Uwaga, promocja! Dlaczego warto reklamować produkty z niską ceną

W dzisiejszych czasach wzrasta świadomość konsumencka odnośnie inteligentnego robienia zakupów. Nie zmienia to faktu, że większość osób wciąż nie może oprzeć się promocjom, o ile są one dobrze wyeksponowane. Zachęceni prezentacją klienci są w stanie dokonać zakupów, których na co dzień by nie zrobili. To właśnie dlatego upusty i rabaty są wykorzystywane przez sklepy jako dobra strategia marketingowa i sposób przekonania konsumenta, że potrzebuje danego produktu, nawet jeśli wcześniej nie miał pojęcia o jego istnieniu – ot, czysta magia promocji. Każdy, a zwłaszcza początkujący, sprzedawca powinien znać merchandisingowe sztuczki, które mogą pomóc mu w zwiększeniu swoich przychodów nawet o kilkaset procent!

Uwaga, promocja! Dlaczego warto reklamować produkty z niską ceną

Skuteczne sposoby na zwiększenie sprzedaży bez ponoszenia kosztów

Konsumenci należą do grona wzrokowców – robiąc zakupy, zazwyczaj kierujemy się między innymi estetyką produktów znajdujących się na sklepowych półkach. Do przetestowania produktu bardzo często motywuje nas jego estetyczny wygląd, dopiero później zwracając uwagę na opis i właściwości. Aspekty wizualne są coraz częściej wynoszone na piedestał dobrej strategii marketingowej, zaś objęcie reklamowanych produktów promocją zwiększa szansę na to, że te rozejdą się w mgnieniu oka. Jak inteligentnie i ekonomicznie doprowadzić do zwiększenia sprzedaży? Wystarczy wypróbować kilka wskazówek.

Ekspozycja promocji przy kasie w sklepie stacjonarnym pozwala na danie klientom oczekującym w kolejce dodatkowych kilku minut na głębsze zastanowienie się nad tym, czy na pewno zakupili wszystko, czego chcieli; dodatkowymi towarami znajdującymi się przy kasie sklepowej zazwyczaj są cukierki, batoniki i inne drobne produkty.

Jeżeli oferowany przez ciebie produkt można zjeść lub wypić daje to możliwość zorganizowania specjalnej ekspozycji degustacyjnej; warto wykorzystać do tego stand reklamowy, jaki posiada w swojej ofercie między innymi Omega System. Na stronie qubesystem.pl można skorzystać z oferty indywidualnej, zamawiając stoisko reklamowe stworzone na specjalne zamówienie. Degustacja produktu pozwoli klientom zapoznać się z jego walorami przed zakupem, tym samym bezpośrednio wpływając na ostateczną decyzję odnośnie finalizacji transakcji.

Produkty powinny być eksponowane na stoiskach targowych, których grafika i treść są spójne z marką produkującą wyroby. Wyodrębnione stoisko nadaje reklamowanemu towarowi o wiele większej wagi, tym samym wzbudzając pożądanie wśród osób, które jeszcze przed chwilą nie do końca interesowały się jego zakupem. Zasady konstruowania skutecznych ekspozycji towarowych ukazują, że estetyczna prezentacja na dobre zakorzeniła się w marketingu, a jej znaczenie wciąż rośnie.

Wszystkie drogi mogą doprowadzić cię do serca klienta

Nie tylko piękna prezentacja ma znaczenie. Bardzo dużo zależy od osoby, która zajmie się obsługą zainteresowanych produktem osób. Jeżeli chodzi o stoiska degustacyjne, przy każdym z nich zazwyczaj znajduje się opiekun stanowiska, który nawiązuje rozmowę z klientem i jest w stanie odpowiedzieć na każde pytanie związane z reklamowanym produktem. Warto zawczasu przeszkolić osoby odpowiedzialne za promocję towaru, by zapytanie potencjalnie zainteresowanego klienta nie spotkało się z milczeniem ze strony oferującego darmową próbkę. Mimo że tradycyjna reklama wymaga wiedzy i zaangażowania, odpowiednio zorganizowana potrafi przynieść niesamowite efekty. Zwiększ swój zysk z głową – często zachęcająca do zakupu opinia potrafi zdziałać więcej niż najbardziej krzykliwa promocja.

Materiał zewnętrzny