Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Start RowerON 2023 - miasteczko Panawit i kultowe FERRARI F8. To wszystko 3 czerwca w Parku Roth w Raciborzu!

Zapraszamy wszystkich uczestników tegorocznego RowerON-u, ale również innych rowerzystów na oficjalny start tegorocznego RowerON 2023, który odbędzie się przy muszli koncertowej w Parku Roth w Raciborzu, 3 czerwca w godz. 11.00-13.30. Przyjedźcie koniecznie na rowerach!

Start RowerON 2023 - miasteczko Panawit i kultowe FERRARI F8. To wszystko 3 czerwca w Parku Roth w Raciborzu!
Nasza ekipa na stoisku podczas otwarcia RowerON 2022 w Parku Roth

W programie eventu:

 • oficjalne otwarcie RowerON 2023
 • stoisko „Nowiny.pl” z gadżetami dla uczestników RowerON 2023
 • możliwość odebrania pakietów startowych dla uczestników RowerON 2023 (którzy wybrali punkt odbioru pakietów w Raciborzu)
 • możliwość odebrania drukowanych książeczek dla uczestników RowerON 2023 z transzy OPEN (bez pakietów startowych)
 • możliwość dopisania się do RowerON 2023 w transzy OPEN – bez pakietów startowych
 • przejazd uczestników 8 kilometrową trasą ścieżkami Raciborza w celu oficjalnego otwarcia tegorocznego eventu (regulamin rajdu sprawdź TUTAJ)
 • wspólne zdjęcie uczestników
Sprawdź regulamin uczestnictwa_rajd RowerON 2023.pdf

Start RowerON wywołuje pozytywne emocje wśród wszystkich uczestników

Mamy dla Was również wielką niespodziankę - miasteczko zdrowotne PANAWIT,  w którym czeka na Was konkurs z ... kultowym samochodem FERRARI!

Dlaczego miasteczko PANAWIT? Bo regularne badania i zadbanie o siebie to pierwszy i niezbędny krok do poprawy zdrowia. A my rowerzyści musimy być w formie w trakcie RowerON 2023.

Miasteczko PANAWIT zaoferuje dla uczestników RowerON *:

 • strefę badań krwi
 • strefę badań dermo
 • strefę dziecięcą

Dostępna będzie również strefa konkursowa z autem Ferrari! Przyjdź i dowiedz się jak przejechać się kultowym FERRARI F8!

Na odwiedzających miasteczko PANAWIT czekają darmowe badania i konsultacje m.in.*:

 • pełny lipidogram
 • badanie poziomu cukru we krwi
 • badanie TSH
 • pomiar ciśnienia krwi
 • badanie skóry twarzy
 • badanie skóry głowy i włosów

*oferta może różnić się w zależności od warunków technicznych i atmosferycznych

Harmonogram eventu 3 czerwca:

11.00-12.00

Rozpoczęcie eventu – możliwość odebrania pakietów startowych przez uczestników z Raciborza, możliwość otrzymania różnych gadżetów, książeczek rowerowych, możliwość dopisania się do RowerON 2023 w transzy OPEN, wspólne zdjęcia, wywiady, rozmowy etc.

12.00-13.00

Przejazd uczestników RowerON 2023 - 8 kilometrową trasą po ścieżkach Raciborza (regulamin rajdu sprawdź TUTAJ)

13.00-13.30

Zakończenie eventu  - podsumowanie tegorocznych zmagań oraz wspólne zdjęcie wszystkich uczestników tegorocznego RowerON-u

Miasteczko zdrowotne PANAWIT będzie dostępne w godz. 11:00-13.30.

Zapraszamy!


Przypominamy o odbiorze pakietów startowych przez zarejestrowanych uczestników do 9 czerwca w wybranym podczas rejestracji punkcie odbioru (nie dotyczy osób zapisanych w transzy OPEN bez pakietów startowych). Więcej o odbiorze pakietów TUTAJ

Zobaczcie na filmie jak ekipa RowerON-u pracowała dla Was cały tydzień przy pakowaniu pakietów!

