Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

III edycja RowerON: Zapisy w transzy OPEN zakończyły się 30 kwietnia o godz. 23.30!

AKTUALIZACJA 1.05: Zapisy w transzy OPEN i tym samym do RowerON 2023 zakończone. Co teraz? Przeczytaj: https://www.nowiny.pl/wiadomosci/219590-roweron-2023-jestes-uczestnikiem-iii-edycji-roweron-u-co-dalej-sprawdz-szczegoly.html 

AKTUALIZACJA 21.04: Zakończyliśmy zapisy w drugiej transzy z bezpłatnymi pakietami. Aktualnie trwają zapisy  w transzy OPEN bez pakietów startowych do 30 kwietnia.  Cały czas można zamawiać pakiety płatne z koszulką do 30 kwietnia. Chcesz jeździć w RowerON2023, zdobywać medale i nagrody, a nie zapisałeś do tej pory? Zapisz się w transzy OPEN lub zamów pakiet płatny z koszulką. Link do rejestracji tutaj https://app.evenea.pl/event/roweron2023/. Więcej szczegółów o RowerON 2023 w newsie poniżej. Zapraszamy! 

AKTUALIZACJA 17.04.: Dziś w czwartek 17 kwietnia o godz. 12.00 ruszuła rezerwacja do RowerON 2023, a już o godz. 16.00 zakończył się pierwszy etat rejestracji (zarezerwowanych zostało 500 bezpłatnych miejsc i ponad 100 płatnych). Druga transza zapisów ruszy w czwartek od godz. 12.00, aż do wyczerpania miejsc. Cały czas można zamawiać do 30 kwietnia pakiet płatny z koszulką. A po wyczerpaniu bezpłatnych pakietów startowych ruszy transza OPEN (bez pakietów startowych) i potrwa do 30 kwietnia. Uspokajamy więc: jeśli ktoś nie zdąży zapisać się do transzy bezpłatnej, będzie mógł skorzystać z transzy OPEN lub zamówić pakiet płatny z koszulką (do 30 kwietnia). Zapraszamy!

Projektu „RowerON” chyba nikomu w naszym regionie nie trzeba już przedstawiać. Nasze wezwanie: „wsiadaj na koło, będzie wesoło!” od dwóch lat zbiera rzesze rowerzystów z regionu, zarówno cyklistów-pasjonatów, jak i nowicjuszy do przeżycia wspaniałej i niezapomnianej przygody. Możemy zatem oficjalnie ogłosić: wiosna za pasem, wyciągajcie z piwnic rowery i szykujcie się do RowerON 2023!

III edycja RowerON: Zapisy w transzy OPEN zakończyły się 30 kwietnia o godz. 23.30!
Ekipa RowerON2023 zaprasza do udziału w 3 edycji największej imprezy rowerowej w regionie!

Na początku chcemy się pochwalić. RowerON dostał nominację w konkursie SGL LOCAL PRESS 2021 i 2022 do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce! To dzięki Wam uczestnikom I i II edycji. Dziękujemy!

A jeśli dopiero teraz dowiedziałeś się o RowerON-ie i chcesz wziąć w nim udział jak już ponad 2500 rowerzystów, podpowiadamy - wyzwanie rowerowe RowerON to propozycja dla każdego! Niezależenie od tego czy jeździsz na rowerze od lat, czy dopiero zaczynasz, czy lubisz jeździć samotnie, czy razem z rodziną lub przyjaciółmi – RowerON to propozycja nie do odrzucenia.

Nasza inicjatywa powstała z potrzeby aktywności, odreagowania stresów dnia codziennego, a także chęci odkrywania uroków regionu, w którym mieszkamy. Rower to wolność i idealny trening, a RowerON to gwarantowana dobra zabawa i wspaniała przygoda. Zainteresowany?!

Co przygotowaliśmy dla Was w tym roku?  Prawie 700 km niezapomnianej przygody!

A dokładnie 16 zupełnie nowych tras na terenie aż 8 powiatów/miast: raciborskiego, wodzisławskiego, gliwickiego, Rybnika, Żor, Orzesza i Jastrzębia-Zdroju, a także nowego w tym roku powiatu pszczyńskiego i Ziemi Opawskiej w Czechach.

Trasy są zróżnicowane – mierzą 31-67 km i przebiegają w rozmaitym terenie (asfalt, szuter, las, pola). Są dostosowane zarówno dla amatorów, jak i zaawansowanych rowerzystów i w większości przebiegają po oficjalnych ścieżkach rowerowych regionu. Co ważne, każda z tras została sprawdzona i przejechana przez naszą ekipę i możemy z czystym sumieniem zapewnić Was, że poznacie przepiękne miejsca, do których z pewnością będziecie chcieli wracać częściej.

Wybrane trasy różnią się poziomem trudności, ale przejedzie je zarówno osoba początkująca, czy zaawansowany rowerzysta, ale oczywiście każda trasa będzie wymagała wysiłku fizycznego - i o to chodzi! Trasy będą świetną okazją na całodniową wycieczkę z rodziną czy znajomymi, szybki przejazd po pracy, czy też fragment dłuższej wyprawy. Każdą trasę w tym roku oznaczymy symbolem trudności - łatwa, średnia, trudna, by ułatwić uczestnikom wybór tras dostosowanych do swoich umiejętności. Szczegóły tras będziemy publikować wkrótce od 10 do 31 maja na grupie @RowerON na Facebooku i na stronie www.roweron.pl

Wsiadaj na koło, będzie wesoło... i bezpiecznie

Przejechanie prawie 700 km to ogromny wyczyn, ale też... spore ryzyko. Dlatego w tym roku wyjątkową uwagę zwracamy na Wasze bezpieczeństwo i będziemy przypominać o zasadach pierwszej pomocy i zasadach bezpiecznego poruszania się rowerzystów w ruchu drogowym. I już dziś przypominamy - roweronowcy na trasach RowerON-u, ale również na innych rajzach jeżdżą w kaskach rowerowych!

RowerON jedzie za granicę!

Czekaliśmy na to. 3 edycja RowerON przybiera charakter międzynarodowy! Grzechem byłoby nie skorzystać z terenów czeskiego przygranicza i nie pojeździć po przepięknych terenach Ziemi Opawskiej. Na ten moment możemy Wam zdradzić, że czeskie trasy to prawdziwa „petarda” tegorocznego RowerON-u. Będziecie zachwyceni!

5 tras na medal, 16 na Mistrza

Gdy już zapoznasz się z zaproponowanymi przez nas trasami, wybierz co najmniej 5, które przejedziesz, żeby zdobyć unikatowy medal. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przejechał wszystkie – wówczas zostaniesz Mistrzem RowerON-u i zyskasz oprócz medalu szansę na zdobycie fantastycznych nagród! Na każdej trasie zrobisz zdjęcie w wyznaczonym przez na punkcie, a w październiku na koniec RowerON-u wyślesz nam wszystkie zdjęcia z przejechanych tras celem weryfikacji.

Ten medal może być Twój! Podejmiesz wyzwanie?

Więcej czasu, mniej wymówek!

Słuchając Waszych sugestii, wydłużamy też czas trwania wyzwania o ponad 2 tygodnie! W tym roku startujemy już 3 czerwca i jeździmy do 21 października, czyli mamy aż 4,5 miesiąca lub 144 dni. To mnóstwo czasu! Chcemy żeby każdy z Was mógł ukończyć wyzwanie i tym samym zdobyć unikatowy medal, tytuł MISTRZA RowerON-u i powalczyć w specjalnych challange'ach o super nagrody.

I już dziś zapraszamy na oficjalny start RowerON-u 3 czerwca do parku Roth w Raciborzu na godz. 11.00. Będzie się działo!

Dodatkowa zabawa w challenge’ach

Lubisz rywalizację? To mamy coś dla Ciebie. Podczas RowerON-u odbędą się 3 specjalne challenge i do zdobycia będą dodatkowe cenne nagrody. Szczegóły wkrótce.

Zapisy do III edycji RowerON-u startują już 17 kwietnia. Nie przegap!

W zeszłym roku rejestracja tysiąca uczestników poszła błyskawicznie. Dlatego bądź czujny! Zapisy do 3 edycji ruszają 17 kwietnia i potrwają 2 tygodnie do 30 kwietnia.

