,rozpoczal-sie-festiwal-jazztrzebie.html 

Mieszczuchy melomani09.04.2016 15:22

7 kwietnia w bibliotece przy ul, Opolskiej odbył się pierwszy koncert rozpoczynający Międzynarodowe Dni Jazzu "JAZZtrzębie". Cały ten cykl powinien być mocno reklamowany na portalach miejskich. To nowy sposób na miesięczne prezentowanie tej niezwykle twórczej muzyki. Koncert był pięknie zagrany. Wibrafon i kontrabas są stworzone dla siebie. Grali dwaj wspaniali muzycy; Bartek Pieszka - wibrafon i Michał Kapczuk - kontrabas. Warto było uczestniczyć w tym koncercie. Ci, którzy nie byli bo nie wiedzieli, nich żałują. Prosimy o więcej informacji o takich koncertach.
p.s.
Proszę o stworzenie możliwości wypowiedzi się fanów tej fascynującej muzyki. Choćby przez dodawanie opinii po informacji o planowanym spotkaniu muzycznym.

Gość07.04.2016 14:16

Sportowiec, ile tytułów Mistrza Polski zdobyli w ciągu ostatniego roku sportowcy z Jastrzębia? Nie mówimy o sportach niszowych, typu rzut skarpetą do kosza.

sportowiec 07.04.2016 12:47

"Sportowcy bez sukcesów?!" w naszym mieście wszyscy stawiają na hokej i siatkówkę, pomijając przy tym inne kluby sportowe gdzie tam zawodowcy odnoszą ogromne sukcesy. Niestety nikt się tym nie interesuje. A jeśli ktoś nie wie o sukcesach innych zawodników to proszę się nie wypowiadać na ten temat :)

Gość07.04.2016 8:23

Też mogę dostać pół miliona? Nie czuje się gorszy od sportowca bez sukcesów.

...06.04.2016 17:40

Przeznaczyc to na kategie "PRACA".

menel06.04.2016 16:08

0,5 mln zł wyrzucone w błoto

Pokaż wszystkie opinie (12)