Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

39-latka potrącona na Bednorza w Jastrzębiu. Policja z apelem do kierowców i pieszych

Potrącona przez samochód kobieta trafiła do szpitala z urazem nogi. Do zdarzenia doszło w czwartek tuż po 6:00 w rejonie skrzyżowania Górniczej z Bednorza. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.

39-latka potrącona na Bednorza w Jastrzębiu. Policja z apelem do kierowców i pieszych
Pamiętajmy też, że na mokrej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu, przypomina policja / fot. policja

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, okoliczności zdarzenia badają jastrzębscy policjanci. Dotychczas ustalono, iż 74-letni kierujący samochodem osobowym jadąc ulicą Górniczą, po skręceniu w ulicę Bednorza uderzył w kobietę, która przechodziła przez jezdnię. Na skutek potrącenia, jastrzębianka doznała obrażeń nogi. 39-latka karetką została zabrana do szpitala.

W związku ze zdarzeniem policja zwróciła się z apelem zarówno do kierowców, jak i do pieszych:

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych. Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych - o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Pamiętajmy też, że na mokrej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem — nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie. Samochodu nie można bowiem zatrzymać w miejscu.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryMieszkaniec (94.254. * .225) 29.01.2023 16:23

Po wprowadzeniu nowych przepisów mających poprawić bezpieczeństwo - skutek jest dokładnie odwrotny. Ilość wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych - W Z R O S T o 38 % !!!, ilość potrąceń - W Z R O S T o 65 % !!! (statystyki policji za 2022 w porównaniu do 2021). Bo pieszy MA PIERWSZEŃSTWO ! Nie musi patrzeć na światła, nie musi się rozejrzeć, nie musi się zatrzymać. Odblaski - po co? Może wejść gdzie chce i kiedy chce - i tak zostanie ukarany kierowca. Często zatopiony oczy, nos, uwaga w komórce. BO MA PIERWSZEŃSTWO. Jak policja złapie to pieszy dostanie pouczenie, 100 zł - TAK! - śmiech na sali !. Kary dla pieszych powinny zaczynać się od 1000 zł oraz naprawa uszkodzeń w aucie POSZKODOWANEGO kierowcy z kasy pieszego (reflektor, zderzak, maska, szyba, błotnik).

~Przywrocmynormalnosc (85.202. * .83) 29.01.2023 11:43

Kto jest winny tych wypadkow , czy na pewno kierowcy a nie Rzad i Poslowie. Przepisy drogowe i mandaty ,.Fiskalizm mandatowy bez określenia jak dużo można na obywatela bez sądu nałożyć mandatu ,max kwoty ! Czy wchodzący ,zamierzający wejść na jezdnie- niewidoczny pieszy ,często wieczorem, podczas szarugi w deszczu, śniegu itp... Nie wspomnę o tym, że oprócz braku wsłuchiwania się w nasze głosy po prostu wymyślając celowo nierealne do spełniania przepisy łatają sobie budzet wyborczy. Zwiększają przy tym ilosc wypadkow ,smierci poszkodowanych oraz dramatôw kierowcow....

~FaktyAutentyczne (185.243. * .110) 29.01.2023 09:53

Autentyczny obrazek z ulic miasta. Niestety widziałem to co najmniej cztery razy, zarówno na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną, jak na przejściach bez sygnalizacji. Ulicą pędzi karetka ratunkowa na sygnale, piesi wchodzą na przejście tuż przd nadjeżdzającą karetkę. Widomo, mają pierwszeństwo.

~Polak (89.64. * .163) 27.01.2023 22:24

Ograniczenie rozumiem, ale bawiące dzieciaki na drodze to już argument.