Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JSW zarzuca Michałowi Urgołowi niegospodarność. On uważa, że to brudna kampania

Według naszych informacji JSW SA złożyła do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Michała Urgoła, wiceprezesa Jastrzębskiej Spółki Ubezpieczeniowej Sp. z o.o. Zgodnie z treścią zawiadomienia, zachowanie wiceprezesa może wypełniać znamiona niegospodarności, czyli czynu zabronionego z art. 296 par. 1 kodeksu karnego i wyrządzić spółce JSU „znaczną szkodę majątkową”. – Rozpoczęła się brudna kampania wyborcza – komentuje sprawę Michał Urgoł.

JSW zarzuca Michałowi Urgołowi niegospodarność. On uważa, że to brudna kampaniaska
Michał Urgoł twierdzi, że doniesienie do prokuratury to element brudnej kampanii wyborczej.

JSW zarzuca Michałowi Urgołowi niegospodarność. On uważa, że to brudna kampania

Urgoł jest wiceprezesem Jastrzębskiej Spółki Ubezpieczeniowej Sp. z o.o. (JSU), czyli spółki należącej do JSW SA od 19 kwietnia 2019 r. Wcześniej pracował w branży ubezpieczeniowej, prowadząc własną działalność gospodarczą. Działalność JSU również skupia się na sprzedaży ubezpieczeń, a także turystyce. Spółka posiada m.in. własne ośrodki w Pobierowie i Zakopanem. 

W doniesieniu brak informacji o ewentualnej kwocie szkody, którą spółka JSU mogła stracić za sprawą swojego wiceprezesa. O ile nam wiadomo, w imieniu spółki zawiadomienie do prokuratury złożyła zewnętrzna kancelaria prawnicza. Według naszych informacji władze JSW SA zawnioskowały do rady nadzorczej JSU o natychmiastowe zawieszenie Michała Urgoła w czynnościach członka zarządu. O potwierdzenie złożenia zawiadomienia oraz o szczegóły ewentualnych podejrzeń zwróciliśmy się do JSW SA. – Nie komentujemy tej sprawy – odpowiedział Tomasz Siemieniec – rzecznik prasowy JSW SA.

Udało nam się ustalić, że JSW podejrzewa Michała Urgoła, że ten mógł naruszyć obowiązujący go zakaz działań konkurencyjnych wobec spółki, w której pełnił funkcję członka zarządu. Miało się to objawiać m.in. tym, że w Rejestrze Pośredników Ubezpieczeniowych Urgoł widnieje nie tylko jako pracownik agenta ubezpieczeniowego - JSU, lecz także agenta innej spółki – RCU. Mogłoby to świadczyć, że cały czas jest aktywnym sprzedawcą dwóch pośredników ubezpieczeniowych. W zawiadomieniu podkreślono także, że żona Urgoła prowadzi własną firmę, która także zajmuje się ubezpieczeniami, a jej nazwa jest podobna, do firmy męża. Chodzi o firmę Michała Urgoła, którą prowadził wcześniej, a z chwilą rozpoczęciu pracy w zarządzie JSU wykreślił z zakresu jej działania usługi ubezpieczeniowe konkurencyjne dla nowego pracodawcy.

Przypomnijmy, że Michał Urgoł jest kandydatem na prezydenta miasta Jastrzębie-Zdrój, a w pierwszej turze zdobył 43,65 proc. głosów, wyprzedzając tym samym urzędującą prezydent Annę Hetman, która otrzymała 40,47 proc. głosów. Kandydat na prezydenta odniósł się do sprawy stwierdzając, że to pomówienie, które ma na celu jego dyskredytację tuż przed drugą turą wyborów. 

