Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nauczycielka poprosiła kierowcę o przeparkowanie. Skończyło się wezwaniem policji z Jastrzębia

Jastrzębscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nieprawidłowym parkowaniu na terenie miasta. Zgłoszenie dotyczyło samochodu znajdującego się na chodniku.

Nauczycielka poprosiła kierowcę o przeparkowanie. Skończyło się wezwaniem policji z Jastrzębia
Niejednokrotnie podczas zgłoszonej interwencji związanej z nieprawidłowym parkowaniem, policjanci ujawniają kilka podobnych wykroczeń. / fot. ilustracyjne freepik

Policjanci zostali wezwani w związku z nieprawidłowym parkowaniem. Na miejscu zastali kobietę, która pracuje jako wychowawczyni w przedszkolu dla dzieci niepełnosprawnych. Będąc na spacerze z dziećmi, korzystającymi m.in. ze specjalistycznych wózków, na chodniku grupa zastała przeszkodę.

- Wychowawczyni podeszła do kierowcy i poprosiła o przeparkowanie. Niestety mężczyzna w nieuprzejmy sposób odmówił. Z popełnionego wykroczenia mundurowi sporządzili dokumentację, aby kierowca odpowiedział za swoje nieodpowiedzialne zachowanie - przekazuje rzecznik miejscowej komendy, st. asp. Halina Semik.

Informacje o nieprawidłowym parkowaniu do policjantów wpływają za pomocą poczty elektronicznej, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz bezpośrednio od mieszkańców.  Wobec kierowców niestosujących się do przepisów policjanci wyciągają konsekwencje prawne. Niejednokrotnie podczas zgłoszonej interwencji związanej z nieprawidłowym parkowaniem, policjanci ujawniają kilka podobnych wykroczeń.

Pamiętajmy, aby nie parkować w miejscach objętych zakazem, zaparkować samochód tak, by nie utrudniał przejścia pieszym lub nie tarasował wjazdu na posesję. Niedopuszczalne jest parkowanie w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych - dodaje oficer prasowa.

Mandat karny w wysokości 100 złotych grozi za parkowanie:

  • na chodniku, drodze dla rowerów
  • poza wyznaczonym miejscem w strefie zamieszkania,
  • przy lewej krawędzi drogi (poza wyjątkami),
  • w odległości mniejszej niż 15 metrów od znaku oznaczającego przystanek autobusowy.

Mandat karny w wysokości od 100 złotych do 300 złotych grozi za parkowanie:

  • w warunkach, gdy auto jest niewidoczne lub utrudnia ruch,
  • na przejściu dla pieszych (także w odległości mniejszej niż 10 metrów przed lub za),
  • na przejeździe kolejowym, tramwajowym, na skrzyżowaniu (oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania) - 300 złotych.

Policja przypomina również, że "Niebieska koperta", czyli miejsce dla ludzi z niepełnosprawnościami, przeznaczona jest dla posiadaczy karty parkingowej lub osób, które ich przewożą, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy przewożą pasażera z niepełnosprawnościami. Za parkowanie na "kopercie" przez osobę do tego nieuprawnioną mandat wynosi 800 złotych. Z kolei za posługiwanie się cudzą kartą taryfikator przewiduje mandat w wysokości 1200 złotych.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wielkopolska_5 (185.246. * .60) 18.04.2023 13:05
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~bbbb (89.72. * .41) 18.04.2023 10:43
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem