Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Wypadek na Rybnickiej w Orzeszu. Nie żyje motocyklista [ZDJĘCIA]

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek w Orzeszu. W dzisiejszym śląskim patrolu piszemy także o zatrzymaniu nieletnich, którzy odpowiedzą za rozbój, o areszcie tymczasowym dla 31-latka, który pobił matkę oraz o 19-letnim kierowcy, który utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w budynek poczty. Sprawdź.

Śląski patrol: Wypadek na Rybnickiej w Orzeszu. Nie żyje motocyklista [ZDJĘCIA]
Mimo prowadzonej reanimacji kierujący jednośladem mieszkaniec Łazisk Górnych zmarł. / fot. Policja

Bytom - Potrącenie pieszego na oznakowanym przejściu

Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę na ulicy Świętochłowickiej. 68-latek kierujący toyotą, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 75-letniego mieszkańca Bytomia, który z obrażeniami trafił do szpitala. Kierowca osobówki był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Częstochowa - Pracowity weekend częstochowskiej drogówki

W miniony weekend na drogach Częstochowy i powiatu doszło aż do sześciu groźnych wypadków drogowych, w których ucierpiało 11 osób i do 38 kolizji. Niestety policjanci zatrzymali też sześciu pijanych kierowców.

fot. Policja

Zabrakło koncentracji i uwagi na drodze. Skutkiem czego było zwykle nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Tak było np. w sobotę przed 13:00. Kierujący fordem jadąc ulica Kościuszki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

fot. Policja

Godzinę później w Zawadzie przy ulicy Sobieskiego kierujący seatem ibiza na skrzyżowaniu ulic Częstochowskiej, Sobieskiego i Kościuszki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy seata altea. Kierujący i pasażerowie seata altea (w tym male dzieci w wieku 4 i 8 lat) z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Katowice - Nieletni zatrzymani za rozbój

Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i policjanci OPP zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę przy ul. Mickiewicza w Katowicach. Z policyjnych ustaleń wynika, że dwóch pokrzywdzonych wracało ze spotkania integracyjnego do swojego hotelu, kiedy zostali zaczepieni na ulicy przez dwóch młodych mężczyzn. Chłopcy w wieku 15 i 17 lat grozili, że pobiją mężczyzn, jeżeli nie dadzą im papierosów, albo gotówki na ich zakup. Kiedy mężczyźni odmówili, nastolatkowie ich zaatakowali. Zostali spłoszeni przez jednego z przechodniów, który zareagował na atak agresji. W tym samym momencie na miejsce podjechał policyjny radiowóz, gdzie pokrzywdzeni zgłosili rozbój policjantom katowickiego oddziału prewencji. Do akcji poszukiwawczej natychmiast włączyli się katowiccy wywiadowcy, którzy na przystanku kilka ulic dalej rozpoznali sprawców.

Nieletni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej izby dziecka. Pokrzywdzeni w wieku 39 i 42 lat zostali przewiezieni do szpitala, gdzie zostali zaopatrzeni chirurgicznie.

Czynności w sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Policja przypomina, że przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności, jednak ze względu na wiek sprawców o dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

Orzesze - Wypadek drogowy. Nie żyje 52-letni motocyklista

fot. Policja

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek (19.06.) około 14:35 na ulicy Rybnickiej w Orzeszu. Według wstępnych ustaleń kierujący oplem 63-latek, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnej strony motocykliście i doprowadził do zderzenia. Mimo prowadzonej reanimacji kierujący jednośladem mieszkaniec Łazisk Górnych zmarł. Kierujący osobówką mieszkaniec Orzesza był trzeźwy. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toczącym się śledztwie.

Mikołów - Utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w budynek poczty

fot. Policja

W niedzielę (18.06.) po 21:00 policjanci drogówki zostali skierowani na ulicę Żwirki i Wigury w Mikołowie, gdzie przy skrzyżowaniu z ulicą Górniczą samochód osobowy uderzył w mur budynku poczty. Na miejscu mundurowi zastali 19-letniego kierowcę oraz jego 15-letniego pasażera.

fot. Policja

Mikołowianin tłumaczył, że jechał w kierunku ulicy Fabrycznej i będąc na łuku drogi utracił panowanie nad samochodem w efekcie czego uderzył w budynek. Badanie alkomatem dało wynik negatywny, jednak narkotester wykazał, że mieszkaniec Mikołowa może być pod wpływem narkotyków.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Pobrano też próbkę krwi kierowcy. Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą wstępny wynik testu, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ruda Śląska - 31-latek pobił mamę

W piątkowe popołudnie policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w dzielnicy Wirek. Bezradna 58-letnia kobieta poprosiła policjantów o pomoc, gdyż jej agresywny syn znęcał się nad nią i dotkliwie ją pobił. Policjanci zatrzymali 31-letniego syna. Konieczne było udzielenie kobiecie pomocy lekarskiej. Mężczyzna został umieszczony w policyjnej celi. Po zebraniu dokumentacji i przesłuchaniu matki, usłyszał zarzuty znęcania się i uszkodzenia ciała. W niedzielę na wniosek śledczych i prokuratora został tymczasowo aresztowany przez rudzki sąd. Najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami, a dzięki temu śledczy i prokurator będą mogli zebrać wszystkie dowody jego przemocy wobec matki i przekazać je do sądu, aby tam mógł ruszyć przeciwko 31-latkowi proces karny. Za przemoc domową i uszkodzenie ciała grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ve (195.238. * .220) 24.06.2023 00:42

Te Orzesze to jak dziura ozonowa.. pochłania motocyklistów przez winę osobówek.... Już nie pierwszy śmiertelny... Niestety...