Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Długoterminowe planowanie – jak zadbać o przyszłość swojej rodziny?

Czy kiedykolwiek martwisz się o przyszłość swojej rodziny? Nie jesteś w tym odosobniony. Polacy coraz bardziej obawiają się spadku poziomu życia czy nawet utraty pracy. Co więcej, ponad ¾ badanych boi się, że świadczenia emerytalne, na jakie będą mogli liczyć w przyszłości, nie pozwolą im na godne życie. Wielu rzeczy nie da się przewidzieć, ale możesz się na nie przygotować. Sprawdź, jak zadbać o przyszłość swojej rodziny dzięki długoterminowemu planowaniu!

Długoterminowe planowanie – jak zadbać o przyszłość swojej rodziny?

Oszczędzaj, aby zadbać o przyszłość swojej rodziny

Jednym z najprostszych sposobów na zabezpieczenie swojej rodziny na przyszłość jest zgromadzenie odpowiednich funduszy, które będą mogły być wykorzystane np. podczas tzw. czarnej godziny. Oszczędzanie w trudnych czasach może się wydawać wręcz niemożliwe, ale należy pamiętać, że nawet małe kwoty odkładane regularnie pomogą zgromadzić znaczną sumę. Dodatkowe fundusze mogą zaś być bezcenne, gdy Twoją rodzinę spotka nieprzyjemna sytuacja.

Jak wygospodarować miejsce na oszczędności nawet w skromnym domowym budżecie? Pomocne mogą być:

  • zapisywanie wszystkich wydatków, w celu wyznaczenia miejsc, w których możesz zaoszczędzić;
  • skorzystanie ze specjalnych aplikacji do planowania i nadzorowania budżetu;
  • skorzystanie z automatycznej funkcji oszczędzania na rachunku bankowym – większość banków proponuje np. „zaokrąglanie” każdego z wydatków i przelewanie dodatkowych środków na subkonto oszczędnościowe.

Fundusz oszczędnościowy można też zasilić dodatkowymi wpływami – np. pochodzącymi ze zwrotu podatku. Innym dobrym sposobem na „dorobienie” do budżetu jest sprzedanie niepotrzebnych rzeczy z domu (np. ubrań, zabawek), które nadal są w dobrym stanie. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, ale jesteś w stanie wygospodarować trochę wolnego czasu, warto pomyśleć o dodatkowym zajęciu, a pozyskane środki systematycznie odkładać.

Ubezpieczenie na życie – parasol ochronny dla Twojej rodziny

Uzbieranie znaczących oszczędności może trochę potrwać, ale istnieją sposoby na zapewnienie rodzinie natychmiastowego parasola ochronnego. Mowa tu o ubezpieczeniu na życie, które zapewnia wypłatę świadczenia w określonej wysokości w razie śmierci ubezpieczonego, ale także w wielu innych sytuacjach (takich jak choroba, wypadek, trwały uszczerbek na zdrowiu itp.). Często możliwe jest również dodanie usług takich jak ubezpieczenie na wypadek powiększenia się rodziny czy ubezpieczenie posagowe dla dziecka. Wszystkie oferty zgodne z wybranymi kryteriami możesz łatwo porównać w kalkulatorze – https://kalkulator.rankingubezpieczennazycie.pl/kalkulator/ubezpieczenia-na-zycie/. Pomoże Ci to znaleźć najkorzystniejszą ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Ponadto ubezpieczenie na życie może stanowić formę oszczędności na przyszłość. W to kryterium wpisuje się m.in. wspomniana wyżej polisa posagowa. Jest to ubezpieczenie na życie dla dziecka, które chroni je przed rozmaitymi zdarzeniami. Jednocześnie wpłacane w formie składek środki są gromadzone w celu ich wypłacenia we wskazanym w umowie terminie (np. po ukończeniu przez dziecko określonego wieku). Dzięki temu młody człowiek może otrzymać środki ułatwiające mu start w dorosłość (np. edukację, podróże czy zakup mieszkania).

Innym sposobem na połączenie ubezpieczenia z oszczędzaniem jest polisa na życie i dożycie. Mechanizm jej działania jest bardzo podobny, ale zakłada się ją we własnym imieniu. Zgromadzone środki są wypłacane w terminie określonym w umowie – często pokrywa się on np. z osiągnięciem przez ubezpieczonego wieku emerytalnego. Dzięki takiej ochronie możesz nie martwić się o swój standard życia po zakończeniu pracy i przeznaczyć jesień życia na odpoczynek oraz przyjemności. Dodatkowo uzyskasz zabezpieczenie na wypadek śmierci, choroby lub innego poważnego zdarzenia. Z ofertą ubezpieczeń tego typu możesz się zapoznać na stronie rankingubezpieczennazycie.pl.

Ubezpieczenie kredytu – bezpieczna przyszłość całej rodziny

Obecnie zakup mieszkania lub domu bez kredytu jest dostępny dla nielicznych. Jednocześnie przyszłość kredytobiorców jest niepewna. Rosnące raty zmusiły wiele osób do wydłużenia okresu kredytowania, co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem. Dlatego nigdy nie można zapominać o ubezpieczeniu kredytu hipotecznego! Zwykle jest to dodatek do ubezpieczenia na życie, który chroni przed koniecznością spłaty Twoich zobowiązań najbliższą rodzinę. Należy bowiem pamiętać, że po śmierci dłużnika jego zobowiązania przechodzą na spadkobierców. Konieczność spłaty kredytu za małżonka lub rodzica może być natomiast zbyt dużym obciążeniem dla budżetu.

Rozwiązaniem jest ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniem kredytu. Wówczas po śmierci kredytobiorcy (lub jednego z kredytobiorców przy wspólnym kredycie), jego zobowiązanie przechodzi na towarzystwo ubezpieczeniowe. Wówczas to ono jest zobowiązane do spłaty, a Twoja rodzina może spać spokojnie.

Materiał zewnętrzny