Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kobieta trafiła do szpitala z poważnym złamaniem. Policja z Jastrzębia ustala szczegóły potrącenia

45-letnia kobieta odniosła obrażenia w wyniku potrącenia przez samochód. Piesza trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło w inioną niedzielę tuż przed 17.00 w Jastrzębiu-Zdroju.

Kobieta trafiła do szpitala z poważnym złamaniem. Policja z Jastrzębia ustala szczegóły potrącenia
Piesza ze złamaniem i licznymi potłuczeniai trafiła do szpitala. / fot. ilustracyjne

Z ustaleń wynika, że 69-letni kierujący samochodem marki Fiat, jadąc ulicą Powstańców Śląskich, w trakcie skręcania w lewo w ulicę Sławika uderzył w pieszą, która przechodziła przez jezdnię. Poszkodowana doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Doznała złamania kości piszczelowej w obrębie stawu kolanowego prawej nogi oraz ogólnych potłuczeń. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych! Apel o rozwagę kierują także do pieszych. "Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków, kiedy szybko zapada zmrok, jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem-nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie" - przypominają funkcjonariusze.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Czynnyżal (85.202. * .83) 08.02.2023 13:58

Co drugi dzień wyjeżdżam na drogę i łamiem niezamierzenie jakiś przepis. Wczoraj na zielonym skręcając w lewo, nagle pojawia się tzw 'zbliżający pieszy". No kuźwa ,nie sposób Ich wszystkich zauważyć. Wg policji wymusiłem ,no ale dobrze że Ich nie było w okolicy. Facet ciśnie się bo ma pierwszeństwo , ja jadę z prędkością nie większą niż 25km/h ,też muszę upewnić się czy inny mimo czerwonego nie wymusza czy rowerzysta na śluzie nie pcha się ,może dziura w jezdni ,może kałuża ,a tu Oslowie Sejmowi uchwalili przepis. Szlag Ich trafił ,jaki sens iść na wybory.Bylem w ubiegłym roku w Niemczech. Na całej trasie na południe 14 przejść w tym 7 ze swiatłami ,pozostałe tylko w centrum miasta po jednym najwyżej! ,reszta na własną odpowiedzialność , przy rondach tzw przejścia sugerowane bez pierwszeństwa . Czy w Polsce idzie teraz przejechać tak kraj nie tracąc książeczki czekowej,ewentualnie nie zabierajac szczoteczki do zębów na wypadek zatrzymania w areszcie. Skoro już nawet Policja co pokazuja media nagminnie łamie te przepisy !--Cholera co ten PiS zrobił z tym narodem ,co ten Kaczyński tu wyprawia ,gdzie Ci Oslowie są ,że Im na to pozwalają.

~Sledz (31.0. * .223) 08.02.2023 09:55
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu