Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

700 km kolejnych przygód rowerowych za nami. 3 listopada odbył się wielki finał III edycji RowerON-u 2023!

„Wsiadaj na koło, będzie wesoło”- pod takim hasłem przez ostatnie 4,5 miesiąca mieszkańcy całego subregionu zachodniego województwa śląskiego oraz powiatu gliwickiego, pszczyńskiego i czeskiej Opawy jeździli po 16 wytypowanych trasach rowerowych w regionie. W czwartek 3 listopada o godz. 13:00 odbył się finałowy live i tym samym zakończyliśmy III edycję największego wyzwania rowerowego RowerON 2023.

700 km kolejnych przygód rowerowych za nami. 3 listopada odbył się wielki finał III edycji RowerON-u 2023!
Relację LIVE prowadzili Ewa Węgrzyn – pomysłodawczyni projektu RowerON i szef organizacyjny projektu Marek Kuder – Dyrektor Działu Rozwoju Biznesu Wydawnictwa Nowiny

RowerON 2023 w liczbach

W trzeciej edycji RowerON-u wzięło udział rekordowe 1600 uczestników. Wyzwanie obejmowało przejechanie minimum 5, a maksimum 16 tras w regionie o łącznej długości 700 km zaproponowanych przez Organizatora – Wydawnictwo Nowiny. W trakcie trwania wyzwania  od 3 czerwca do 21 października odbyły się także 3 dodatkowe challenge, których laureaci w kategorii męskiej i żeńskiej otrzymali dodatkowe nagrody.

Po zweryfikowaniu przez ekipę RowerON-u formularzy ze zdjęciami podsumowującymi przejechanie tras, miło nam poinformować, że aż 506 uczestników przejechało min. 5 tras i otrzyma od nas unikatowy medal, a aż 191 osób przejechało wszystkie 16 tras zdobywając tym samym oprócz unikatowego medalu tytuł Mistrza RowerON-u 2023. Natomiast w ogłoszonym konkursie „koszulkowym”, polegającym na zaliczaniu tras w firmowej koszulce RowerON 2023 zgłosiło się rekordowe 116 uczestników.

W RowerON-ie wszyscy wygrywają!

Gratulujemy wszystkim zgłoszonym uczestnikom tegorocznej edycji RowerON-u, zarówno tym, którzy przejechali minimalną oraz maksymalną ilość tras, jak i tym którym nie udało się sięgnąć po medal. Pamiętajcie, że ideą RowerON-u jest propagowanie aktywności fizycznej, eksplorowanie regionu i dobra zabawa, więc każdy kto podjął się naszego wyzwania jest wygranym. Zachęcamy do jeszcze większej aktywności rowerowej w kolejnej edycji!

Ten unikatowy medal otrzymają uczestnicy!

Było wyzwanie, są nagrody dla najbardziej wytrwałych!

Jest wysiłek to musi być nagroda, i to nie byle jaka. Każdy z uczestników RowerON-u, który przejechał minimum 5 tras otrzyma od nas unikatowy medal. Medale będą do odbioru w wybranych w formularzach punktach odbioru od w grudniu. Szczegółowe informacje będziemy wysyłać mailowo. Natomiast dla Mistrzów RowerON-u przygotowaliśmy razem z naszymi sponsorami i partnerami aż 106 nagród, a laureatów wytypowaliśmy podczas piątkowego live'a. Wkrótce podamy informację, w jaki sposób będzie można odebrać nagrody. Lista nagrodzonych poniżej w dalszej części newsa.

>>>ZOBACZ RELACJĘ LIVE Z FINAŁU III EDYCJI ROWERON-U<<<<

 

RowerON to wyjątkowi ludzie

Może się wydawać, że RowerON to tylko 4,5 miesięczne wyzwanie, ale jego przygotowania trwały o wiele dłużej. Zanim mogliście zobaczyć pierwsze informacje o trzeciej edycji ekipa RowerON-u już przez kilka miesięcy pracowała nad jego ostatecznym kształtem i realizacją, w które zaangażowane było wiele osób z naszego Wydawnictwa Nowiny. W tym: nasi aktywni rowerzyści, którzy przejechali i sprawdzili wszystkie trasy - Paweł Okulowski, Tomek Czech, Kasia Maciejowska, Marek i Tatiana Kuder oraz Marek Thiel, dział rozwoju biznesu pod przewodnictwem ww. Marka – Ewa Węgrzyn, Monika Pilch, Mateusz Szynol, Barbara Frydryk, dział techniczny –Jerzy Oślizły, Agnieszka Subocz i Paweł Okulowski, a także Prezes Wydawnictwa Nowiny – Arkadiusz Gruchot.

Ekipa RowerON gratuluje wszystkim uczestnikom i zaprasza na edycję 2024!

Dzielmy pasję rowerową cały rok!

Zapraszamy do aktywnego udziału w grupie na facebooku FB RowerON – komentujcie, lajkujcie, wysyłacie zdjęcia i opisy Waszych tras i dzielcie się wypadami i przygodami rowerowymi. Odwiedzajcie również stronę www.roweron.pl gdzie znajdziecie 40 gotowych tras w regionie z edycji 2021 i 2022 i 2023.  Możecie do nich wracać i eksplorować cały rok.

Nieocenione wsparcie od lokalnego biznesu

RowerON nie odbyłby się bez wsparcia zaufanych firm i instytucji w regionie. W tym roku w projekt zaangażowało się 50 firm i instytucji oraz patronów medialnych, bez wsparcia których RowerON by się nie odbył. Dziękujemy za okazane zaufanie i wsparcie finansowe projektu, a także przekazane nagrody. To dzięki Wam możemy dzisiaj powiedzieć, że III edycja RowerON 2023 okazała się ponownie wielkim sukcesem.

Partnerzy strategiczni

 • Śląska Organizacja Turystyczna - zajmuje się promocją Województwa Śląskiego jako atrakcyjnej destynacji turystycznej dla turystów z kraju i zagranicy.
 • slaskie.travel - oficjalny portal turystyczny Województwa Śląskiego dostarczający informacji m.in. na temat atrakcji turystycznych, wydarzeń, tras i szlaków turystycznych. Na slaskie.travel turyści znajdą również gotowe propozycje wycieczek Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Beskidach i  Śląsku Cieszyńskim, Krainie Górnej Odry oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Partnerzy główni

 • Urząd Miasta Racibórz - który wspiera wiele inicjatyw społecznych wsparł kolejny raz RowerON, bo Racibórz kocha rower.
 • Koleje Śląskie - regionalny przewoźnik pasażerski. Jesteśmy jednym z fundamentów bezpiecznej i nowoczesnej komunikacji zbiorowej w województwie i poza jego granicami. Nasze pociągi dojeżdżają również do Krakowa i Zakopanego. Korzystając z ekologicznego taboru, pasażerowie regularnie podróżują do pracy, szkoły oraz do miejsc atrakcyjnych turystyczne w regionie. Koleje Śląskie - zapraszamy na pokład!

Sponsorzy główni

 • Tegorocznym sponsorem głównym wydarzenia RowerON jest firma ZDROWIT SA, sponsor apteczek rowerowych dla naszych uczestników oraz organizator miasteczka PANAWIT na otwarcie RoweON2023.
 • Extral Aluminium - to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się prasownia profili aluminiowych, powstała w 2008 roku w Żorach. W działalności firmy oprócz zastosowania najlepszych rozwiązań z dziedziny produkcji, technologii, zarządzania i bezpieczeństwa pracy, podejmowane są działania pro-ekologiczne które opierają się na koncentrowaniu sił i środków w celu minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko.
 • Tokai COBEX - to globalna firma wytwarzająca wysokiej jakości produkty węglowe i grafitowe wykorzystywane m.im. w przemyśle hutniczym czy chemicznym. W portfolio produktów znajdują się bloki katodowe, wykładziny do pieców hutniczych, elektrody węglowe, pasta Soedeberga czy grafit specjalny.
 • Unilink - jest największą w Polsce multiagencją ubezpieczeniową i liderem ubezpieczeń. Na rynku ubezpieczeniowym Unilink funkcjonuje nieprzerwanie od 13 lat. Dzięki licznym inwestycjom Grupa Unilink stała się największym dystrybutorem ubezpieczeń w Europie Środkowo-Wschodniej, obecnym w 6 krajach: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Mołdawii, Czechach i Słowacji. W kwietniu 2023 r., Grupa Unilink dołączyła do wiodącego fintechu i brokera ubezpieczeniowego Acrisure, by wykorzystać globalną obecność i ekspertyzę nowego właściciela i przyspieszyć międzynarodowy rozwój.
 • RAFAKO S.A. - to wiodąca polska spółka, dostarczająca specjalistyczne rozwiązania dla sektora energetycznego, ciepłownictwa oraz branży ropy i gazu w Polsce i za granicą. Bazując na ponad 70-letnim doświadczeniu i unikalnych kompetencjach, jest ona kluczowym dostawcą rozwiązań technologicznych związanych z wytwarzaniem energii i ochroną środowiska. Rafako to innowacyjne technologie dla energetyki i przemysłu. Firma wspiera też aktywny tryb życia oraz sportowe inicjatywy w regionie m.in. RowerON 2023.

