Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH GKS Jastrzębie z kompletem punktów [ZDJĘCIA]

W drugim domowym meczu w sezonie 2023/24 hokeiści JKH GKS Jastrzębie ponownie zgarnęli komplet punktów. W piątkowy wieczór zespół pewnie pokonał Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0, 3:1, 0:0), a o zwycięstwie zadecydowała końcówka drugiej tercji, w której gospodarze natychmiast odpowiedzieli na kontaktowe trafienie rywali.

JKH GKS Jastrzębie z kompletem punktów [ZDJĘCIA]

Podrażnieni niedzielną porażką w Toruniu jastrzębianie od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli na gości. Ci jednak długo zachowywali spokój w defensywie i groźnie się odgryzali, w czym spory udział miał dobrze dysponowany Patrik Spieszny. Sosnowiecki golkiper poradził sobie m.in. w sytuacji sam na sam z Dominikiem Pasiem. W efekcie na otwarcie wyniku oczekiwano do drugiej odsłony.

Napór przyniósł skutek w 32. minucie, kiedy to świetnie zachował się Patryk Wajda, znakomicie wprowadzając w błąd obronę rywali. Reprezentant Polski zamarkował strzał, ale ostatecznie podał do lepiej ustawionego Tuukki Rajamaekiego, a ten nie zmarnował okazji. W 37. minucie było już 2:0 po tym, jak na rajd za bramkę Spiesznego zdecydował się Jakub Martiska, wykładając gumę Robertowi Arrakowi. Estończyk poszedł za ciosem i po raz trzeci trafił do sosnowieckiej bramki, bowiem wcześniej skutecznie czynił to w sparingach.

Dwubramkowego prowadzenia nie udało się utrzymać, gdyż po zakończonej karze dla Dominika Pasia goście skonstruowali bliźniaczą akcję, a wyrok wykonał Patryk Krężołek. Na szczęście zespół JKH nie pozwolił przeciwnikom na więcej i natychmiast wyprowadził nokautujący cios, kiedy to akcję Michałay Zająca wykończył Jakub Iżacky.

W trzeciej tercji zadowoleni z prowadzenia gospodarze nie starali się szarpać tempa i spokojnie dowieźli wynik do końca. Każda oszczędność sił może być na wagę złota, bowiem przed ekipą niedzielny wyjazd do Nowego Targu i wtorkowe derby z GKS Katowice.

W spotkaniu z Zagłębiem zadebiutował w JKH Rastislav Spirko, który dołączył do drużyny kilkanaście godzin wcześniej.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].