Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

11-letni Antek - zawodnik Pioniera Jastrzębie zremisował rozgrywkę w szachy z Mistrzem Polski!

Podczas turnieju International Chess Open w mieście Graz w Austrii, zawodnik klubu Pionier Jastrzębie -  Antek Radzimski zremisował z aktualnym mistrzem Polski Bartoszem Soćko. 

11-letni Antek - zawodnik Pioniera Jastrzębie zremisował rozgrywkę w szachy z Mistrzem Polski! Facebook.com/antekradzimski
Antek Radzimski i Bartosz Soćko po zremisowanym pojedynku.

11-letni Antek - zawodnik Pioniera Jastrzębie zremisował rozgrywkę w szachy z Mistrzem Polski!

- Nasz 11 latek zremisował z aktualnym Mistrzem Polski, legendą polskich szachów arcymistrzem Bartoszem Soćko! To były prawie 4h walki, bardzo dobrej gry po obu stronach, 53 ruchy ze skutecznością ponad 92 procent - czytamy na fanpage Antka na Facebooku. 

Warto podkreślić, że Antek w pierwszej rundzie turnieju wygrał z przedstawicielem Chorwacji, a w rundzie drugiej zremisował z reprezentantem Niemiec. Trzecia runda przyniosła symboliczny remis z Mistrzem Polski.

Z pewnością jest to jeden z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się wielkimi krokami kwietniowymi Mistrzostwami Polski. Nasz szachowy as rozstawiony jest na 68 miejscu na 153 zawodników. Na starcie mamy graczy z 48 krajów - informują rodzice chłopca. 

Trzymamy kciuki!

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bbbb (89.72. * .41) 23.02.2024 12:39

Nawet szachy musicie mieszać do polityki? Jeżeli tak dalej pójdzie to z naszego Antka wyrośnie poważny Antoni. Gratulacje chłopie i tak trzymać.

~Pył (89.25. * .86) 23.02.2024 08:20

tylko remis? Matusiak tego mistrza to wciąga lewą dziurką nosa nie brudząc sobie wąsa przy tym nawet

~Hardy@12 (89.64. * .94) 22.02.2024 19:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Brawa I szacunek dla tego młodego stratega szachowego jestem pod wrażeniem, 11 lat i taka głową gratulacje dla rodziców i opiekunów

~Juzik (79.184. * .126) 22.02.2024 12:02

No, to teraz Andriu M. już nie wygra sam ze sobą...