 Partner honorowy

 • Kraina Górnej Odry - obszar znajdujący się w południowo- zachodniej części Woj. Śląskiego. Zielone tereny Krainy Górnej Odry to idealne miejsce na wycieczki piesze i rowerowe, spływy kajakowe i odpoczynek na łonie natury.

Szczególnie dziękujemy również instytucjom: Miastu Racibórz, Powiatowi Raciborskiemu, Euroregionowi Silesia, gminom szczególnie z powiatu raciborskiego (Kuźnia Raciborska, Nędza, Krzyżanowice, Rudnik, Pietrowice Wielkie) oraz Powiatowi Pszczyńskiemu, Miastu Pszczyna, Miastu Orzesze, gminie Strumień i MOSiR-owi Rybnik, które stale rozwijają infrastrukturę rowerową i nas wspierają.

Mamy nadzieję, że w kolejnej IV już edycji wesprą nas również gminy innych miast i  powiatów (Rybnik, Wodzisław Śl., Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Żory),  przez które RowerON przejeżdża, bo potrzebujemy również wsparcia w tamtym regionie.

Wielkie podziękowania również dla patronów medialnych  za propagowanie naszej imprezy – radio Vanessa FM, Raciborska Telewizja Kablowa RTK i telewizja TVS, oraz tygodnik Region Opavsko.

 

Zwycięzcy nagród w RowerON 2023

 • Challenge 20 km - Agata Skupień, Klaudia Stabik-Skorupa, Michał Krakowski, Piotr Buchalik
 • Challenge 40 km - Małgorzata Procek, Dorota Ligocka, Hubert Śmigiel, Bartosz Orzechowski
 • Challenge 60 km - Ewa Kramarzewska, Irena Przeliorz, Bogdan Stabik, Jacek Bombik

Nagrody dla Mistrzów RowerON

 • 1 x Trenażer OREKA O5 z czujnikiem kadencji o wartości 6 699 zł od firmy Bike System z Rybnika - Michał Krakowski
 • 1 x Voucher* do sklepu rowerowego GIANT GLIWICE o wartości 4000 zł od firmy Giant Gliwice, *do wykorzystania na rower marki Giant lub akcesoria marki Giant. Voucher nie łączy się z innymi promocjami - Marcin Średniawa
 • 1 x Bagażnik rowerowy na hak Taurus Basic Plus 3 o wartości 1400 zł od firmy TAURUS - Agnieszka Kwiecińska
 • 1 x Bagażnik rowerowy Taurus BikeUp Pro o wartości 360 zł od firmy TAURUS - Piotr Granieczny
 • 2 x Bagażnik rowerowy Taurus BikeUp Pro o wartości 360 zł każdy od firmy AUTO-PRUSICKI z Raciborza - Beata Niziałek, Szymon Staroń
 • 2 x Voucher na przegląd serwisowy roweru o wartości 250 zł każdy w Serwisie Rowerowym Szprycha w Raciborzu - Mariola Granieczny, Jarosław Dyło
 • 1 x Profesjonalny zegarek sportowy Sigma od firmy Giant Gliwice - Błażej Bizoń
 • 9 x Zestaw kosmetyków rowerowych od firmy Mikesz z Rydułtów - Irena Przeliorz, Ireneusz Nowak, Bogdan Buko, Iwona Wardak, Agnieszka Korduła, Bartosz Orzechowski, Daniel Skrobak, Mariusz Borycki, Filip Siedlaczek
 • 3 x Bon o wartości 100 zł każdy do sklepu internetowego MORAJ od firmy Moraj z Rybnika -Daniel Kubacki, Mateusz Nikiel, Piotr Kudyba
 • 1 x Zestaw dziecięcy: bidon dziecięcy, dzwonek dziecięcy, zapinka do roweru + uchwyt na bidon + 1 kamizelka odblaskowa + słodycze od firmy Giant Gliwice i Mieszko - Piotr Siedlaczek
 • 1 x Zestaw dziecięcy: lampka przód (futura) + kamizelka odblaskowa + słodycze od firmy Giant Gliwice, Campbox z Rybnika i Mieszko - Andrzej Myszakowski
 • 3 x Wodoodporny uchwyt na rower od firmy Giant Gliwice - Małgorzata Mura, Henryk Nowakowski, Adam Czerwiński
 • 7 x Uchwyt na telefon na rower  od firmy Giant Gliwice - Bartłomiej Rowiński, Sergei Linkin, Wojciech Sosnowski, Rafał Sitek, Iwona Czernik, Krzysztof Sodzawiczny, Mateusz Musioł
 • 1 x Zestaw lampek: 1 tylna lampka + 1 przednia lampka (futura) od firmy Giant Gliwice - Tomasz Gudynowski
 • 1 x Zestaw lampek: 1 tylna lampka + 1 przednia lampka (futura) od firmy Giant Gliwice - Michał Grzęda
 • 6 x Siodło rowerowe do roweru od firmy Giant Gliwice - Barbara Grieger, Jacek Bombik, Sylwester Kopeć, Sabina Strużyna, Dariusz Ciesielski, Adrian Gamrat
 • 3 x Zestaw: licznik rowerowy Sigma +  uchwyt na bidon od firmy Giant Gliwice - Dariusz Mosiński, Krystian Czogała, Jak Siedlaczek
 • 5 x Zestaw: pompka rowerowa + lampka przód (futura) + książka o bezpieczeństwie od firmy Giant Gliwice - Anita Skuta, Jacek Grieger, Andrzej Fulek, Krzysztof Pluta, Patrycja Granieczny
 • 29 x Toreb prezentowych od firmy Eko-Okna z Kornic - Agata Buchalik, Marcin Szymura, Amelia Siedlaczek, Agata Skupień, Piotr Banko, Robert Granieczny, Janusz Szymecki, Krzysztof Strużyna, Małgorzata Trojan, Adrian Nikiel, Robert Górecki, Ireneusz Pinior, Irena Szewczyk, Tomasz Bała, Magda Mitko, Maciej Mrozek, Przemysław Bańczyk, Mirosław Paprotny, Urszula Matysek, Irena Szymecka, Teofil Czogała, Jakub Szymura, Andrzej Majchrzak, Patryk Łatuszyński, Mirosław Banak, Przemysław Kramarzewski, Marek Zerzon,  Jadwiga Nowak, Iwona Szymońska
 • 8 x Zestaw słodyczy od firmy Mieszko - Mariusz Bielaczek, Andrzej Kuśnierz, Mariusz Skuta, Krzysztof Jankowski, Marta Lembas, Dariusz Bartosz, Damian Głowala, Jolanta Dębińska-Banak
 • 6 x koszulka RowerON - Joanna Błaszczok, Katarzyna Ciesielska, Mateusz Sieradzki, Adam Buba, Bartosz Hajski, Bartosz Gac

Zwycięzcy nagród w „konkursie koszulkowym”

 • 1 x Rower Giant Talon 3 (29``) o wartości 3800 zł od firmy Giant Gliwice + książka o bezpieczeństwie - Agnieszka Widuch
 • 1 x bon na meble o wartości 1000 zł od firmy MAXI-HOME w Raciborza + książka o bezpieczeństwie - Bogdan Stabik
 • 1 x butelka na wodę + książka o bezpieczeństwie od firmy CAMPBOX z Rybnika - Paweł Buszka
 • 1 x licznik rowerowy SIGMA + książka o bezpieczeństwie od portalu Nowiny.pl - Jacek Witkowicki

Dziękujemy za tegoroczną edycję i zapraszamy wszystkich zapaleńców rowerowych na RowerON 2024! Wsiadajcie na koło. Za rok ponownie zakręcimy Was w lato na wesoło!