 Podajemy jeszcze raz listę punktów odbioru pakietów i godziny ich otwarcia:

 • Racibórz - Wydawnictwo Nowiny, ul. Kościuszki 32a (pn.-pt. godz. 9.00-15.00)
 • Wodzisław Śląski - WCK, ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 17, hol główny/portiernia (pn.-pt. godz. 9.00-15.00)
 • Rybnik - Punkt Informacji Miejskiej Halo!Rybnik, ul. Jana III Sobieskiego 20 (pn.-nd. godz. 10.00-18.00)
 • Jastrzębie-Zdrój - MOSiR, ul. Harcerska 14b, sekretariat (pn.-pt. godz. 8.00-15.00)
 • Żory - Hala widowiskowo-sportowa MOSiR, ul. Folwarecka 10 (pn.-pt. godz. 11.00-17.00)
 • Gliwice - Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej, ul. Kaszubska 28 (pn.-pt. godz. 8.00-17.00)
 • Pszczyna - MOSiR, ul. Basztowa 4, biuro przy hali sportowej, (pn.-pt. godz. 8.00-15.00)
 • Opava (CZ) - Tydenik Region Opavsko, ul. Horní náměstí 58 (pn.-pt. godz. 9.00-15.00)

Więcej o harmonogramie RowerON2023 tutaj https://www.nowiny.pl/wiadomosci/219590-roweron-2023-jestes-uczestnikiem-iii-edycji-roweron-u-co-dalej-sprawdz-szczegoly.html

RAMOWY HARMONOGRAM RowerON2023:

17 – 30 kwietnia – rejestracja uczestników – ZAKOŃCZONA!

22 maja – 9 czerwca – odbiór bezpłatnych i płatnych pakietów startowych przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru - W TRAKCIE!

10 – 30 maja – prezentacja 16 tras RowerON 2023 (www.roweron.pl i FB RowerON)

3 czerwca  – oficjalny start RowerON 2023 – event - Racibórz, Park Roth, godz.11.00-13.30

3 czerwca – 21 października – realizacja wyzwania przez uczestników – przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez Organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, "konkurs koszulkowy"oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów)

22 – 25 października – wysyłanie do Organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras) przez uczestników celem przyznania unikatowych medali, oraz zgłoszeń w „konkursie koszulkowym”

3 listopada  – relacja LIVE z zakończenia RowerON 2023 i wytypowanie zwycięzców nagród w „konkursie koszulkowym” i wśród Mistrzów RowerON-u

29 listopada - 31 grudnia – odbiór medali w punktach odbioru

Szczegółowy regulamin akcji publikujemy na stronie www.roweron.pl. Możesz go również zobaczyć poniżej.

Regulamin projektu_RowerON_2023.pdf

Bądź na bieżąco!

Koniecznie dołącz do grupy @RowerON na Facebooku, gdzie znajdziesz bieżące informacje o przebiegu wyzwania, dużo inspiracji i całe mnóstwo pozytywnej energii.

Zobacz również poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2023. Lista wspierających nas firm i instytucji ciągle rośnie i jest aktualizowana. A jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem tegorocznej największej imprezy rowerowej w regionie napisz do nas na roweron@nowiny.pl. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2022 tutaj


Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021 i 2022, dostał nominację w prestiżowym konkursie SGL LOCAL PRESS  do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

Organizatorem III edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie, regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), portal JastrzebieOnline.pl, Agronowiny.pl, serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~BoguśS (5.184. * .254) 03.06.2023 10:05
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ile z miasta kasy na to poszło? Jak ktoś jeździ na rowerze to jeździ. Nie trzeba na to wydawać masy środków z budżetu Miasta

~Skarbnik (79.184. * .70) 30.05.2023 19:19
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem