Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Zadawał kobiecie ciosy nożem na oczach dzieci

Do 3-miesięcznego aresztu trafił obywatel Bułgarii, który zaatakował swoją partnerkę, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. W kolejnym wydaniu śląskiego patrolu piszemy m.in. o zdarzeniu, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Pszczynie.

Śląski patrol: Zadawał kobiecie ciosy nożem na oczach dzieci
Obywatel Bułgarii groził kobiecie, że ją zabije. Mężczyzna wyciągnął nóż i zaczął zadawać jej ciosy. Pasażerka, chcąc się uchronić i uciec z pojazdu, chwyciła za kierownicę, wskutek czego samochód wylądował w rowie. / fot. Policja

Cieszyn - Kierowca pod wpływem narkotyków i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

W ubiegły poniedziałek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy patrolowali wiślankę. Postanowili zatrzymać do kontroli samochód, którego stan techniczny budził zastrzeżenia. Mundurowi zwrócili uwagę na dziwne zachowanie kierowcy, które mogło wskazywać, że znajduje się on pod działaniem środków odurzających.

Wstępny test potwierdził, że 37-latek kierował pojazdem pod wpływem narkotyków. Mężczyzna dodatkowo posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Cieszynie. Stróże prawa ustalili również, że kierujący jest poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił w pierwszej kolejności do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za popełnione w ruchu drogowym wykroczenia, mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Siemianowice Śląskie - Miał sprzedać kamerę, a stracił 8500 złotych

Mężczyzna wystawił na portalu zakupowym przedmiot do sprzedaży, na który szybko znalazł się kupiec. Nawiązał on kontakt za pomocą aplikacji służącej do komunikowania się, gdzie poproszono go o podanie maila. Na skrzynkę mailową otrzymał informację łudząco podobną do strony portalu zakupowego, gdzie widniała instrukcja, jak ma postępować, aby otrzymać płatność za sprzedany towar. Mianowicie miał kliknąć w przycisk "otrzymanie płatności" bądź link. Mężczyzna wykonał polecenie i z jego konta zniknęło 8500 złotych. Szybko napisał do kupującego, że właśnie zamiast wpływu na konto gotówki za sprzedaną kamerę, zostały przelane z niego pieniądze. Kupujący zapewniał go, że musiała nastąpić jakaś pomyłka i w tej chwili pisze do pomocy technicznej, żeby to wyjaśnić. Wtedy siemianowiczanin zorientował się, że został oszukany i zablokował konto bankowe.

Pszczyna - Czerwone światło - stój!

Niedostosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Takie były wnioski policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wyjaśniali zdarzenie drogowe, do którego doszło w Pszczynie na skrzyżowaniu krajowej "jedynki" i ulicy Męczenników Oświęcimskich. Szczęśliwie żaden z kierowców ani 6-letni pasażer nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Jak ustalili stróże prawa 37-letnia kierująca volvo, jadąc DK-1 nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej. Przejechała przez skrzyżowanie w cyklu światła czerwonego, czym doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Volkswagen, którym jechał 52-letni mieszkaniec Małopolski. Na kobietę policjanci nałożyli mandat karny, a ponadto na jej konto trafiło 10 dodatkowych punktów karnych.

Zawiercie - Kryminalni zatrzymali 37-latka, który usiłował zabić swoją partnerkę

Na ulicy Paderewskiego w Zawierciu doszło do zdarzenia drogowego. W pobliżu stawu, samochód osobowy wpadł do rowu. Na miejscu pojawili się policjanci z zawierciańskiej drogówki. Okazało się, że sprawa jest bardzo poważna i czynności muszą podjąć także policjanci z Wydziału Kryminalnego.

Jak ustalili mundurowi, osobowym volkswagenem kierował mężczyzna. Samochodem podróżowała również 25-latka wraz ze swoimi dwoma synami. Pomiędzy partnerami doszło do kłótni i szarpaniny. Obywatel Bułgarii groził kobiecie, że ją zabije. Mężczyzna wyciągnął nóż i zaczął zadawać jej ciosy. Pasażerka, chcąc się uchronić i uciec z pojazdu, chwyciła za kierownicę, wskutek czego samochód wylądował w rowie.

37-latek siłą wyciągnął kobietę z auta, a następnie zadał jej kolejne ciosy. Wystraszonej 25-latce udało się wyswobodzić, a następnie dobiec do najbliższego punktu, w którym obsługa zadzwoniła po pomoc. Obywatelka Bułgarii wraz z 7-letnim i 2-miesięcznym synem została zabrana do szpitala. Jak się okazało, dzieci nie odniosły żadnych obrażeń. Sprawca zbiegł z miejsca. Policjanci ruchu drogowego prowadzili na miejscu czynności związane ze zdarzeniem drogowym. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania napastnika.

Dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej policjantów już w poniedziałek, na terenie sąsiadującego powiatu, napastnik został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Zawierciański sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].