Zobaczcie CLIP z otwarcia RowerON 2023!


RAMOWY HARMONOGRAM RowerON2023:

17 – 30 kwietnia – rejestracja uczestników – ZAKOŃCZONA!

22 maja – 9 czerwca – odbiór bezpłatnych i płatnych pakietów startowych przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru – ZAKOŃCZONE!

10 – 30 maja – prezentacja 16 tras RowerON 2023 (www.roweron.pl i FB RowerON) – ZAKOŃCZONA!

3 czerwca  – oficjalny start RowerON 2023 – event - Racibórz, Park Roth, godz.11.00-13.30 – ZAKOŃCZONA!

3 czerwca – 21 października – realizacja wyzwania przez uczestników – przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez Organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, "konkurs koszulkowy"oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów) - ZAKONCZONA!

22 – 26 października – wysyłanie do Organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras) przez uczestników celem przyznania unikatowych medali, oraz zgłoszeń w „konkursie koszulkowym”  - ZAKOŃCZONA

3 listopada  godz. 13.00 – relacja LIVE z zakończenia RowerON 2023 i wytypowanie zwycięzców nagród w „konkursie koszulkowym” i wśród Mistrzów RowerON-u - ZAKOŃCZONA

Od grudnia  – odbiór medali w punktach odbioru - WKRÓTCE podamy szczegółowe informacje

Bądź na bieżąco!

Koniecznie dołącz do grupy @RowerON na Facebooku, gdzie znajdziesz bieżące informacje o przebiegu wyzwania, dużo inspiracji i całe mnóstwo pozytywnej energii.

Zobacz również poniżej listę naszych sponsorów i partnerów tegorocznej edycji 2023. Bez ich wsparcia RowerON by nie zainstniał. Dziękujemy!

A jeśli masz firmę i chcesz zostać sponsorem przyszłorocznej największej imprezy rowerowej w regionie w roku 2024 napisz do nas już dziś na roweron@nowiny.pl. Mamy super pakiety sponsorskie dla firm i instytucji!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2023 tutaj

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz jak przebiegał RowerON 2022 tutaj


Chcemy się też pochwalić, że RowerON 2021 i 2022, dostał nominację w prestiżowym konkursie SGL LOCAL PRESS  do nagrody za najlepszą „akcję społeczną” zorganizowaną przez wydawnictwa lokalne w całej Polsce!

Organizatorem III edycji RowerON-u jest Wydawnictwo Nowiny Sp. z o.o. Wydawnictwo Nowiny, jako wydawca tygodników Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzisławskie, bezpłatnych czasopism Magazyn Rybnicki, Nowiny Jastrzębskie, Nowiny Żorskie, regionalnego portalu informacyjnego Nowiny.pl (zasięg działania – Subregion Zachodni woj. śląskiego), portal JastrzebieOnline.pl, eZory.pl, Agronowiny.pl, serwisu rekrutacyjnego Praca.nowiny.pl oraz pomysłodawca i organizator wielu akcji społecznych, od wielu lat promuje lokalny patriotyzm, tradycje i zdrowy styl życia. Nasze projekty tego typu np. „Cudze chwalicie, swego nie znacie – Skarby Ziemi Raciborskiej i Wodzisławskiej”, „100 Autorytetów na 100-lecie Niepodległości”, „Kupuję-Ratuję”, „Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty”, konkurs "Czas na Śląskie", „Festiwal Przedsiębiorczości”, „InspiratON. Czas na Zawodowców”, "Dni Otwartych Drzwi" od lat cieszą się uznaniem i mają duży rezonans społeczny i medialny, a nawet zdobywają uznanie w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].