Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Schodki dla psa. Fanaberia czy rozwiązanie mające sens?

Jedna z moich znajomych przeżyła wielkie zaskoczenie, gdy zobaczyła w moim mieszkaniu schodki prowadzące na łóżko. I nie były to schodki przeznaczone dla człowieka ani dziecka, lecz dla... psa. 

Schodki dla psa. Fanaberia czy rozwiązanie mające sens?
Widziałeś/ łaś kiedyś coś podobnego? Schodki prowadzące na łóżko w sypialni czy sofę w salonie?

Schodki do nieba?

Tak, taki widok może dziwić, bo nie jest on częsty. Kilkustopniowe schodki prowadzące na łóżko czy też sofę dla naszych czworonożnych pupili to jak się okazuje żadna nowość i żadna fanaberia właściciela. To rozwiązanie mające wpływ na zdrowie naszego zwierzaka, a konkretnie na jego łapy, stawy i kręgosłup.  

Po co to jest?

Schodki nadają się dla wszystkich starszych i chorych zwierząt (psy, koty itd.) cierpiących na bóle grzbietu lub stawów i ułatwiają twojemu zwierzęciu samodzielne docieranie do wyżej położonych miejsc (np. wspomniane łóżko czy sofa lub fotelbez konieczności skakania, co może źle odbić się na ich układzie kostno-stawowy. Takie rozwiązanie służy nie tylko zwierzakom, które mają problemy zdrowotne, ale także tym zdrowym, które ze względu na swoją wielkość nie są w stanie wskoczyć na wysoko położony materac. Warto także wspomnieć o tym, że istnieją rasy psów (np. buldog francuski), które nie powinny wskakiwać czy zeskakiwać z wysoko położonych miejsc, bo grozi to w ich przypadku poważną kontuzją. 

Łatwiejsze wejście do samochodu

Lekka konstrukcja schodków pomaga także w załadunku zwierzaka do samochodu, bez konieczności jego podnoszenia. Przeważnie takie schodki wyposażone są w 3 lub 4 stopnie i są wysokie na około 30-40 cm. Alternatywą dla schodków są pochyłe rampy. 

Bezpieczniejsze niż poduszka czy koc

Schodki wykonane są z drewna i w zależności od tego co podaje producent, mają udźwig do kilkudziesięciu kg. Pokrywa je przyjazny w dotyku, zdejmowany pokrowiec, który od spodu posiada antypoślizgową powłokę, dzięki czemu schodki są bezpieczne. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż podkładanie psu czy kotu poduszki lub zwiniętego koca. 

I po to właśnie są schodki dla zwierzaka. Macie takie rozwiązania u siebie? A może i was zaskoczyłam? 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~schodek (46.204. * .91) 22.06.2024 21:29
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem