Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Górnictwo i geologia w obiektywie" - konkurs fotograficzny dla uczniów

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Górnictwo i geologia w obiektywie". Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, kształcących się w roku szkolnym 2022/2023.

"Górnictwo i geologia w obiektywie" - konkurs fotograficzny dla uczniów
Górnictwo i geologia to nie tylko eksploatacja złóż i wiedza o historii i budowie Ziemi, to także obiekty i obszary zrewitalizowane i wykorzystywane turystycznie / fot. ilustracyjne freepik

To druga edycja konkursu. Dla laureatów przygotowano atrakcyjne nagrody pieniężne: I nagroda - 1000 złotych; II nagroda - 700 złotych; III nagroda - 300 złotych

- Górnictwo i geologia z perspektywy młodych to nowe spojrzenie na obiekty i obszary o istotnym znaczeniu gospodarczym, a także o wysokich walorach przyrodniczych, społecznych i kulturowych. Bez geologii nie ma górnictwa. Geologia to nauka o historii i procesach zachodzących we wnętrzu i na powierzchni Ziemi. Ich poznawanie i obserwacja jest podstawą rozwoju wiedzy i zainteresowań przyrodniczych. Natomiast górnictwo to działalność zmierzająca do pozyskania istotnych surowców mineralnych, które są wykorzystywane w różnych obszarach gospodarki. Jednak górnictwo i geologia to nie tylko eksploatacja złóż i wiedza o historii i budowie Ziemi, to także obiekty i obszary zrewitalizowane i wykorzystywane turystycznie - przekazują organizatorzy.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną opublikowane na stronie Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 maja 2023 r.

Termin ogłoszenia Laureatów konkursu do 15 czerwca 2023 r.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: konkurs.w6@pwr.edu.pl

Szczegóły i regulamin: tutaj

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 02.05.2023 07:28

Czym się tu zachwycać?
Wystarczy przejść się po tej osadzie...
Jak nie hałdy, to inne szkody górnicze. Masakra.