Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tani smartfon z dobrym aparatem, czyli sztuka kompromisu

Jednym z najpopularniejszych segmentów na rynku smartfonów są urządzenia do 1000 zł. Konsumenci wybierający modele z tej grupy szukają najczęściej kompromisu między ceną a jakością i parametrami. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, wybierając niedrogi telefon.

Tani smartfon z dobrym aparatem, czyli sztuka kompromisu

Jeśli interesuje Cię tani smartfon do 1000 zł, zastanów się, jakie funkcje telefonu są dla Ciebie najistotniejsze. Na pewne niedoskonałości w mniej ważnych kwestiach będzie trzeba przymknąć oko – zaoszczędzisz w ten sposób nieco gotówki. Jeśli szukasz potężnego „kombajnu” z wysokimi parametrami, śmiało możesz zamknąć ten artykuł. Interesuje cię przyzwoity telefon za rozsądne pieniądze? Czytaj dalej.

Smartfon do zdjęć – jaki aparat wybrać?

Nie tylko pasjonaci fotografii zwrócą uwagę na dobry aparat. Przyda się też osobom udzielającym się na TikToku czy Instagramie, gdzie jakość zdjęć ma znaczenie. I choć w przedziale cenowym do 1000 zł raczej nie znajdziemy smartfona z szerokokątnym obiektywem, to podwójny, a nawet potrójny aparat są już standardem w tej klasie – sprawdź np. smartfon Samsung Galaxy M13 64GB niebieski. Modele z tej półki cenowej mają tylny aparat o rozdzielczości przeważnie ok. 40-60 Mpx.

Warto pamiętać, że poza samym aparatem znaczenie ma też jakość wyświetlacza. Dobrą jakość zapewniają wyświetlacze AMOLED. Należy mieć jednak na uwadze, że im większy wyświetlacz, tym szybciej bateria będzie się zużywać.

Smartfon do surfowania po internecie

Dla wielu osób jest to podstawowe zadanie telefonu. Czytanie wiadomości, korzystanie z portali społecznościowych, zakupy, płatności… Ważny będzie tutaj standard transmisji danych – niektóre modele obsługują już 5G o szybszym przesyle danych.

Warto jednak zwrócić uwagę na mniej oczywiste kwestie. Nie bez znaczenia jest pojemność baterii – transmisja danych czy WiFi zużywa dużo energii. Istotna jest też wielkość pamięci RAM – im więcej otwartych kart, tym więcej pamięci pochłonie przeglądarka. Standardem dla tego przedziału cenowego jest 4 GB RAM, co na ogół powinno wystarczyć do płynnej pracy przeglądarki. Znajdą się jednak modele dysponujące większą pamięcią.

Przeczytaj również: Dlaczego Samsung Galaxy A13 cieszy się taką popularnością

Smartfon do gier

Urządzenia przeznaczone do gier muszą spełniać wysokie wymagania sprzętowe. Aby gra działała płynnie, często potrzebny jest szybki, wielordzeniowy procesor i dużo pamięci RAM (ok. 8GB). Wygodny też będzie duży wyświetlacz (minimum 6,5 cala) o wysokiej rozdzielczości. Z tych powodów smartfony z przedziału poniżej 1000 zł raczej nie są przeznaczone do gier. Co prawda można z nich korzystać w tym celu, ale słabszy procesor i mniejsza pamięć RAM może nie poradzić sobie z płynnością obsługi gry.

Smartfon dla dziecka

Nawet jeśli szukasz niedrogiego telefonu, to chcesz, by posłużył jak najdłużej. Dlatego wybierając telefon dla dziecka, zwróć uwagę na modele odporne na uszkodzenia. Najlepiej, by smartfon był wyposażony w Gorilla Glass. Dzięki temu wyświetlacz nie pęknie, podczas upadku na chodnik, gdy Twoja pociecha będzie się ścigać z kolegami: „kto pierwszy do przystanku”.

Materiał zewnętrzny