Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Chciał zarobić na bitcoinach. Stracił ponad 280 tysięcy zł

Jastrzębscy policjanci ostrzegają i zalecają ostrożność przy kontaktach z osobami, które obiecują wysokie zyski w krótkim czasie. Jastrzębianin miał zarobić na kryptowalucie, a w efekcie stracił ponad 280 tysięcy złotych.

Chciał zarobić na bitcoinach. Stracił ponad 280 tysięcy zł

Obietnica szybkiego zarobku

Do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zgłosił się jastrzębianin, który poinformował, że w wyniku oszustwa stracił ponad 280 tysięcy złotych. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych znalazł ogłoszenie, jak można zarobić w krótkim czasie bardzo duże pieniądze. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju zadzwonił na podany numer telefonu, gdzie rozmówca ze wschodnim akcentem wyjaśnił na czym polega ich działalność i jak w szybki sposób można się wzbogacić. Na początek mężczyzna wpłacił kwotę około 800 złotych.

Instalacja aplikacji

Mężczyzna instruowany był telefonicznie krok po kroku, jaką aplikację musi pobrać na swój komputer, gdzie ma się zalogować, na jakiej stronie internetowej. Program pomagał oszustom oszacować możliwości finansowe rozmówcy, a co za tym idzie zachęcać do kolejnym przelewów mających na celu wzbogacenie się jastrzębianina. Po jakimś czasie na wskazanej stronie internetowej rozmówca zauważył, że zainwestowane przez niego środki finansowe przynoszą zaskakujące zyski. Zachęcony rezultatami dał się nakłonić na przelew kolejnych kwot.

Pieniądze zniknęły

24 lutego 2022 roku, gdy jastrzębianin nie mógł nawiązać kontaku z maklerem postanowił wypłacić swoje pieniądze i tu zaczęły się przysłowiowe schody. Okazało się, że pieniędzy nie ma. Jastrzębianin stracił zainwestowane 120 tysięcy złotych oraz ponad 65 tysięcy wypracowanych zysków z inwestycji. Mężczyzna, szukając informacji na temat firmy, w której zainwestował pieniądze, znalazł niestety tylko informacje o oszukanych osobach.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Oberwator_R 07.03.2022 07:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jeśli kryptowaluta w jeden dzień może przynieść horrendalne zyski a na drugi dzień plajtę , to znaczy że jest to potencjalne narzędzie do robienia przekrętów. Ten zysk jest równocześnie stratą kogoś innego i na odwrót. Kiedyś pieniądz miał pokrycie w złocie i nie można było emitować jego nadmiaru. Był stabilny i miał określoną wartość. Teraz sobie mozna wymyślać dowolne waluty które są tylko wirtualne a przez to niestabilne. Odejście od parytetu złota to był początek kryzysów finansowych , krachów giełdowych i wielocyfrowej inflacji. Zresztą wystarczy wejść na stronę worlddept. Właściwie wszystkie kraje świata są zadłużone zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Rozwiązanie tak kolosalnych zadłużeń jest niestety tylko jedno. Obawiam się że obecna sytuacja zmierza właśnie w kierunku zresetowania tego problemu na całym świecie. Obym sie mylił.

~zMako (91.225. * .152) 06.03.2022 19:53

Nie możecie pisać o tym jak stracił 280 tys. podczas gdy zainwestował zaledwie 120 tys. Te „wypracowane zyski z inwestycji” to puste pieniądze, które nie istnieją. Ze swoich pieniedzy stracił tylko 120 tys. Poza tym, kolejny błąd w tytule - bitcoin to kryptowaluta ale kryptowaluty to nie tylko bitcoiny. Nie możecie robić takich nieścisłości, zanim coś piszecie znajdźcie porządne informacje ogólnie o temacie artykułu. Kryptowaluty są pełne oszustw, jednak same są przyszłością pieniądza. Warto się wgłębić w temat ponieważ jest on bardzo interesujący. Jeśli człowiek wie co robi, to zyski idące w setki tysięcy w jeden wieczór nie są niemożliwe. Jednak pieniądze łatwo i szybko w ten sposób stracić, wiec przed jakąkolwiek inwestycją, trzeba na prawdę mieć duże doświadczenie z tematem, niezależnie czy to kryptowaluty, forex czy opcje

tixx 05.03.2022 15:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Głupich nie sieją..... A bez pracy nie ma kołaczy...... I mądry Polak po szkodzie.....