Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zwłoki w beczce w Bielowicku. Czy to porachunki gangsterów z Jastrzębia-Zdroju?

28 marca zatrzymano 11 członków gangu zbrojnego, którym kierował restaurator z Jastrzębia-Zdroju. W akcję zaanagażowanych było 250 funkcjonariuszy policji, w tym antyterroryści, którzy przeszukali ponad 20 nieruchomości w kilku miastach i powiatach na południu Polski. Podejrzani zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty. W nocy z 30/31 marca we wsi Bielowicko, w powiecie bielskim, na jednej z posesji śledczy znaleźli ciało mężczyzny. Działania w tym miejscu miały zostać podjęte na podstawie informacji uzyskanych w czasie przesłuchań.

Zwłoki w beczce w Bielowicku. Czy to porachunki gangsterów z Jastrzębia-Zdroju?
Ujawniono zakopaną w ziemi beczkę, w której znajdowało się ciało, co zostało potwierdzone przez prokuraturę / fot. Policja

Gang o charakterze zbrojnym działał na południu Polski

Śledztwo w sprawie grupy przestępczej w styczniu br. wszczęła Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju. Na polecenie prokuratora, pod koniec marca służby przeprowadziły skoordynowaną akcję na terenie 24 nieruchomości w Jastrzębiu, Czechowicach-Dziedzicach oraz w powiatach pszczyńskim, bielskim i cieszyńskim. Zatrzymali i doprowadzili do jastrzębskiej prokuratury 11 członków zorganizowanej grupy przestępczej.

W wyniku przeszukań zatrzymano znaczne ilości narkotyków, dopalacze alfa, kilka sztuk krótkiej broni palnej i gazowej oraz amunicję, a także 80 tys. złotych pochodzące z handlu narkotykami.

fot. CBŚP

10 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Będą odpowiadać za udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, posiadali broń palną i gazową.

- Członkowie grupy zajmowali się handlem hurtowym i detalicznym narkotykami i dopalaczami głównie na terenie Jastrzębia-Zdroju i Bielska-Białej, ale także w innych miejscowościach południowej części województwa śląskiego w powiatach wodzisławskim, pszczyńskim, cieszyńskim i rybnickim - przekazał nam wówczas prokurator Kwapiński.

Zatrzymani to pracownicy firm budowlanych, gastronomicznych bądź niezatrudnieni. W grupie panowała hierarchia. Część osób realizowała polecenia "wyżej postawionych", zajmowali się sprzedażą, siłowym odzyskiwaniem pieniędzy od dilerów, kiedy ci spóźniali się z płatnościami. Niektórzy byli "kurierami" - trudnili się dostawami narkotyków i dowożeniem do klientów młodych kobiet. Grupa czerpała również korzyści z nierządu. Do prostytucji nakłonionych zostało kilkanaście uzależnionych od dopalaczy kobiet.

- Kilku podejrzanych usłyszało zarzuty zmuszania przemocą do zwrotu długów, uszkodzenia ciała, doprowadzania do uprawiania nierządu i czerpania z tego korzyści oraz posiadania bez zezwolenia broni palnej i amunicji.

Większość zatrzymanych była w przeszłości karana m.in. za groźby, pobicia i posiadanie narkotyków. Grupą kierował właściciel restauracji, który wcześniej nie był karany. Do obrotu wprowadzili co najmniej kilkadziesiąt kilogramów dopalaczy i innych narkotyków. Większości grozi łączna kara do 20 lat pozbawienia wolności.

