Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
18 kwietnia 2016

Miasto wyda więcej na utrzymanie letnie niż zimowe

Miasto wyda więcej na utrzymanie letnie niż zimoweUtrzymanie letnie obejmuje m.in. koszenie trawy na pasach zieleni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na utrzymanie zimowe miasto wydało blisko 2 mln zł. Prace letnie mają kosztować łącznie ponad 8 mln zł.

Zimowe utrzymanie dróg i chodników kosztowało miasto 1 974 500 zł. To mniej niż zaplanowano na początku (3,5 mln zł). Kwotę 1,5 mln zł udało się zaoszczędzić głównie dzięki niezbyt surowej zimie.

Na utrzymanie letnie miasto wyda więcej pieniędzy, bo ponad 1 mln zł na miesiąc. Przez 8 miesięcy - od 1 kwietnia do 30 listopada - wykonawcy będą dbać m.in. o porządek i czystość ulic, ścieżek rowerowych czy parkingów.

- Odbywa się to m.in. poprzez usuwanie zanieczyszczeń, zamiatanie, usuwanie pojawiających się roślin czy oczyszczanie wpustów ulicznych. Jest to też czas, kiedy odbywa się koszenie, grabienie trawy i liści, pielęgnacja żywopłotów, drzew i krzewów. Ponadto firmy zajmują się myciem, drobnymi naprawami i malowaniem ławek, a także utrzymaniem koszy ulicznych i słupów ogłoszeniowych - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu

Stały monitoring obciążeń statycznych na dachach gwarancją bezpieczeństwa Stały monitoring obciążeń statycznych na dachach gwarancją bezpieczeństwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
seboc23.05.2017 11:09

Dzieki braku sciezek rowerowych, skwerow i parkingow, miasto zaoszczedzi rowniez latem.
Myslalem, ze to miasto jest zwyczajnie chaotyczne i zapuszczone, ale nie - to wynik konsekwentnego i przemyslanego dzialania wladz miejskich. Nic nie ma - malo pieniedzy sie wydaje.

Krzyś20.04.2016 23:31

Zima 1 mc lato 11 mc gdzie są moje pienidze?

Do Kierowca zawodowy 18.04.2016 20:54

Jaka jest wartość zniszczeń spowodowanych przez firmy odśnieżające?