Link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/roweron2023/

Liczba miejsc z pakietami startowymi jest ograniczona! W tym roku mamy dla Was 1200 pakietów startowych (bezpłatnych i płatnych). Ci którzy, nie załapią się na pakiety będą mogli się zapisać w transzy OPEN bez pakietów startowych, ale będą jeździć na tych samych zasadach co pozostali uczestnicy. Uwaga – w tym roku będą do wyboru:

  1. pakiet bezpłatny
  2. pakiet płatny z koszulką

I od razu podpowiadamy, dlaczego warto kupić pakiet z koszulką. W tym roku również ogłaszamy „konkurs koszulkowy”. Wystarczy więc zakupić koszulkę z pakietem i na min. 5 trasach zrobić sobie zdjęcie w koszulce RowerON2023, by wziąć udział w dodatkowym super konkursie z rewelacyjnymi nagrodami. Nagrodą główną w tym konkursie będzie markowy rower i inne cenne nagrody!

Wyjątkowe koszulki z logo RowerON 2023!

Podobają Wam się logotypy naszych wyzwań? Przygotowaliśmy dla Was specjalne koszulki sportowe z naszym tegorocznym zwierzakiem - bobrem, które idealnie nadają się na rowerowe wycieczki, a zarazem będą też wspaniałą pamiątką na długie lata. Koszulki można otrzymać zamawiając płatny pakiet startowy lub osobno na stronie https://sklep.nowiny.pl/ 

RAMOWY HARMONOGRAM RowerON2023:

17 – 30 kwietnia – rejestracja uczestników
22 maja – 9 czerwca – odbiór bezpłatnych i płatnych pakietów startowych przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru
10 – 31 maja – prezentacja 16 tras RowerON2023 (www.roweron.pl i FB RowerON)
3 czerwca  – oficjalny start RowerON2023 – event - Racibórz, Park Roth, godz.11.00
3 czerwca – 21 października – realizacja wyzwania przez uczestników – przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez Organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, "konkurs koszulkowy"oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów)
22 – 25 października – wysyłanie do Organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras) przez uczestników celem przyznania unikatowych medali, oraz zgłoszeń w „konkursie koszulkowym”
3 listopada  – relacja LIVE z zakończenia RowerON2023 i wytypowanie zwycięzców nagród w „konkursie koszulkowym” i wśród Mistrzów RowerON-u
29 listopada - 31 grudnia – odbiór medali w punktach odbioru

Bądź na bieżąco!

Koniecznie dołącz do grupy @RowerON na Facebooku, gdzie znajdziesz bieżące informacje o przebiegu wyzwania, dużo inspiracji i całe mnóstwo pozytywnej energii.

Wsiadajcie na koło, zakręcimy Was w lato na wesoło!

Zobacz poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2023. Lista wspierających nas firm i instytucji ciągle rośnie i jest aktualizowana. A jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie napisz do nas na roweron@nowiny.pl. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2022 tutaj


Organizatorem III edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie, regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), portal JastrzebieOnline.pl, Agronowiny.pl, serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ingus (188.117. * .10) 17.04.2023 14:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zapisać się na RowerOn jest trudniej niż kupić węgiel na pgg :|

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 12.04.2023 06:31

do ~To_sem_ja
"Jeśli już, to jako organizatorzy ZALECAMY używanie kasków."
Jasne, pewnie.
A potem, w razie - odpukać - wypadku, szybko na sygnale i bez kolejki na SOR. Żeby ocalić resztki mózgu.

~Rozalia (51.79. * .130) 11.04.2023 14:30
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Do_tego_bez_kasku (94.254. * .19) 11.04.2023 14:10

W Czechach do 18 lat kask jest obowiązkowy i rowerzystów mają 4 razy więcej

~rowerek (87.207. * .86) 11.04.2023 13:37
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jedni nie myją rąk, inni jeżdżą bez kasku, a po prostu powinno się dodać adnotację, że ludziom mało inteligentnym zaleca się jeździć bez kasku, bo u takich właściwie nie ma czego chronić.

~To_sem_ja (31.0. * .15) 11.04.2023 12:45

Ogólnie ok, ale...
Czas, czas, czas... Uwielbiam rower i zaraziłem pasją rodzinę, ale jeździmy razem rzadko: mnóstwo o obowiązków, także w weekendy.
I jak czytam o obowiązkowym kasku... 0_0
Jeśli to by dotyczyło dzieci, to ok. Nie cierpię takich nakazów. Jeśli już, to jako organizatorzy ZALECAMY używanie kasków.