Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policja z Jastrzębia szuka wandali, którzy zniszczyli rzeźby aniołów

Do aktu wandalizmu doszło na skwerze w okolicy Ronda Centralnego w Jastrzębiu-Zdroju. W okresie od 24 do 27 lutego 2023 roku nieznani sprawcy poprzewracali kilka kamieni na postumentach oraz wyrwali tabliczkę z informacją o rzeźbie.

Policja z Jastrzębia szuka wandali, którzy zniszczyli rzeźby aniołów
W minionych latach instalację Michała Batkiewicza można było oglądać m.in.: w Krakowie, Krzeszowicach, Olsztynie, Pawłowicach, Pszczynie, Raciborzu, Radomsku, Rybniku, Stalowej Woli, Wadowicach i Żorach. W Jastrzębiu-Zdroju zostały zniszczone. / fot. Policja

Jastrzębscy policjanci poszukują sprawców uszkodzenia rzeźby aniołów. Zwracają się z apelem o kontakt do świadków oraz wszystkich osób mogących pomóc w ustaleniu sprawców.

Wszelkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu wandali proszone są o kontakt z jastrzębską komendą osobiście lub pod numerami telefonów: 47 85 542 00, lub 112, e-mail: kryminalny@jastrzebie.ka.policja.gov.pl.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
cocolino 03.03.2023 20:50

Oj chyba po czesku šukat :)

~Kartofle (149.18. * .25) 03.03.2023 20:48

Ja wiem, ze cos sie stalo i policja szuka.

Ale ogolnie to wyglada tak, jakby MOK nasadzil gowno na szpetnym, zaniedbanym rondzie a ktos to gowno skopal.
Zdjecia przewroconych rzezb ze sladami ciezarowki, ktorych nie usunieto, z zaniedbana i zdziczala zielenia.

Dyrektorze Figofago, wez sie pan zastanow nad swoja rola w tym grajdole.

~niezdziwiony (188.137. * .64) 03.03.2023 19:05
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Czy to dziwi? Jastrzębie nigdy nie słynęło z kultury. Brak kultury związanej z artystycznym dorobkiem społeczeństwa. Brak kultury związanej z odpowiednim zachowaniem się...

mhl999 03.03.2023 17:20
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

widać, że z kulturą jastrzębie jest na bakier ale marzy im się europejska stolica kultury - paradoks sytuacji ;-)

~StopSegregacjiSzczepionkowej (46.204. * .2) 03.03.2023 15:57

Runce upadują.
Takie te nasze policmajstery sprytne,że apelują do ludzi pomuszyta.