Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej na Śląsku [ZDJĘCIA]

W minioną środę (24.05.), policjanci z Krakowa wspomagani przez funkcjonariuszy z Katowic na terenie Krakowa oraz kilku miejscowości województwa małopolskiego i śląskiego zatrzymali ośmiu osób podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się przestępstwami narkotykowymi.

Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej na Śląsku [ZDJĘCIA]
Wobec sześciu osób sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. / fot. Policja

W działaniach wzięło udział ponad 80 policjantów. Sześć osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających, z czego jedna odpowie za kierowanie tą grupą. Zatrzymani, u których ujawniono narkotyki, odpowiedzą także za ich posiadanie, z czego trzy osoby za posiadanie ich w znacznych ilościach. Wobec sześciu osób sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Wobec dwóch podejrzanych zastosowano policyjny dozór, poręczenia majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

24 maja br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, wspomagani przez funkcjonariuszy z innych wydziałów krakowskiej komendy miejskiej, policjantów z krakowskich komisariatów, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Krakowie oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny w Katowicach udali się pod wytypowane adresy na terenie Krakowa oraz kilku miejscowości na terenie województwa małopolskiego i śląskiego, gdzie według ustaleń operacyjnych miały przebywać osoby należące do zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. O szóstej policjanci siłowo weszli do lokali zajmowanych przez te osoby.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali osiem osób, w wieku pomiędzy 25 a 33 rokiem życia. Z wykorzystaniem policyjnych psów służbowych oraz psa z Krajowej Administracji Skarbowej miejsca te zostały dokładnie przeszukane. Efektem tych działań było zabezpieczenie m.in. prawie 2,5 kilograma mefedronu, ponad 400 gramów amfetaminy, blisko 280 gramów marihuany, ponad 105 gramów ecstasy w formie proszku i 120 tabletek ecstasy, ponad 60 gramów grzybów halucynogennych, blisko 30 gramów kokainy.

Ponadto policjanci zabezpieczyli również ponad 270 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 62 telefony komórkowe, 10 laptopów, 2 sztuki broni gazowej, wagę elektroniczną, zgrzewarkę próżniową, kilkadziesiąt kart sim, oraz gotówkę w polskiej i zagranicznej walucie w kwocie odpowiadającej wartości około 20 tysięcy złotych. Wszystkie te rzeczy zostały zabezpieczone, a zatrzymani trafili do komendy, skąd następnie przewieziono ich do policyjnego aresztu.

Następnego dnia sześć osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych. Dodatkowo jednej z tych osób przedstawiono zarzut kierowania działaniami członków grupy. Ponadto pięć osób, u których ujawniono środki odurzające i psychotropowe, odpowiedzą również za ich posiadanie, w tym trzy osoby za posiadanie ich w znacznej ilości. Wobec sześciu osób na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie sąd wydał postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Wobec dwóch pozostałych osób zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za kierowanie taką grupą grozi nawet 10 lat odsiadki.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności natomiast posiadanie ich w znacznych ilościach zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności natomiast wprowadzanie do obrotu ich w znacznych ilościach to kara do 12 lat odsiadki.

/źr. Policja/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].