Rejsy po morzach i oceanach - jakie to fascynujące

Rejsy po morzach i oceanach - jakie to fascynujące. To podsumowanie spotkania, jakie klasa turystyczna z „Korfantego” odbyła w ramach cyklu Zawodowiec Naszym Mentorem. Tym razem do ZS Nr 2 przybył prezes firmy Atlas Tours Marek Piksa.

Rejsy po morzach i oceanach - jakie to fascynujące
Klasa turystyczna z „Korfantego” wsłuchała się w opowieść o rejsach po morzach i oceanach. Fot. KaBa

Rejsy po morzach i oceanach - jakie to fascynujące

Klasy turystyczne z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju uczą się tajników przyszłego zawodu nie tylko z podręczników. Uczniowie odwiedzają miejsca związane z turystyką, ale też goszczą w murach szkoły praktyków związanych z branżą.

Podróż statkiem wycieczkowym może być przygodą życia. Fot. pixabay

O dobór rozmówców dla młodzieży dba Barbara Omylakowska, nauczycielka przedmiotów turystycznych. 

- Nasz gość to znakomity podróżnik i znawca turystyki morskiej. Laureat wielu nagród za promocje i najlepszą sprzedaż w Polsce i w Europie Wschodniej oferty rejsowej największych armatorów na świecie. Laureat nagrody „Phoenix Sariensis” za wybitny wkład w promocję miasta Żory. Posiadacz odznaki honorowej „Za zasługi dla Turystyki” przyznawanej przez ministra sportu i turystyki. Wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - mówiła organizatorka spotkania Barbara Omylakowska.

Spełnianie marzeń o podróżach nie jest takie trudne 

Młodzież wsłuchała się w opowieści o pasji podróżowania i spełnianiu marzeń. Marek Piksa przybliżył codzienne życie na morzu i przekonywał, że marzenia o podróżowaniu nie są tak odległe, jak się wydaje. Kształcenie w klasie turystycznej jest dobrym kierunkiem na ich realizację.

Podczas spotkania uczniowie zobaczyli kilka ciekawych filmów z życia na statku wycieczkowym. Po wykładzie gość odpowiadał na nurtujące ich pytania, udzielił kilka cennych wskazówek dotyczących wymagań, jakie stawia się pracownikom na rynku pracy.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kassenbon (149.18. * .3) 12.03.2023 15:38
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Gosia33345 (89.77. * .147) 12.03.2023 12:29

Ciekawe