Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie-Zdrój: Stracił panowanie nad kierownicą i skosił słup telefoniczny [ZDJĘCIA]

W środę wieczorem na ulicy Cieszyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju doszło do groźnie wyglądającej kolizji, w wyniku której uszkodzony został słup telefoniczny.

Jastrzębie-Zdrój: Stracił panowanie nad kierownicą i skosił słup telefoniczny [ZDJĘCIA]
Kierującego ukarano mandatem karnym oraz zatrzymano dowód rejestracyjny z pojazdu / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W środę (17.05.) po 21:00 policjanci jastrzębskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Cieszyńskiej pojazd osobowy uderzył w słup i nisko nad jezdnią zwisają kable telefoniczne. Po przybyciu na miejsce okazało się, że zgłaszającym był sprawca zdarzenia.

- Mężczyzna, zjeżdżając ze wzniesienia, utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w drewniany słup i go złamał. Kierującego ukarano mandatem karnym oraz zatrzymano dowód rejestracyjny z pojazdu - przekazuje st. asp. Halina Semik z jastrzębskiej komendy.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce, w którym nisko nad jezdnią zwisał kabel telefoniczny do przyjazdu odpowiednich służb.

- Tym razem możemy mówić i szczęściu w nieszczęściu, ponieważ w groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pamiętajmy jednak, że przy pogarszających się warunkach atmosferycznych prędkość 50 km/h może czasami okazać się zbyt wysoką - dodaje oficer prasowa.

Kierowcy ani pasażerce nic się nie stało.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 19.05.2023 06:14

Hmmm... jak można utracić panowanie nad pojazdem zjeżdżając z wzniesienia?
Bo skoro teraz policja ustala przyczynę, to rozumiem, że jechał przepisowo, czyli 40-50km na godzinę. Nie?