Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kryzys psychiczny może dotknąć każdego

Problemy emocjonalne mogą dotyczyć zarówno życia prywatnego, jak i przekładać się na pracę. Dlatego pracownicy Eko-Okien, borykający się z problemami, mają zapewnione profesjonalne wsparcie.

Kryzys psychiczny może dotknąć każdego
Pomoc psychologiczną można uzyskać w Medycznym Centrum Promocji Życia „Życie ma sens” w Raciborzu przy ul. Długiej 3-5

Depresja. To jeden z częstszych powodów spotkań z opiekunami personalnymi. Zgłaszają się też osoby, które zwyczajnie mają potrzebę rozmowy, ponieważ borykają się z różnymi problemami, np. rodzinnymi lub szukają wsparcia czy porady dotyczącej wychowania dzieci i innego, psychologicznego spojrzenia na swoją sytuację.

Wsparcie dla uzależnionych

Po pomoc zwracają się także osoby mające problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu i innymi używkami, jak i mające zaburzenia psychiczne. – Coraz częściej przełożeni przyprowadzają do nas pracowników. Kierownik nie jest w stanie wydać diagnozy, ale już samo to, że przyprowadzi do nas osobę, u której zauważa jakiś problem, to bardzo dużo – tłumaczy Zuzanna Mazur, psycholog pracująca w Eko-Oknach. Zwraca również uwagę na to, że często osoby potrzebujące wsparcia nie zdają sobie sprawy ze swojego stanu. – Zazwyczaj jednak mówią, że czują się źle psychicznie, nie radzą sobie i wtedy to jest już dobry moment, bo taka osoba dostrzega, że potrzebuje pomocy – mówi Zuzanna Mazur.

Warto zgłaszać się po pomoc

Opiekunowie często słyszą od pracowników borykających się z uzależnieniem od alkoholu, że poszliby na leczenie, chcieliby zgłosić się do placówki odwykowej, ale boją się o to, że stracą pracę. – Warto pamiętać, że przełożony często nie jest w stanie się domyślić, że mamy jakiś problem. Jeżeli pracownik nie powie, że coś jest nie tak, problem nie wybrzmiewa i jest niezauważalny. Nie wszyscy są na tyle uzależnieni, że już to po nich widać. Mam tu na myśli osoby, które już borykają się z uzależnieniem, ale jeszcze są w stanie ukryć to przed otoczeniem – mówi Zuzanna Mazur. Podkreśla również, że każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji i że kryzys psychiczny może dotknąć każdego.

Agata Paszek

Materiał informacyjny partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].