Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koniec roku szkolnego! Dwa miesiące laby rozpoczęte

Piątek był ostatnim dniem roku szkolnego. Uczniowie dostali świadectwa, odbyły się tradycyjne akademie, a w szkołach zapanowała pustka i cisza. Teraz dzieci i młodzież mają ponad dwa miesiące wakacji.

Koniec roku szkolnego! Dwa miesiące laby rozpoczęte
Uczniowie z klasy 3 „b” techniku w ZS Nr 2 przygotowali okolicznościową akademię

W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju również odbyła się tradycyjna akademia na zakończenie roku szkolnego. Podczas niej dyrektor Ewa Mentel rozdała uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz wręczyła nagrody za udział w konkursach i różnego rodzaju aktywnościach, jak na przykład w przedsięwzięciach wolontariackich i konkursach.

- Gratuluję wszystkim osiągnięcia wysokich wyników w nauce. Każdy, kto zdał do następnej klasy odniósł sukces i może cieszyć się zasłużonymi wakacjami. Życzę wszystkim dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu - mówiła dyrektor.

O oprawę artystyczną tego wyjątkowego dnia zadbała klasa 3 „b” technikum. Motywem przewodnim przygotowanej przez młodzież akademii była poezja Wisławy Szymborskiej. Znana ze swoich wokalnych talentów Natalia Motyka, pseudonim sceniczny „Mot” wykonała utwór pt. „Testament mój” Juliusza Słowackiego. Finałowym utworem na zakończenie był wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Nic dwa razy”.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~EcpuPolskaDzienDobry (87.239. * .85) 23.06.2023 17:01
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu