Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

1075 biegaczy na ulicach Rybnika, czyli 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy [ZDJĘCIA]

Kolejna edycja rybnickiego półmaratonu odbyła się 24 czerwca. Choć zapisało się 1200 osób, to ostatecznie na starcie stawiło 1075 biegaczy.

1075 biegaczy na ulicach Rybnika, czyli 13. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy [ZDJĘCIA]
Start i metę 13. Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego zlokalizowano nieopodal kąpieliska "Ruda".

Ponad tysiąc biegaczy w półtorej minuty

Maraton wystartował po sygnale, który dał poseł Marek Krząkała z Rybnika. Od momentu, gdy pierwszy biegacze przekroczyli linię startu to chwili, gdy uczynił to ostatni z uczestników imprezy, minęło niespełna półtorej minuty. Można to zobaczyć na filmie:

Według metryki 40+, ale ciało jak u 20-latki

W tłumie uczestników biegu napotkaliśmy Marzenę Zamysłowską i Sylwię Miedzińską. To uśmiechnięte mieszkanki Rudy Śląskiej, które sportem interesują się od dawna, biegają od pandemii i niejeden półmaraton mają za sobą. Mimo to przed startem były bardzo podekscytowane biegiem. Dlaczego? - Bo to nas pierwszy półmaraton nocny - powiedziały. Koleżanki wspólnie chcą zdobyć w tym roku koronę półmaratonów. Ponadto Sylwia myśli jeszcze o koronie maratonów. - Jak wchodzimy na taką wagę, która mierzy poziom wody, tłuszczu itd. to wychodzi nam, że mamy po 29 lat, a przecież jesteśmy już po 40-tce, mamy dorosłe córki - dodają. Przebiegnięcie półmaratonu nie stanowi dla nich większego problemu. Mało tego, koleżanki potrafią przegadać ze sobą cały bieg, a tchu im nie brakuje. Choć przyznają, że nie lubię podbiegów pod górkę, wysokich temperatur i tłoku.

Marzena Zamysłowska i Sylwia Miedzińska to wielkie entuzjastki sportowego trybu życia. - Chodzimy na siłownię, na jumping frog, na spinning, no i biegamy. Sprawia nam to olbrzymią przyjemność - mówią mieszkanki Rudy Śląskiej. Rybnicki półmaraton był pierwszym nocnym biegiem tej klasy, w którym wystartowały.

Wyniki 13. PKO Rybnickiego Półmaratonu 2023

Wyniki online dostępne są tutaj:

https://time-sport.pl/results/wyniki-24-06-2023-13-pko-rybnicki-polmaraton-ksiezycowy-oraz-nocna-dycha/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].