Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

O czym pamiętać podczas kupowania polisy na życie?

Chcąc zapewnić sobie maksymalną ochronę dla siebie i bliskich, nasze myśli często biegną w kierunku wykupieniu polisy na życie. Dobre ubezpieczenie na życie to takie, które sprawia, że śpimy spokojniej, bo wiemy, że opłacana składka, zwróci się w razie nieprzewidzianych sytuacji, zarówno tych banalnych, jak i większego formatu – chorób, wypadków, śmierci. Sprawdźmy, o czym należy pamiętać przed zakupem polisy na życie.

O czym pamiętać podczas kupowania polisy na życie?

Polisa podstawowa

Krótko mówiąc, ubezpieczenie na życie, inaczej nazywane polisą, w swej najbardziej podstawowej formie na celu wesprzeć bliskich osoby ubezpieczonej na wypadek jej śmierci. Osoba zainteresowana wykupieniem polisy zawiera umowę, wybierając typ polisy oraz ustalając sumę miesięcznej składki, a także wskazuje w umowie osoby objęte ubezpieczeniem (w przypadku polisy rodzinnej ubezpieczamy każdą z dziesięciu osób, która może wejść w jej skład polisy).

Jeśli spełniamy kryteria narzucone przez ubezpieczyciela (na przykład wieku), możemy ubezpieczyć:

  • Członków rodziny (wspomniane wyżej ubezpieczenie rodzinne);
  • Dzieci i młodzież (popularnym zabezpieczeniem jest polisa posagowa);
  • Ubezpieczenie grupowe (obejmujące pracowników firm);
  • Osoby starsze;
  • Osoby dorosłe.

Rozszerzenia polisy na życie

Jeśli ubezpieczenie w podstawnym zakresie nam nie wystarczy, nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby je rozszerzyć poprzez dobrowolne dodatki. Wielu ludzi decyduje się na ten krok; wówczas otrzymuje pomoc finansową w zakresie świadczeń medycznych (pobyt w szpitalu, operacje chirurgiczne, leczenie i rehabilitacja konieczne w sytuacji uszkodzenia ciała w wyniku wypadku, poważne zachorowanie – występują osobne rozszerzenia na zachorowania na nowotwór) zgonu innego, objętego ubezpieczeniem członka rodziny, a także z tytułu powiększania się rodziny, czyli urodzenia dziecka.

Jeśli chcemy przyjrzeć się maksymalnej możliwej sumie, jaką można uzyskać za wystąpienie poszczególnej sytuacji, warto sprawdzić ubezpieczenie na życie PZU - tabela wypłat na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/

Fakty i mity o ubezpieczeniach na życie

Nie ma chyba dziedziny i aspektu życia, wokół którego nie narosłyby mity, tak też jest w przypadku ubezpieczeń. Rozprawmy się z najpopularniejszymi wyobrażeniami na temat polis.

Do powszechnego mitu należy kwestia składki ubezpieczeniowej. Wielu sądzi, że tania polisa to słaba jakość, a ta droższa leży poza naszym zasięgiem. Tymczasem składki polisy ubezpieczeniowej zaczyna się już w okolicach 30 złotych miesięcznie i takie ubezpieczenie wystarczy do zapewniania wysokiej jakości ochrony dla nas i naszych bliskich.

Innym mitem, skądinąd rodzącym kolejne błędne przekonania, jest mit, że umowa polisy na życie to sztywny konstrukt. Stąd uważa się, iż umowy takie trwają maksymalnie pięć lat, a świadczenie jest wypłacane wyłącznie z tytułu śmierci osoby objętej ubezpieczeniem, ponadto raz podpisana umowa jest umową na zawsze, to znaczy nie da jej się modyfikować. Otóż polisę możemy zmieniać, rozszerzać lub zmniejszać jej zakres czy czas trwania.

Jeszcze jeden mit tyczy się kwestii wieku – uchodzi przekonanie, że polisę możemy nabyć, zanim przekroczymy sześćdziesiąty rok życia. Na szczęście na rynku jest wiele ofert skierowanych dla emerytów i seniorów; zakupić polisę może nawet osiemdziesięciopięciolatek.

Większą listę mitów wraz z objaśnieniami znajdziemy tu: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/opinie-o-ubezpieczeniu-na-zycie-prawda-czy-mit/170.html.

Czy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?

Ubezpieczyciel jak najbardziej może odmówić wypłaty, lecz sytuacje te są wymienione ogólnych warunkach umowy konkretnego stowarzyszenia, a warto o nie zapytać w trakcie negocjowania umowy, aby w przyszłości móc uniknąć nieprzyjemnie niespodzianki. Sytuacje te powinny zostać wymienione w umowie jako wyłączenia odpowiedzialności.

Do najdrastyczniejszych przypadków należy samobójstwo, zwłaszcza jeśli doszło do niego w przeciągu dwunastu miesięcy od zawarcia umowy (czasem do trzech lat). Ubezpieczyciel może zastrzec sobie niewypłacenie odszkodowania, a znaczenie mogą mieć tu również aspekty kontekstowe – śmierć w wyniku dokonywania przestępstwa (lub jego usiłowania), śmierć w wyniku stosowania środków odurzających i psychoaktywnych, zatajenie lub udzielanie nieprawidłowych informacji o stanie zdrowia psychicznego i fizycznego w momencie zawierania umowy.

Podsumowanie

Polisa ubezpieczeniowa daje zabezpieczenie na przyszłość, jednak, aby nie otrzymać odmowy wypłaty świadczeń, warto pomyśleć o wykupieniu rozszerzeń – informacje na temat polisy w jej podstawowym zakresie, jak i dodatków dla każdego towarzystwa znajdziemy w dokumentach regulujących ogóle przepisy zawierania umów, a warto dopytać o nie agenta.

Co istotne, przy zakupie polisy na życie nie można stracić swych środków. Wyjątek stanowi tak zwana polisa inwestycyjna oraz przypadki, gdy decyzję o zakupie konkretnego ubezpieczenia podejmiemy zbyt pochopnie. Na szczęście, tak jak wspomniano wyżej, umowy możemy modyfikować odpowiednio do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Tekst sponsorowany