fot. CBŚP

Śledczy przekazali, iż postępowanie ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań. Więcej szczegółów w tej sprawie: Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju i CBŚP rozbiły gang o charakterze zbrojnym

ciąg dalszy pod wideo

Zwłoki w beczce na terenie starej owczarni w Bielowicku

Dwa dni po zatrzymaniach członków grupy przestępczej, na terenie jednej z posesji, starej owczarni, przy ul. Sabały w Bielowicku, w powiecie bielskim, policja prowadziła działania. W nocy z 30 na 31 marca ujawniono zakopaną w ziemi beczkę, w której znajdowało się ciało, co zostało potwierdzone przez prokuraturę. Nieoficjalnie lokalne media (beskidzka24.pl, bielsko.info) podają, że może chodzić o 40-letniego mieszkańca Brennej. Ustalenia lokalnych dziennikarzy mają również wskazywać, iż mężczyzna przed śmiercią był torturowany, na ciele są rany postrzałowe, miało być ono również polane kwasem.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej. Jednak zarówno ta sprawa, jak i sprawa gangu z Jastrzębia-Zdroju zostały przejęte przez katowicki oddział Prokuratury Krajowej - Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji.

Na posesję w Bielowicku policjanci wrócili 3 kwietnia i przez dwa dni prowadzili na miejscu działania, w które zaangażowano m.in. psy tropiące i drony. Chociaż od tego czasu minęło już kilkanaście dni, śledczy nie ujawniają w sprawie żadnych informacji.

Nieoficjalnie pojawiają się natomiast doniesienia, jakoby na miejscu znaleziono 11 ciał, a miejsce miało być "cmentarzyskiem mafii". Ze sprawą łączy się również działania prowadzone przez CBŚP 30 marca w Górkach Wielkich, gdzie znaczna liczba funkcjonariuszy przeszukiwała teren jednej z posesji.

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~świadek (155.133. * .27) 22.04.2023 23:48

Dizel ???

~MariuszB (87.239. * .85) 21.04.2023 07:45

Może serwował steki ludzkie :> Nie złe jaja

~RylRulez (5.184. * .172) 21.04.2023 02:53

Restaurator to osoba która prowadzi restauracje z pasji jak nasza Madzia geslerowa na przykład. Tu mamy do czynienia z rzezimieszkiem który dla przykrywki otworzył knajpę. W Jastrzębiu nie ma restauracji, są tylko budy z kebsem, założę się że to jakaś kebsowa mafia

~Gadzina (195.189. * .128) 20.04.2023 23:28

Musisz tylko uwierzyc w swoje marzenia i osiagniesz sukces. Nawet w J-biu.
Ale 11?!?! Masakra, mijalismy tych zwyroli w sklepie czy na ulicach.

~Polak (89.64. * .154) 20.04.2023 20:25

To ta mafia zniszczyła te anioły?

~MamyŁaźnieToWystarczy (46.204. * .81) 20.04.2023 14:22

No i takie bzdety wypisujecie bez sprawdzenia..No restaurator był z Czechowic Dziedzic..łyso wam.
Powtarzacie zasłyszane historyjki z portali o waszym poziomie albo Dziennika Zachodniego.

~PiesMyśliwski (185.129. * .63) 20.04.2023 14:11

Gdyby nie odwiedziny i poczestunki , to gang już dawno byłby rozbity.

~Jarek1234 (91.106. * .67) 20.04.2023 12:53

W artykule jest błąd, przywódca gangu nie był właścicielem restauracji z Jastrzębia, tylko z Czechowic. Restauracje usunal jakis rok temu

~PePe (157.25. * .100) 20.04.2023 11:56

Grupą kierował restaurator z Jastrzębia-Zdroju. Ktoś wie jaka to restauracja? Żeby tam nie chodzić i nie wspierać mafii.

~Cesarok (46.204. * .71) 20.04.2023 11:27

no i widać potomków tych co ryncyma tukej przyjechali siem dorobić - kurtura !

~OficerProwadzacy (196.12. * .118) 20.04.2023 09:21

Europejska Stolica Kultury

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 20.04.2023 06:15

Że co?
Gangsterzy z Jastrzębia-Zdroju?
Przecież w Jastrzębiu-Zdroju nie ma gangsterów, tak samo zresztą jak darmowej komunikacji, uczelni wyższych, nowych inwestorów i perspektyw dla młodzieży. Są za to hałdy, szkody górnicze i nieudolny UM.