Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uwaga na pogodowe kontrasty. Co czeka nas w nadchodzących dniach?

Ten tydzień będzie w niektórych regionach kraju upalny i burzowy. Już w nocy z poniedziałku na wtorek zacznie napływać gorące, chwiejne i zasobne w wilgoć powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Na zachodzie, południu i w centrum temperatura może wzrosnąć do około 32°C. Miejscami utworzą się silne burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem. Pod koniec tygodnia ponownie nieco chłodniej i miejscami przelotny deszcz.

Uwaga na pogodowe kontrasty. Co czeka nas w nadchodzących dniach?
W tym tygodniu temperatura może wzrosnąć do 32°C (zdjęcie poglądowe)

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju na ogół pogodnie, po południu miejscami będzie się chmurzyć i popada przelotny deszcz, a na wschodzie kraju może też zagrzmieć. Temperatura maksymalna od około 20°C nad morzem i 23°C na Suwalszczyźnie do 27°C w centrum i 29°C na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, podczas burz w porywach do 60 km/h.

We wtorek przeważnie słonecznie, ale po południu na krańcach zachodnich miejscami wzrost zachmurzenia i silne burze z deszczem i gradem oraz porywistym wiatrem do około 80 km/h. Po południu również na północnym wschodzie i na krańcach wschodnich zachmurzy się i wystąpią przelotne deszcze i burze z porywami wiatru do 65 km/h. Temperatura maksymalna od około 22°C nad morzem i Suwalszczyźnie, około 28°C w centrum, do 31°C Na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr na ogół słaby, zmienny, jedynie nad morzem umiarkowany z północnego wschodu.

W środę pogodnie na północnym wschodzie i w centrum. Na pozostałym obszarze kraju początek dnia pogodny, po południu i wieczorem miejscami przelotne deszcze i burze, lokalnie z gradem i porywistym wiatrem do 80 km/h. Temperatura maksymalna od 24°C nad morzem do 32°C na zachodzie kraju.

W czwartek po południu nadal miejscami przelotne opady deszczu i burze, z wyjątkiem centrum kraju. Temperatura maksymalna około 22°C nad morzem i od 26°C do 32°C w głębi kraju.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północy i zachodzie przelotne opady deszczu, a na pozostałym obszarze burze z ulewnym deszczem, lokalnie z gradem i porywistym wiatrem. Temperatura najwyższa w dzień około 20°C nad morzem i od 25°C do 30°C w głębi kraju.

W sobotę na północnym zachodzie pogodnie, na pozostałym obszarze pochmurno z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i lokalnie burze. Temperatura maksymalna do 25°C.

W niedzielę pochmurno z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna do 25°C.

źródło: IMGW

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].