- O rzekomym doniesieniu dowiedziałem się od … dziennikarza. Czy to oznacza, że mój pracodawca od dziś będzie się ze mną komunikował za pośrednictwem dziennikarzy? Niestety wiele na to wskazuje, bo od rana próbowałem dowiedzieć się w JSW, czy zawiadomienie rzeczywiście zostało złożone i co mi się w nim zarzuca. Do końca dniówki nie dostałem żadnej odpowiedzi. Więc wiem, że oficjalnie nic nie wiem - powiedział w piątek 12 kwietnia Michał Urgoł. - Na razie muszę więc opierać się na prasowym artykule. Z jego tekstu wynika, że JSW zarzuca mi złamanie zakazu konkurencji. Sprawa mocno zdezaktualizowana, bo już w ubiegłym roku złożyłem obszernie wyjaśnienia w JSW, tak by rozwiać wszelkie wątpliwości. Od pięciu lat jestem wiceprezesem JSU i dopiero teraz JSW zdecydowała się złożyć doniesienie. Termin chyba nie jest przypadkowy, bo w przyszłym tygodniu wybory prezydenckie, a sprawa może zdyskredytować mnie w oczach wyborców. Co prawda prokuratura pewno sprawę umorzy, tyle że za kilka miesięcy, a więc już dawno po wyborach. Jestem rozczarowany tym, że JSW w ten sposób włącza się do kampanii wyborczej. Teraz czekam na kolejne „haki” - dodaje Michał Urgoł. 

AKTUALIZACJA:

Jak udało nam się dowiedzieć, w poniedziałek 15.04 Rada Nadzorcza JSU zawiesiła Michała Urgoła w czynnościach członka zarządu. 

120 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~HubertOleksy (85.202. * .230) 19.04.2024 22:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

No to hetmanka widzę że za pośrednictwem JSW chce zniszczyć urgoła skoro za pomocą wyborców się nie da.

~Bagsiu (46.204. * .196) 19.04.2024 22:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czerwona Kartka Pani Hetman

~To_sem_ja (37.248. * .14) 18.04.2024 17:54
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Parafrazując język miłości ośmiu gwiazdek:
Nie zostawiajmy miasta w łapach peło!
Wkurzony... za dużo gazety wybiórczej. Znowu ten "jad", "nienawiść"... Ty też krzyczałeś ***** *** (może "jazda pis"

~niedamsie (31.61. * .218) 18.04.2024 15:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tylko nie Urgoł! Przez te wszystkie lata to Hetman pokazała, że jest wspaniałym, godnym zaufania prezydentem. Tak, Wystarczy popatrzeć ile dla miasta zrobiła, nie mówie tylko o inwestycjach, ale choćby kulturalnie podnieśliśmy poziom. Moje zdanie się nie zmieni, a fakt, ze reputacja Urgoła jest mocno zachwiana w związku z całą ta aferą w JSW na pewno nie pomaga w zmianie zdania. Stawiam na to co dobrze znane, sprawdzone, pewne i dobrze dla Jastrzębia. Pis tego na pewno nie da….to ludzie którzy zniszczyli nasz kraj i mydlą oczy ty, których łatwo zmylić i zaczarować. Mnie nie tak łatwo!

~Wkurzonyjastrzebianin (31.60. * .51) 18.04.2024 11:21

@to_sem_ja
Jak pisałem, klasyczny pisior. Twoja mowa cie zdradza Jad, bełkot, nienawiść, demagogia.

~robi (84.234. * .218) 18.04.2024 09:51

W sumie to nic nowego - przecież to pisowiec ,a u nich niema nikogo uczciwego - idą do polityki tylko dla koryta.

~sprawiedliwy000 (91.225. * .176) 18.04.2024 07:22

Kaziemierz i to sem ja
Fakty są faktami podanymi do wiadomości publicznej a mity są mitami takimi jak wy reprezentujecie
A więc reasumując faktem jest że Pan Urgol został zawieszony a mitem jest to że Pani prezydent jest temu winna bo raz spółka zawiesiła Pana Michała dwa Pani prezydent to nie spółka skarbu państwa więc panowie ochłońcie bo bzdury wypisujecie

~To_sem_ja (37.248. * .17) 18.04.2024 00:22

A ciekawe, jakie zdanie ma p. Anusia w kwestii, szykowanej przez czerwonych pełowców, cenzury. Tzn. za nazwanie zboczenia zboczeniem będzie można pójść do więzienia na nawet 3 lata...

~KazimierzK (46.204. * .64) 17.04.2024 23:11

To jest ta brudna kampania o której mówi prezydent Hetman. Tonący brzytwy się chwyta. Kompromitacja i wstyd z takimi zarzutami kilka dni przed wyborami.

~Wiewiór (91.225. * .176) 17.04.2024 20:33

Oczywiście że to se ja to Pisior i to ostry ma klapki na oczy i tylko jeden punkt widzenia tylko PiS …

~To_sem_ja (37.248. * .0) 17.04.2024 19:51

Hehe, albo masz problemy z pamięcią, albo jestes trolem, który nie wie co wcześniej pisałem.
Nie głosuję "za", głosuję przeciw złu. Peło to katastrofa, teraz po cichu przyklepali zeroemisyjność, zakrywajac to jazgotem o mordowaniu nienarodzonych.
Z resztą codziennie popisują się antypolskimi kwiatuszkami...

~Wkurzonyjastrzebianin (46.204. * .63) 17.04.2024 19:43

@to_sem_ja
Ty to jednak jesteś czysty pisior. Każde twoje słowo to pisowski jad. Jak miłość inkwizytora.

~To_sem_ja (37.248. * .0) 17.04.2024 19:37

Oj, jak się lemingi podniecają. Oby was ludzie po-gonili.

~Rodzina6266 (91.225. * .176) 17.04.2024 19:24

Pani Anna Hetman jest wspaniała kobieta z klasą wspaniałym Prezydentem a przede wszystkim jest Bardzo uczciwa Kobieta.
Ma Pani mój głos całej mojej rodziny znajomych przyjaciół.
Pani Ani jest Pani jedynym właściwym wyborem dla Jastrzębia.
Powodzenia w 2 turze

~Prawdomowny222 (89.70. * .28) 17.04.2024 18:48

Jeszcze nie ma stołka prezydenta a tu afera goni aferę!

~Wkurzonyjastrzebianin (46.204. * .63) 17.04.2024 17:12

I kogo to dziwi. Skoro pisior, to wiadomo, że wcześniej czy później będzie jakaś afera. Różnica polega tylko na skali. Dziś udaje pokrzywdzonego, jak każdy pisior. Kamiński, Wąsik, Obajtek, komendant policji od granatnika i tak można wymieniać i wymieniać. Naszych lokalnych też każdy zna. A jacy oni pobożni. Sam papież mógłby się od nich uczyć

~Bula (46.204. * .151) 17.04.2024 15:14

Tak wygląda podstawianie nogi na finiszu kampanii samorządowej.czyli nowy zarząd JSW oskarża aby pomóc pani Hetman wygrać wybory.To będzie tak jak z pegasusem z dużej burzy mały deszcz

~Wyborco (178.43. * .93) 17.04.2024 14:28

W Jastrzębiu potrzebny jest prezydent,a nie administrator.

~To_sem_ja (37.248. * .13) 17.04.2024 14:27

Teatrzyk dla gawiedzi tefałenowskiej.
Parafrazując: nie zostawiajmy miasta w łapach peło!

~bbbb (89.72. * .92) 17.04.2024 13:35

Panie Urgoł, to mieli do pana z kwiatami przyjść i na kolanach poinformować, że mają podejrzenia przestępstwa? JSW złożyła zawiadomienie, a reszta jest w rękach prokuratury. Czy widział pan żeby zgłaszający przestępstwo leciał do sprawcy informować go o swoich zamiarach? Jeżeli faktycznie był w 2 konkurujących spółkach to nie trzeba być profesorem prawa żeby zauważyć, że coś tu jest nie tak. Ale oczywiście to spisek polityczny. Następny kryształ się znalazł.

~Alexakk (46.204. * .55) 17.04.2024 11:55

Dziwnym trafem zostało to wyciągnięte teraz,przed 2 turą wyborów...Bardzo dziwne...

~bvcx (31.0. * .245) 17.04.2024 11:01

Mamy już w mieście kilku łapaczy wielu wron za ogony. Zdecydowane nie dla kolejnego. Niech się wykaże w JSW.

~menel (89.64. * .185) 17.04.2024 09:15

Jastrzębie jest skazane na zagładę, dwóch kandydatów,kiepskiej jakości, zależnych od swoich mocodawców(p.osłów również kiepskich)jak tu żyć

~Uczciwy2222 (91.225. * .176) 17.04.2024 07:20

Panie Michale Urgol Jest pan radnym od 5 lat. Czy wie pan co to jest pożyczka, a co deficyt miasta? Bo na banerach pisze pan o zadłużeniu miasta na 82 mln, a tymczasem mamy pożyczkę na 23 mln. Dlaczego okłamuje pan mieszkańców?

~Pisior (89.64. * .150) 17.04.2024 07:18

Matusiak musi odejść!

~Ryl (46.134. * .214) 17.04.2024 05:05

~Antytrol
Ona jest czysta, buhahahahaahaaaaa

~Jontek (46.134. * .187) 17.04.2024 00:50

Rok temu auto ubezpieczałem i stało jak byk- rcu michał urgoł

~NoFuture (46.204. * .86) 16.04.2024 21:46

Hetman doprowadziła miasto do katastrofy dzieci i młodzież nie mają tu żadnej przyszłości a dzieci i młodzież są najważniejsze a nie seniorka hetman po 60 .

~Rumak (91.225. * .176) 16.04.2024 20:34

Junak jaka nagonka opozycji jak to Koledzy Pana Michała Urgola Z Lisu zawiesili w obowiązkach wiceprezesa doczytaj dobrze.

~junak (188.137. * .35) 16.04.2024 19:48

Nagonka oPOzycji ! .

~JestSuperJestSuper (89.64. * .0) 16.04.2024 19:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Te urgoł zarzucasz brudną kampanię? A kogo ludzie piszą negatywne opinie o przeciwniczce? Takiej ilości wysrywu hejtu na hetmanową nigdy nie widziałem! I to nagle przed i w trakcie wyborów! I mam wierzyć, że to nie są ludzie od ciebie? Kto wywiesił bilbordy porównując jastrzębie do Żor? Wspominasz na bilbordach ile jest zadłużone jastrzębia i ani słowa ile są zadłużone Żory bo to już by nie pasowało do brudnej kampanii, którą prowadzisz! Typowy pisior! ***** ***!

~Antytrol (91.225. * .176) 16.04.2024 16:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

O trole się uruchomiły na Panią Annę Hetman ale nie zapominajcie jednego ona jest czysta nie ma problemów i nie jest zawieszona…

~To_sem_ja (37.248. * .11) 16.04.2024 15:55

JSW, może i spółka giełdowa, ale po dorwaniu się do koryta ryżego z czerwonymi przystawkami, wywalili pisiorów.
Nie wiem, czy już zamontowali swoich i jedynie słusznych (na zasadzie TKM), czy ci obecni wyskakują przed szereg, aby się popisać, jak to oni wiernie służą obecnej władzy...?
Jedno jest pewne: to nie jest przypadkowy czas. Jarają się tą hucpą tylko tefałenowscy widzowie...

~OnaJestzPO (46.204. * .242) 16.04.2024 15:10

A JA PRZYPOMNĘ PANI HETMAN JAK DYSTRUBUJE BILETY NA DOBRE DARMOWE KONCERTY W SALI KONCERTOWEJ W ZDROJU.POprostu przenosi dystrubcję biletów do UM i tam pracownicy od 7:00 rano odbierają sobie bilety w sekretariacie obok pokoju pani A.Hetman.
Gdzie przeciętny mieszkaniec miasta nigdy nie otrzyma biletu na dobry koncert a tylko ich klika.TO SIĘ NAZYWA DARMOWA PROMOCJA ANKI ZA PIENIĄDZE Z BUDŻETU MIASTA.

