39-latka potrącona na Bednorza w Jastrzębiu. Policja z apelem do kierowców i pieszych

Potrącona przez samochód kobieta trafiła do szpitala z urazem nogi. Do zdarzenia doszło w czwartek tuż po 6:00 w rejonie skrzyżowania Górniczej z Bednorza. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.

39-latka potrącona na Bednorza w Jastrzębiu. Policja z apelem do kierowców i pieszych
Pamiętajmy też, że na mokrej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu, przypomina policja / fot. policja

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, okoliczności zdarzenia badają jastrzębscy policjanci. Dotychczas ustalono, iż 74-letni kierujący samochodem osobowym jadąc ulicą Górniczą, po skręceniu w ulicę Bednorza uderzył w kobietę, która przechodziła przez jezdnię. Na skutek potrącenia, jastrzębianka doznała obrażeń nogi. 39-latka karetką została zabrana do szpitala.

W związku ze zdarzeniem policja zwróciła się z apelem zarówno do kierowców, jak i do pieszych:

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych. Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych - o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Pamiętajmy też, że na mokrej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem — nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie. Samochodu nie można bowiem zatrzymać w miejscu.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryMieszkaniec (94.254. * .225) 29.01.2023 16:23

Po wprowadzeniu nowych przepisów mających poprawić bezpieczeństwo - skutek jest dokładnie odwrotny. Ilość wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych - W Z R O S T o 38 % !!!, ilość potrąceń - W Z R O S T o 65 % !!! (statystyki policji za 2022 w porównaniu do 2021). Bo pieszy MA PIERWSZEŃSTWO ! Nie musi patrzeć na światła, nie musi się rozejrzeć, nie musi się zatrzymać. Odblaski - po co? Może wejść gdzie chce i kiedy chce - i tak zostanie ukarany kierowca. Często zatopiony oczy, nos, uwaga w komórce. BO MA PIERWSZEŃSTWO. Jak policja złapie to pieszy dostanie pouczenie, 100 zł - TAK! - śmiech na sali !. Kary dla pieszych powinny zaczynać się od 1000 zł oraz naprawa uszkodzeń w aucie POSZKODOWANEGO kierowcy z kasy pieszego (reflektor, zderzak, maska, szyba, błotnik).

~Przywrocmynormalnosc (85.202. * .83) 29.01.2023 11:43

Kto jest winny tych wypadkow , czy na pewno kierowcy a nie Rzad i Poslowie. Przepisy drogowe i mandaty ,.Fiskalizm mandatowy bez określenia jak dużo można na obywatela bez sądu nałożyć mandatu ,max kwoty ! Czy wchodzący ,zamierzający wejść na jezdnie- niewidoczny pieszy ,często wieczorem, podczas szarugi w deszczu, śniegu itp... Nie wspomnę o tym, że oprócz braku wsłuchiwania się w nasze głosy po prostu wymyślając celowo nierealne do spełniania przepisy łatają sobie budzet wyborczy. Zwiększają przy tym ilosc wypadkow ,smierci poszkodowanych oraz dramatôw kierowcow....

~FaktyAutentyczne (185.243. * .110) 29.01.2023 09:53

Autentyczny obrazek z ulic miasta. Niestety widziałem to co najmniej cztery razy, zarówno na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną, jak na przejściach bez sygnalizacji. Ulicą pędzi karetka ratunkowa na sygnale, piesi wchodzą na przejście tuż przd nadjeżdzającą karetkę. Widomo, mają pierwszeństwo.

~Polak (89.64. * .163) 27.01.2023 22:24

Ograniczenie rozumiem, ale bawiące dzieciaki na drodze to już argument.