Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: 19-letnia kierująca przysnęła i ścięła słup. 39-latek wjechał w ogrodzenie [ZDJĘCIA]

16-letni sprawca rozboju wpadł w ręce policji. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę, który wracając z pracy rysował kluczykiem mijane samochody. W dzisiejszym śląskim patrolu również szczegóły niebezpiecznych drogowych zdarzeń.

Śląski patrol: 19-letnia kierująca przysnęła i ścięła słup. 39-latek wjechał w ogrodzenie [ZDJĘCIA]
Niebezpieczne kolizje, przyczyną zaśnięcie i nadmierna prędkość. Policja apeluje o odpowiedzialność za drodze. / fot. Policja

Bieruń - Mundurowi przechwycili narkotyki

fot. Policja

Do bieruńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że jedna z osób znajdujących się w ośrodku zdrowia może znajdować się pod wpływem narkotyków. Zgłaszający twierdził, że mężczyzna zachowuje się irracjonalnie i jest bardzo nerwowy. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, mężczyzna siedział w samochodzie. W czasie kontroli mundurowi znaleźli w aucie marihuanę, amfetaminę, kokainę oraz tabletki ekstazy. Zabezpieczyli też kilka telefonów komórkowych. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że mieszkaniec Tychów ma cofnięte uprawnienia do jazdy samochodem. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tychach, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator objął 29-latka policyjnym dozorem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia. Jednocześnie ustawa przewiduje jej zaostrzenie w przypadku posiadania znacznej ilości. W związku z tym 29-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Chorzów - 19-letnia kierująca ścięła latarnię. Tłumaczyła, że przysnęła

fot. Policja

Wczoraj około 13:15 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. 19-letnia świętochłowiczanka na łuku jezdni ulicy Styczyńskiego w Chorzowie zjechała na chodnik, uderzyła samochodem w przydrożne drzewo, a później w latarnię uliczną.

fot. Policja

Na szczęście w tym czasie po chodniku nie poruszali się piesi. Kierująca poza zaskoczeniem całą sytuacją nie odniosła żadnych obrażeń. W rozmowie z policjantami oświadczyła, że powodem zdarzenia było chwilowe przyśnięcie.

Gliwice - 16-letni sprawca rozboju zatrzymany przez policję

fot. Policja

Na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w dzielnicy Szobiszowice doszło do rozboju. 16-letni napastnik podbiegł do 19-latka i uderzył go w twarz, a następnie wyrwał mu e-papierosa z ręki i uciekł. Gliwiccy policjanci bardzo szybko ustalili rysopis mężczyzny i odtworzyli drogę ucieczki. Jak się okazało, nieletni podczas ucieczki przebrał kurtkę, by zmylić stróżów prawa, a następnie próbował uciec środkiem komunikacji miejskiej. Wywiadowcy z Gliwic jednak nie dali się zwieść i szybko wpadli na jego trop. Zatrzymali autobus, którym podróżował, a następnie ku jego zdziwieniu zatrzymali go i doprowadzili do jednostki policji. Za czyn karalny, którego się dopuścił, odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

Zabrze - Wracając z pracy rysował samochody kluczem

Kryminalni z Zabrza uzyskali pierwsze zgłoszenie w tej sprawie 23 lutego br. W toku postępowania rozpoczęto czynności procesowe i operacyjne, w wyniku których zabezpieczono monitoring z rejonu zdarzenia przy ulicy Królewskiej. Ustalono wizerunek sprawcy przestępstwa. Miejsce działania wandala objęto nadzorem. Dziś w nocy funkcjonariusze operacyjni dokonali zatrzymania 23-letniego mieszkańca Zabrza, który odpowiadał za uszkodzenie pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący uszkodzenia mienia. Policjanci ustalili, iż młody zabrzanin podczas powrotu z pracy do domu uszkadzał przypadkowe samochody, rysując ich lakier kluczem. Podejrzany nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania, jednak przyznał sie do winy. Policjanci ustalili, iż działając w ten sposób uszkodził co najmniej pięć samochodów.

Zawiercie - Groźnie wyglądająca kolizja

fot. Policja

Wczoraj około 16:00 na ulicy Łośnickiej w Zawierciu doszło do zdarzenia drogowego. W ogrodzenie jednej z posesji wjechał samochód osobowy, który zatrzymał się bezpośrednio przed domem. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

fot. Policja

Jak ustalili policjanci z zawierciańskiej drogówki, kierowca bmw nie dostosował prędkości do warunków drogowych. 39-latek został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].