Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

85-letni pieszy potrącony przez 73-latkę na Mazowieckiej w Jastrzębiu

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w czwartek (18.05.) po południu w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Mazowieckiej. W wyniku potrącenia 85-latek trafił do szpitala.

85-letni pieszy potrącony przez 73-latkę na Mazowieckiej w Jastrzębiu
Policjanci z Jastrzębia ustalają okoliczności zdarzenia / fot. Policja

Z policyjnych ustaleń wynika, że 73-letnia kierująca samochodem osobowym, jadąc ulicą Mazowiecką w kierunku ul. Podhalańskiej, uderzyła w starszego mężczyznę, który szedł prawą stroną drogi po chodniku, a następnie wszedł na przejście dla pieszych. Na skutek potrącenia, jastrzębianin doznał obrażeń nogi. Ratownicy medycznie zabrali mężczyznę do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca oraz pieszy byli trzeźwi. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają jastrzębscy policjanci.

Policja zwraca się do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, jak i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych. Mundurowi apelują również do o rozwagę do pieszych. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem - nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie. Samochodu nie można bowiem zatrzymać w miejscu.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Snupka (18.132. * .2) 22.05.2023 16:38
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~robi (84.234. * .218) 22.05.2023 08:59

Pieszy nigdy nie powinien mieć pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Dopóki samochód nie zatrzyma się przed przejściem nie wolno mu wejść na pasy.