Kobieta trafiła do szpitala z poważnym złamaniem. Policja z Jastrzębia ustala szczegóły potrącenia

45-letnia kobieta odniosła obrażenia w wyniku potrącenia przez samochód. Piesza trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło w inioną niedzielę tuż przed 17.00 w Jastrzębiu-Zdroju.

Kobieta trafiła do szpitala z poważnym złamaniem. Policja z Jastrzębia ustala szczegóły potrącenia
Piesza ze złamaniem i licznymi potłuczeniai trafiła do szpitala. / fot. ilustracyjne

Z ustaleń wynika, że 69-letni kierujący samochodem marki Fiat, jadąc ulicą Powstańców Śląskich, w trakcie skręcania w lewo w ulicę Sławika uderzył w pieszą, która przechodziła przez jezdnię. Poszkodowana doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Doznała złamania kości piszczelowej w obrębie stawu kolanowego prawej nogi oraz ogólnych potłuczeń. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych! Apel o rozwagę kierują także do pieszych. "Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków, kiedy szybko zapada zmrok, jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem-nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie" - przypominają funkcjonariusze.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Czynnyżal (85.202. * .83) 08.02.2023 13:58

Co drugi dzień wyjeżdżam na drogę i łamiem niezamierzenie jakiś przepis. Wczoraj na zielonym skręcając w lewo, nagle pojawia się tzw 'zbliżający pieszy". No kuźwa ,nie sposób Ich wszystkich zauważyć. Wg policji wymusiłem ,no ale dobrze że Ich nie było w okolicy. Facet ciśnie się bo ma pierwszeństwo , ja jadę z prędkością nie większą niż 25km/h ,też muszę upewnić się czy inny mimo czerwonego nie wymusza czy rowerzysta na śluzie nie pcha się ,może dziura w jezdni ,może kałuża ,a tu Oslowie Sejmowi uchwalili przepis. Szlag Ich trafił ,jaki sens iść na wybory.Bylem w ubiegłym roku w Niemczech. Na całej trasie na południe 14 przejść w tym 7 ze swiatłami ,pozostałe tylko w centrum miasta po jednym najwyżej! ,reszta na własną odpowiedzialność , przy rondach tzw przejścia sugerowane bez pierwszeństwa . Czy w Polsce idzie teraz przejechać tak kraj nie tracąc książeczki czekowej,ewentualnie nie zabierajac szczoteczki do zębów na wypadek zatrzymania w areszcie. Skoro już nawet Policja co pokazuja media nagminnie łamie te przepisy !--Cholera co ten PiS zrobił z tym narodem ,co ten Kaczyński tu wyprawia ,gdzie Ci Oslowie są ,że Im na to pozwalają.

~Sledz (31.0. * .223) 08.02.2023 09:55
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu