Decyzje sądu nie mają dla niego znaczenia. Wywiadowcy z Jastrzębia zatrzymali 40-latka

Wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierującego nissanem, który miał podwójny aktywy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Decyzje sądu nie mają dla niego znaczenia. Wywiadowcy z Jastrzębia zatrzymali 40-latka
Nie dość, że kolejny raz prowadził mimo obowiązującego go zakazu, to znaleziono przy nim również narkotyki / fot. Policja

W dużą nerwowość wpadł kierowca nissana zatrzymany przez jastrzębskich wywiadowców. W czasie kontroli przeprowadzonej w poniedziałek około 21:40 na ul. Pszczyńskiej, wystarczyło sprawdzić policyjne bazy, by wyszło na jaw, dlaczego mężczyzna zachowuje się nieswojo. Obowiązywał go podwójny zakaz prowadzenia pojazdów - jeden aktywny do maja, drugi - do października 2028 roku.

- Oznacza to, że mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju po raz kolejny nie zastosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, w trakcie kontroli osobistej ujawniono przy nim środki narkotyczne. Mężczyzna został zatrzymany, a auto przekazano osobie wskazanej - przekazuje rzecznik jastrzębskiej komendy, st. asp. Halina Semik.

Mężczyzna odpowie za przestępstwo z art. 244 kk, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności, dostał również zarzut za posiadanie narkotyków.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 15.03.2023 10:51

Takie kary oraz ich egzekwowanie, a raczej brak, tylko zachęcają potencjanych naśladowców.

~Spadek (89.64. * .4) 14.03.2023 18:52

Zabrać mu samochód lub niech zapłaci mandat w wysokości równowartości tego nissana razy 2.
To dobra nagroda za taki wyczyn.