~TomekWarminska (46.204. * .124) 16.04.2024 14:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

JA JASTRZĘBIANIN ZARZUCAM PANI CHETMAN NIERUBSTWO, ZRÓJNOWANIE JASTRZĘBIA.. JAR- RUINA! JAR MIEDZY TURYSTYCZNĄ A STADIONEM- RUINA. BASENU KRYTEGO BRAK- AKE CHCE ROZBUDIWYWAĆ STARY RUPIEĆ W SZKOLE PRL. NIE WYKORZTSTANE TERENO PO JAS -MOS, PROWIZORKA NA TERENACH PO KWK MISZCZENICA, I OCZYWIŚCIE KOLEJNA GALERIA. MŁODZI UCIEKAJĄ, NIR MA GDZIE IŚĆ, BO NAWET OWN JEST PRIWIZORKĄ. DZIURAWE DROGIVA ONA BUDUJE RONDO I SIE TYM SZCZYCI. BRAK MIEJSC PRACY W JASTRZĘBIU- CHYBA ZE CHCE NAS UPCHAĆ DO PRACYVW GALERIACH I SKLEPACH ZA ŚMIECIOWY PIENIĄDZ. CO DLA DZIECI, MŁODZIEŻY? GDZIE HALE PRODUKCYJNE, MAGAZYNY, BASEN, CO Z DROGAMI I CHIDNIKAMI, KOSMICZNE OPŁATY ZA HANDEL NA ZRUJNOWANYM TARGIWISKU. TO PREZYDENTURA PANI HETMAN

~Jastrzebianin (85.202. * .150) 16.04.2024 14:40

Pani Hetman nie ma nic wspólnego z JSW.To spółka skarbu państwa (giełdowa) i musi dbać o swoją renomę.To ze PiSowscy notable byli pod parasolem ochronnym to się nie wróci .Powinien ponieść kare finansową (ma z czego zapłacić) ewentualnie komornik powinien wejść na dobra prywatne.Poczytajcie oświadczenia majątkowe radnych ,dowiecie się kto i ile zgarnął w czasie rządów piS.

~Pył (154.187. * .222) 16.04.2024 14:24

Ale się tutaj pro pisowcow wysypało xD wasz kandydacki jest podejrzany przez swojego pracodawcę o niegospodarność (każdy pisowiec jest niegospodarny bo chcą ciągnąć wszystkie sroki za ogon). Powinniście być przyzwyczajeni, że wasi ulubieńcy to krętacze i partacze (patrz rząd albo mistrz szachowy z pisu xD )

Także wyjcie pisiorki wyjcie XD

~Mieszkaniecc (91.225. * .176) 16.04.2024 13:46
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~mieszkanka__ (188.137. * .93) 16.04.2024 13:35

Żenada Pani Hetman zachowuje się Pani jak dziecko ,któremu zabrano grabki w piaskownicy.Gra Pani nieczysto i nie potrafi się Pani pogodzić z porażką w I turze.Nie jestem ani za jednym ani za drugim kandydatem, ale Pani nieczyste zagrania są obrzydliwe.Nie mówiąc już o całym Jastrzębiu obklejonym Pani zdjęciami i hasłami Fakty!!!Nagle można było obniżyć (śmiesznie obniżyć) stawkę za śmieci bo koło tyłka się pali.Tym samym zachowania jak małe dzieci kto lepszy kto coś zrobił a kto nie.Tutaj nie liczą się mieszkańcy a układy.Obiecanki które nie zostaną spełnione po wyborach nie liczcie na to.Niech każdy głosuje na kogo chce ,ale Ta Pani już pokazała jak potrafi rządzić.

~To_sem_ja (31.0. * .231) 16.04.2024 13:01

Anusia -> peło -> nieudolność