Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uzależnienia oraz cyberprzemoc tematem spotkania w Zespole Szkół nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju

Spotkanie o tematyce uzależnień oraz cyberprzemocy tym razem odbyło się w Zespole Szkół nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju. Nadkomisarz Aneta Zacharjasz podczas rozmów uświadamiała uczniów, co to jest cyberprzemoc oraz czym są dopalacze oraz narkotyki, a także, dlaczego ich zażywanie jest tak niebezpieczne.

Uzależnienia oraz cyberprzemoc tematem spotkania w Zespole Szkół nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju
Na pamiątkę spotkania nadkomisarz Aneta Zachrjasz w podziękowaniu otrzymała piękną figurkę policjanta ruchu drogowego / fot. policja

W Zespole Szkół nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzono spotkania o charakterze edukacyjno-profilaktycznym o tematyce uzależnień oraz cyberprzemocy. Uczniowie, szczególnie tych starszych klas, podczas spotkań ze znajomymi zapominają o bezpieczeństwie, niejednokrotnie narażając się na zagrożenia związane z eksperymentowaniem czy też zażywaniem narkotyków lub dopalaczy.

Nadkomisarz Aneta Zacharjasz z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju podczas przeprowadzonych spotkań zwróciła się do uczniów z apelem o to, by pamiętali, iż dokonywanie w życiu właściwych wyborów już od pierwszych klas szkoły podstawowej i ukierunkowanych na poszanowanie własnego zdrowia i niejednokrotnie życia jest bardzo ważne i ma istotny wpływ na ich przyszłość oraz przyszłość najbliższych im osób.

Mundurowa poinformowała, jaki mają wpływ na świadomość człowieka, o zmianach jakie powodują w zachowaniu i o zniszczeniach jakich dokonują w organizmie. Tego typu działania profilaktyczne umożliwiają bezpośredni dialog z uczniami.

- To okazja dla młodzieży, aby porozmawiać z fachowcem o sprawach, które ich dotyczą. To szansa na podniesienie swojej świadomości o uzależnieniach i konsekwencjach prawnych codziennego postępowania, a także możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania, których było dużo podczas spotkania. Policjanci podali liczne przykłady ze swojej pracy, obrazujące jak często z pozoru niewinne żarty, prowadzą do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem - przekazuje oficer prasowa jastrzębskiej komendy, st. asp. Halina Semik.

Pani komisarz mówiła także na temat zagrożeń, z którymi mogą spotkać się podczas korzystania z internetu. Przestrzegała przed nadmierną ufnością w stosunku do osób poznanych w wirtualnym świecie. Mówiła o treściach negatywnie wpływających na psychikę młodego człowieka, o przemocy i brutalności w grach komputerowych. Wspólnie z uczestnikami spotkania starała się wypracować bezpieczny model korzystania z internetu.

- Atmosfera podczas rozmów, szereg pytań i wątpliwości potwierdza potrzebę prowadzenia takich spotkań z młodzieżą, która z całą pewnością wyszła ze świadomością, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość, a konsekwencją uzależnienia jest zawsze odbieranie wolności decydowania o samym sobie - podsumowuje rzecznik.

Na pamiątkę spotkania nadkomisarz Aneta Zachrjasz w podziękowaniu otrzymała piękną figurkę policjanta ruchu drogowego.

/źr. KMP Jastrzębie-Zdrój/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].