Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odznaczyli honorowych dawców, pobiegli na 4km w krwiobiegu [ZDJĘCIA]

Miejski Klub HDK PCK im. Henryka Sławika w Jastrzębiu-Zdroju zorganizował w Parku Zdrojowym piknik pełen atrakcji. 

Odznaczyli honorowych dawców, pobiegli na 4km w krwiobiegu [ZDJĘCIA]
Uczestniczki biegu na ostatniej prostej do mety

Odznaczyli honorowych dawców, pobiegli na 4km w krwiobiegu [ZDJĘCIA]

30 kwietnia w Parku Zdrojowym odbył się piknik Honorowych Dawców Krwi. Podczas wydarzenia odznaczono honorowych dawców medalami oraz certyfikatami i upominkami. Rozegrano także liczący 4 km krwiobieg, którego trasa biegła uliczkami malowniczego parku. Chętni w krwiobusie mogli oddać krew. Dużą atrakcją, szczególnie dla dzieci, była możliwość zwiedzenia wozu strażackiego OSP Ruptawa oraz samochodu Służby Więziennej z Jastrzębia. Ponadto odbyły się pokazy taneczne oraz sztuk walki. Zanim jednak impreza rozpoczęła się na dobre, minutą ciszy uczczono pamięć górników, którzy zginęli w katastrofach na KWK Pniówek oraz KWK Zofiówka.

Bieg

W biegu na 4 km wystartowało 47 osób. Najszybszy okazał się Rajwa Roman z Chybia, który pokonał trasę w 16 minut i 17 sekund. Drugi na mecie był Banaszek Sławomir z miejscowości Żary, który 4 km przebiegł w 16 minut i 51 sekund. Trzeci był Spyra Kamil z Szymocic, który bieg ukończył z czasem 17 minut i 24 sekundy. Wśród pań pierwsza na mecie była Kwapisz-Bonusiak Dorota z Jastrzębia-Zdroju, która osnotowała czas 21 minut i 51 sekund. Bieg ukończyło 39 osób.

Pełne wyniki znajdują się tutaj [KLIK].

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].