Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rewolwer, narkotyki, amunicja, kopalniane zapalniki. Mieszkaniec Jastrzębia trafił do tymczasowego aresztu [ZDJĘCIA]

Jastrzębscy kryminalni zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe oraz nielegalne posiadanie amunicji i zapalników kopalnianych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Rewolwer, narkotyki, amunicja, kopalniane zapalniki. Mieszkaniec Jastrzębia trafił do tymczasowego aresztu [ZDJĘCIA]
Na wniosek śledczych, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 43-latka. / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Kryminalni z Jastrzębia mieli na oku jednego z mieszkańców. Podejrzewali go o posiadanie narkotyków. Na początku tygodnia postanowili zweryfikować swoje przypuszczenia, które okazały się słuszne.

- Podczas przeszukania jego mieszkania śledczy znaleźli ponad 400 gramów marihuany oraz dwa pistolety, rewolwer, 30 sztuk amunicji i 2 zapalniki kopalniane. Oprócz tego zabezpieczyli trzy telefony komórkowe i wagi elektroniczne, które służyły do porcjowania narkotyków - przekazuje st. asp. Halina Semik, oficer prasowa jastrzębskiej komendy.

43-latek trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawiono mu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i handlu nimi oraz posiadania amunicji, a także materiałów wybuchowych.

Na wniosek śledczych, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 43-latka. Mężczyzna trafi na 3 miesiące do zakładu karnego, gdzie będzie oczekiwał na proces. Grozi mu 10 lat więzienia.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pył (89.25. * .86) 13.01.2023 07:41

a skąd wiadomo, że wagi były wykorzystywane do porcjowania narkotyków? A może gość był jubilerem pasjonatem

~Radek1962 (94.254. * .176) 13.01.2023 06:33

wiatrówka, pistolet hukowy, i widać że ten rewolwer to replika broni czarnoprochowej i od kiedy jest to zabronione polskie prawo pozwala na posiadanie takiego czegoś, tu piszą 400 gr, na jasnecie 350, a w kronice 300. Ale te media kłamią i robią pokazówkę pewno dobry chłop a został wsypany,

~Buhajajaj (87.239. * .85) 12.01.2023 22:35

Pasjonat broni ? 3 telefony a ile sprawnych ? 0 ? Kolejny sukces policji - 3 zepsute telefony których nie opłacało się naprawiać. Taka sama akcja jak z dzwonkami u rowerzystów .

~ChwałaUkrainie (46.204. * .108) 12.01.2023 17:48
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem