Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piesek uratowany spod gruzów zawalonego budynku. Ratownicy pomogli zwierzakowi [ZDJĘCIA]

Tragiczny piątkowy poranek w Katowicach. W budynku mieszkalnym doszło do wybuchu, a po nim do zawalenia znacznej części obiektu. Zaraz po zdarzeniu, z miejsca ewakuowało się siedmioro osób, w tym dzieci. Po kilku godzinach intensywnej pracy blisko 200 strażaków, odnaleziono ciała dwóch kobiet. Wieczorem straż pożarna poinformowała, iż w czasie akcji odnaleziono i wydobyto spod gruzów małego pieska. Otrzymał pomoc od ratowników, następnie trafił pod opiekę weterynarza.

Piesek uratowany spod gruzów zawalonego budynku. Ratownicy pomogli zwierzakowi [ZDJĘCIA]
Piesek uratowany przez strażaków prowadzących poszukiwania / fot. PSP

Straż podsumowuje działania poszukiwawcze

W piątek (27.01.) w wyniku wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach, doszło do częściowego zawalenia się budynku. Według otrzymanych przez Państwową Straż Pożarną informacji, w budynku przebywało 9 osób. Siedmioro z nich zostało ewakuowanych, a ciała dwóch ofiar zostały odnalezione przez strażaków w trakcie akcji poszukiwawczo-ratowniczej.

- Działania strażaków skoncentrowane były na ręcznym odgruzowywaniu terenu, aby kawałek po kawałku, cegła po cegle, dotrzeć do miejsca, które psy z grupy poszukiwawczo-ratowniczej oznaczyły jako to, w którym przebywały poszukiwane osoby - przekazuje komenda wojewódzka PSP.

Dużym zagrożeniem podczas działań była konstrukcja, która pozostała po wybuchu. Cały czas prowadzone były pomiary parametrów, które wskazały, że na szczęście ściany i budynki nie odchylają się.

Działaniami na miejscu akcji dowodził zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła. W sumie zaangażowane zostały 42 zastępy straży pożarnej, tj. 42 pojazdy, 182 ratowników, w tym dwie specjalistyczne grupy poszukiwawczo-ratownicze z Jastrzębia-Zdroju oraz z Nowego Sącza w sumie z 8 psami ratowniczymi o specjalizacji gruzowiskowej oraz kadeci ze szkoły Aspirantów PSP w Częstochowie.

Sprawdź: AKTUALIZACJA Dwie kobiety zginęły w wybuchu. W akcji ratownicy i psy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju

Piesek uratowany spod gruzów

Podczas przeszukiwania gruzowiska w Katowicach, strażacy odnaleźli pieska, któremu udało się przeżyć. Po opatrzeniu, zwierzak został przekazany pod opiekę weterynarza.

fot. PSP

fot. PSP

fot. PSP

/źr.: PSP, fot. mł. asp. Damian Golański, kpt. Piotr Zwarycz/

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Masakra (87.239. * .85) 28.01.2023 14:21

Wielka tragedia

~Raperkaklasztorna (89.64. * .147) 28.01.2023 10:36

Brawo Strażacy!