Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pedofil w sieci. Jak uchronić dzieci przed przestępcami?

Pedofil bardzo często korzysta w sieci internetowej z komunikatorów, serwisów internetowych czy portali społecznościowych posługując się nieprawdziwymi danymi.

Pedofil w sieci. Jak uchronić dzieci przed przestępcami?
Każda dorosła osoba, która za pomocą Internetu lub sieci telekomunikacyjnej nawiązuje relację o charakterze seksualnym z dzieckiem poniżej 15. roku życia popełnia przestępstwo! / fot. Policja

Działa tam, gdzie jest przekonany, że znajdzie swoją ofiarę. Bez różnicy jaki internetowy portal wybierze czy posłuży się nim pedofil, to działanie jego będzie zawsze takie same, a mianowicie będzie on stopniowo zdobywał zaufanie naszego dziecka podszywając się np. za rówieśnika naszego dziecka. Działaniem tym będzie dążył do realnego spotkania z naszym dzieckiem bądź będzie namawiał go do przesłania intymnych zdjęć bądź filmów.

Możemy jednak ochronić nasze dziecko przed takim człowiekiem, ale żeby je ochronić sami musimy wiedzieć o zagrożeniach i uświadamiać sobie jego realność.

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości podpowiada, jak uchronić nasze dzieci przed takimi zagrożeniami:

  • dużo rozmawiaj ze swoim dzieckiem i uświadamiaj, że osoba podająca się za rówieśnika może okazać się dorosłą osobą;
  • tłumacz, aby Twoje dziecko nie wysyłało zdjęć, nie podawało danych osobowych, nr. telefonu i nie opowiadało o rodzinie;
  • rozmawiaj z nim o zagrożeniach, które mogą go spotkać w Internecie i przypominaj, że nie wolno umawiać się z osobami poznanymi w sieci bez Twojej wiedzy;
  • interesuj się jakie strony internetowe przegląda twoje dziecko;

Internauto! W sieci nie jesteś anonimowy. Każda twoja aktywność zostawia ślad. Każda dorosła osoba, która za pomocą Internetu lub sieci telekomunikacyjnej nawiązuje relację o charakterze seksualnym z dzieckiem poniżej 15. roku życia popełnia przestępstwo!

źr. Policja

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~12341234 (46.204. * .69) 02.07.2023 01:05

Ludzie mają sieci zabezpieczone hasłami wep kilka godzin i hasło idzie odgadnąć i korzystać z neta u takiego pacjenta i korzystać z jego adresu IP.

~Łowca (5.173. * .53) 01.07.2023 19:20

Problem z wykryciem jest w tedy jak ktoś pisze z ogólnego hot spota . Praktycznie niewykrywalny chyba że pomoże monitoring

~Mamam11 (87.239. * .85) 01.07.2023 18:58

"Internauto! W sieci nie jesteś anonimowy. Każda twoja aktywność zostawia ślad." Również toor lub VPN ? FBI ma problem z namierzeniem osoby o ile się uda ja namierzyc. Nie rzetele informacje !