Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
6 marca 2017

Będzie strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej?

Będzie strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej?
fot. JastrzebieOnline.pl

Niewykluczone, że dojdzie do strajku w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Tym razem to pracownicy dołowi firmy Szkolenie i Górnictwo walczą o swoje prawa.  Najważniejszym postulatem jest zatrudnienie pracowników SiG jako pełnoprawnych pracowników JSW. 

Związek Zawodowy „Jedność” działający w firmie Szkolenie i Górnictwo zorganizował referendum w sprawie organizacji strajku w kopalniach JSW. Głosowanie odbyło się w dniach 22-28 lutego. Pracownicy odpowiadali na pytanie: Czy jesteś za strajkiem w celu spełnienia żądań określonych w piśmie z dnia 5.09.2016 r.? W referendum wzięło udział 54,47 proc. uprawnionych, co stanowi o jego ważności. Za przeprowadzeniem strajku opowiedziało się 98 proc. z nich.

- Naszym postulatem jest zatrudnienie pracowników SiG w JSW,  a także zwrot przez pracodawcę kwoty 1 mln zł do Funduszu Świadczeń Socjalnych, ponieważ środki te zostały rozdysponowane niegodnie z ustawą - zabrakło konsultacji ze związkami zawodowymi. Domagamy się także podwyżki płac za pracę w soboty i niedziele, dotąd wynagrodzenie to jest obliczane jak za tak zwane „czarne dni”.  Wyniki referendum dają nam prawo do przeprowadzenia strajku, jednak jesteśmy gotowi na rozmowy z pracodawcą. Jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnego sygnału, że na takie się zanosi, ale jesteśmy na nie otwarci - mówił Tomasz Wysocki, ze Związku Zawodowego „Jedność” firmy Szkolenie i Górnictwo. 

Rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Katarzyna Jabłońska-Bajer odnosząc się do tej sytuacji powiedziała, że Spółka nie jest stroną w tym sporze, a firma Szkolenie i Górnictwo, której prezesem jest Gabriel Cyrulik. Na chwilę obecną nie udało się uzyskać stanowiska jej prezesa. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (72)
kwk knurów24.03.2017 20:33

SiG strajkuje, jo dupna hahahaha jak tam same matoły robią, to co wy chcecie?? a i tak wypłąty mają wieksze niż pracownicy kopalni.

Górnik11.03.2017 16:16

Nie łudźcie się górnicy że was ktoś z rządu posłucha, a związki wam też nie pomogą. W Jastrzębiu chcieli związkowcy/ patrz prezes spółdzielni mieszkaniowej Jas-Mos/ zamierzali zwołać sesję w sprawie trudnej sytuacji w górnictwie. Jak do dziś tej sesji nie było. To kiedy będzie panie Szereda, czy pana dalej interesuje los górników i ich rodzin. Widać ze ni.

jsw przodowy11.03.2017 15:55

jestem za chłopaki ciężko robią za grosze w porównaniu do nas wiele z nich jest przodowymi naszych kolegów z pod kopalni dlaczego mają zarabiać mniej? pewnie niech się zwolnią i poprzyjmują pod kwk

Jadzia10.03.2017 18:34

Raczej nie bo większość działaczy związkowych albo w radach nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych /są i prezesi/ albo w Radzie Miasta. Ci ,którzy wynieśli ich na te stanowiska dzisiaj zostali sami

góral09.03.2017 12:55

A niech strajkują teraz jet tyle górników z jasmosu i krupińskiego że spokojnie starczy załogi a sig to zwolnienia i po kłopocie

x08.03.2017 21:03

tylko pamiętajcie do emerytury będziecie musieli potem to odrobić a związkowcy....... no właśnie...

krepel08.03.2017 8:07

Jak sie nie podoba zwolnic się ze sigu i przyjac gdzies indziej w czym problem.

Pokaż wszystkie opinie (72)