Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Oszukiwał pod hasłem "dokument 18"

W dzisiejszym wydaniu śląskiego patrolu o zatrzymaniu bankomatowego włamywacza i 19-latka, który odpowie za kradzież sklepową. Piszemy więcej również o zatrzymaniu mężczyzny, który oszukał blisko 100 osób.

Śląski patrol: Oszukiwał pod hasłem "dokument 18"
Materiał dowodowy z aż 9 tomów akt wskazuje, że mężczyzna od jesieni 2019 roku do grudnia 2022 roku wyłudzał drobne sumy od osób z całej Polski. / fot. ilustracyjne freepik

Chorzów - Bankomatowy włamywacz za kratami

31 stycznia bieżącego roku kryminalni zostali powiadomieni przez bank, że nieznany mężczyzna dokonał przełamania zabezpieczeń na karcie bankomatowej, a następnie bezprawnie wypłacił z różnych bankomatów pieniądze w kwocie 8 tysięcy złotych. Jak ustalili śledczy mężczyzna wypłacił oraz próbował wypłacić gotówkę z bankomatów na terenie miasta aż 23 razy. Policjanci wydziału kryminalnego chorzowskiej jedynki przystąpili do działania, przeprowadzili szereg czynności operacyjno-rozpoznawczych, które pozwoliły na ustalenie wizerunku podejrzanego mężczyzny, a w konsekwencji do ustalenia jego tożsamości i zatrzymania. Bankomatowy włamywacz będąc już w rękach stróżów prawa przyznał się do popełnionych przestępstw, o jego dalszym losie zadecyduje chorzowski sąd. Za tego rodzaju przestępstwo grozi mu nawet 10-letni pobyt za kratami.

Cieszyn - "Zapomniał" zapłacić za zakupy

Policjanci cieszyńskiej komendy patrolując ulice miasta zauważyli znanego z wcześniejszych interwenci mężczyznę. Ich uwagę zwrócił towar, który 19-latek miał przy sobie, a mianowicie nowe ubrania. W związku z tym, że wcześniejsze interwencje związane z nim dotyczyły kradzieży, policjanci postanowili sprawdzić jego wiedzę na temat pochodzenia towaru. Kilka prostych pytań sprawiło, że mężczyzna zaczął podawać sprzeczne odpowiedzi. Mundurowi udali się z nim do sklepu, gdzie sprawdzili zapis monitoringu, na którym widoczny był moment kradzieży. I tu sprawca zdarzenia już zamilkł. Towar trafił z powrotem na półkę, a 19-latek musi się liczyć z karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny sięgającej nawet 5000 zł. W związku z tym, że wcześniej był karany za podobne wykroczenia sprawa została skierowana do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary.

Mikołów - Oszukiwał pod hasłem "dokument 18"

Policjanci z mikołowskiej jednostki zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli dochodzenie w sprawie blisko setki oszustw, jakich miał się dopuścić 28-letni mieszkaniec Orzesza. Materiał dowodowy z aż 9 tomów akt wskazuje, że mężczyzna od jesieni 2019 roku do grudnia 2022 roku wyłudzał drobne sumy od osób z całej Polski. Założył liczne konta bankowe i zamieszczał w sieci ogłoszenia o udzielanych pożyczkach. Potencjalny klient musiał jednak najpierw wpłacić kwotę np. 40 złotych, aby w ogóle można było rozmawiać o pożyczce. Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z pokrzywdzonych osób zorientowała się, że może mieć do czynienia z nielegalnym procederem i skontaktowała się z bankiem, by ten zablokował wykonany przez nią przelew. Pierwsze zarzuty w tej sprawie orzeszanin usłyszał już we wrześniu 2022 roku. Wówczas pokrzywdzonych było kikanaście osób. Sprawa miała charakter rozwojowy. Obecnie akt oskarżenia obejmuje 98 osób. 28-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].