W góry z pociechą, czyli jakie korzyści niesie podróż z dzieckiem?

Wiele osób skarży się na niemożność odbywania podróży z asystą dzieci. „Gdzie tam z dzieckiem”, „Z dziećmi się nie da”, „Podróż z dzieckiem? Niemożliwe” - to tylko kilka zdań, które słyszy się w wielu kręgach. Często wychodzą one od osób, które nawet nie posiadają maluszków, jednak sama wizja zdaje się dla nich przerażająca. Tymczasem mało jest w tym wszystkim prawdy – zaprzeczeniem są liczni rodzice, którzy dzielą się w sieci swoimi doświadczeniami z wypraw. Spędzanie czasu na wspólnych wędrówkach stanowi świetną metodę odciągnięcia dziecka od świata wirtualnego; tym samym zachęca to do dodatkowych aktywności. Góry z dzieckiem mogą być jednym z najciekawszych doświadczeń – jeżeli się dobrze przygotujesz.

W góry z pociechą, czyli jakie korzyści niesie podróż z dzieckiem?

Kiedy warto rozpocząć dłuższe podróże z maluchem?

Wynalezienie nosidełek turystycznych było swoistym przełomem dla rodziców kochających podróżowanie. Z wypadami nie trzeba już czekać do momentu aż dziecko nauczy się chodzić. Pierwsze zetknięcie z nowym otoczeniem mogło nastąpić podczas podróży na plecach opiekunów. W dodatku jest to obustronna korzyść zarówno dla dzieci jak i rodziców; dorośli mogą ze spokojem cieszyć się górami, zaś dzieci oswajają się z nowym otoczeniem. Kluczowe znaczenie w starcie podróży z dzieckiem ma jego rozwój; zazwyczaj wycieczki rozpoczynają się w 7 lub 8 miesiącu życia. Nie jest to jednak zasada – przede wszystkim u dziecka musi rozwinąć się siła mięśni rozmieszczonych wzdłuż kręgosłupa. Zwłaszcza tyczy się to mięśni szyi, które muszą być na tyle mocne by trzymać główkę. Górska lokalizacja zależna jest przede wszystkim od tego, w jakim wieku jest dziecko. To właśnie na tej podstawie powinno się dobrać trasę i zaplanować ewentualne noclegi. W Polsce występuje kila niskich pasm, które są uwielbiane zwłaszcza przez rodziców z dziećmi. Na trasę warto przygotować wodę, przekąski, a także zadbać o odpowiedni ubiór dziecka. Ważne jest zapewnienie dziecku cieplejszej odzieży, bowiem temperatura maleje wraz z podróżą na sam szczyt gór. W lecie zaś liczy się też odpowiednie nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne!

Dłuższa wycieczka? Weź pod uwagę nocleg!

Jeżeli planujesz kilkudniową wycieczkę w otoczeniu gór, koniecznie zawczasu zastanów się nad wyborem odpowiedniego hotelu. Zwróć uwagę na opinie krążące w sieci a także oferty, jakie posiadają poszczególne hotele. Hotel Crocus może stanowić ciekawy wybór dla rodzin z dziećmi – zwłaszcza, że udostępnia najmłodszym gościom liczne atrakcje takie jak basen z brodzikiem dla dzieci, pokój zabaw, piłkarzyki i wiele innych! Na stronie hotelcrocus.pl przeczytać można, że hotel dba również o bezpieczeństwo pociech swoich gości – w restauracji dostępne są plastikowe naczynia oraz menu przygotowane specjalnie dla dzieci, pokoje wyposażone są w antypoślizgowe maty pod prysznic, nakładki na deski sedesowe i krzesełka do karmienia. Warto wybierać hotele, które nie tylko dbają o komfort osób dorosłych, lecz również najmłodszych. Udogodnienia stanowią odciążenie dla rodziców; dzięki nim nie muszą się martwić o to, że ich pociechy po powrocie z wędrówek będą się nudzić w czterech hotelowych ścianach.

Materiał zewnętrzny