Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski szpital ma nowy sprzęt do opieki nad nienarodzonymi dziećmi

Wart 311 tysięcy złotych sprzęt trafił na oddział ginekologiczno-położniczy jastrzębskiego szpitala. To urządzenie - system nadzoru okołoporodowego (KTG). Zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu miasta.

Jastrzębski szpital ma nowy sprzęt do opieki nad nienarodzonymi dziećmi
Sprzęt pozwalana na monitorowanie kilku pacjentek jednocześnie.

Wspomagany komputerowo monitor kardiotokograficzny, lepiej znany po prostu jako KTG, trafił na oddział ginekologiczno-położniczy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu.

- Jego funkcją jest pełnienie opieki nad nienarodzonym. Umożliwia równoległe monitorowanie kilku pacjentek. Najważniejszym elementem systemu jest jego oprogramowanie, które zapewnia rejestrację danych z przyłóżkowych kardiotokografów, dynamiczną prezentację zapisów na ekranie monitora, bieżącą analizę danych i wykrywanie sytuacji alarmowych - wyjaśniają specjaliści.

Wart 311 tysięcy złotych sprzęt zapewnia nowoczesne i skuteczne monitorowanie płodu oraz rozpoznawanie na tej podstawie wczesnych oznak stanu zagrożenia. Pieniądze na zakup urządzenia przekazało miasto.

- Cieszymy się, że dzięki wsparciu miasta mogliśmy doposażyć nasz szpital w nowoczesny sprzęt, wspomagający lekarzy w opiece nad nienarodzonymi dziećmi. Zapewnia on także bezpieczeństwo mam, czekających na przyjście na świat swoich pociech - mówi Robert Rychel, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MariuszBbb (87.239. * .85) 20.01.2023 16:41

Sprzęt mają a co z wykwalifikowanymi lekarzami ? Poradzą sobie z obsługą ?? Coś mi się wydaje że może być to zbyt skomplikowane !

~Pył (89.25. * .86) 20.01.2023 11:11

a na upadający klub piłkarski który zaraz będzie w 3 lidze ponad milion xD

~Raperkaklasztorna (89.64. * .228) 20.01.2023 08:21

Czasem miasto coś dobrego robi.