Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Eurowizyjny brak zaskoczenia

Każdy, kto oglądał finał Eurowizji w sobotni wieczór przyznaje zgodnie - zaskoczenia nie było. Polityczne zagrania aż rażą w oczy, ale tak się dzieje z roku na rok. To żadna nowość.

Eurowizyjny brak zaskoczenia
Kryształowy mikrofon, nagroda za zwycięstwo w konkursie Eurowizji

Ukraiński triumf

Oglądam Eurowizję od wielu lat, ale robię to po pierwsze, dla rozrywki, po drugie dla wyłowienia ciekawych perełek muzycznych i po trzecie - na pewno nie dla wyników. Bo te są ustawione niczym zbieżność kół w moim samochodzie. W tym roku wygrała Ukraina. No "zaskoczenie" duże... Dla tych, którzy nie skumali - sarkazm. Ich wygrana to poniekąd symbol, wieść poniesie się w świat. Po ogłoszeniu zwycięstwa Ukrainy w mojej głowie pojawiło się pytanie: ok, tylko teraz GDZIE i ZA CO oni mają za rok zorganizować konkurs? Czy Europa dając im wygrać jednocześnie nie przyprawiła im ogromnego garba?

Przeglądałam z samego rana fora osób komentujących wyniki i nie brakuje tam wściekłości Polaków na ukraińskie jury, które nie przyznało Polsce ANI JEDNEGO punktu. Max dostaliśmy za to od ukraińskiej publiczności (dzięki!). No ale widok rozemocjonowanej Idy Nowakowskiej przyznającej maxa Ukrainie i wielkie ZERO w zamian niejednego zabolało. Bo przecież pomagamy. Pomagamy i to jak...

Wielki ukarany?

Trochę szkoda mi niemieckiego wokalisty, który poniekąd został skrzywdzony wynikiem, który odnotował. Wielkie zero widniało na jego koncie prawie do samego końca. Wiecie z czym mi się to skojarzyło? Z tym, że to kara za to, że Niemcy nie chcieli pomóc militarnie Ukrainie.

Seks nadal się sprzedaje

Z pewnością dużo się będzie mówiło o występie pewnej Hiszpanki, która postanowiła na scenie zaprezentować dynamiczną choreografię pełną szpagatów, w niezwykle zmysłowym i pozostawiającym mało dla wyobraźni stroju do corridy... O czym ona śpiewała? Nie wiem, patrzyłam na jej pląsającą się po scenie i hipnotyzującą, gołą dupę.

Polsko-polski zachwyt?

Powiem wam, że siary nie ma jeśli chodzi o występ Krystiana Ochmana, bo wyszło całkiem fajnie. Ale jeśli ktoś myślał, że on coś większego tam zawojuje, to chyba oglądał Eurowizję po raz pierwszy. O naszych reprezentantach mówi się tak co roku: wysokie obstawienia bukmacherskie, a kończy się jak zwykle. Więc powiem krótko - jak na nas to wynik mamy przyzwoity. Czy było się czym zachwycać? Cóż, tu kolejna powtarzająca się rzecz- my co roku rozpływamy się nad swoimi reprezentantami.

Agnieszka Kaźmierczak

Dla tych, którzy nie widzieli, a chcieliby zobaczyć powtórkę podpinam nagranie z oryginalnym komentarzem.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Rrt (188.117. * .61) 15.05.2022 19:15

Kto oglondo to dziadostwo wie że tam wygrywają geje i inne podobne wynalazki teraz na czasie wojna to wiadomo

~Hahaha (87.101. * .96) 15.05.2022 11:48

Ukraina Polsce 0 i z tym musicie żyć wszyscy co im wchodzicie bez wazeliny!

~Muzykolog (185.135. * .148) 15.05.2022 10:46

Ochman to wielki talent. Ale ta piosenka River do bani. W ogóle mi się nie podoba.

~op (91.192. * .86) 15.05.2022 09:32

Eurowizja to muzycznie 37 liga ale tam nie o to chodzi Chodzi o pokazanie się jako dziwadlo żeby zaistnieć jak kiedyś to z Austrii ten Maneskin czy jak wczoraj to z Australii Jeśli chodzi o głosowanie to pani dziennikarko należała się informacja że polskie jury zostało zdyskwalifikowane