Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: 9 zaniedbanych i wychudzonych chartów afgańskich odebrano właścicielce

Mężczyzna odpowie za znieważenie interweniujących policjantów. To jedna z informacji, jakie przekazujemy w dzisiejszym śląskim patrolu. Czytaj również o przestępcach handlujących nielegalnymi zabawkami i właścicielce psów, które odebrano jej ze względu na dramatyczny stan zwierząt.

Śląski patrol: 9 zaniedbanych i wychudzonych chartów afgańskich odebrano właścicielce
W pomieszczeniach panował bałagan, a w powietrzu unosił się nieznośny odór. Zwierzęta jeszcze tego samego dnia trafiły pod opiekę fundacji, gdzie zapewniono im właściwą opiekę. / fot. Policja

Cieszyn - Dwóch nastolatków zniszczyło macewy na cmentarzu żydowskim

fot. Policja

Dzięki właściwej reakcji świadka, który nie pozostał obojętny na zachowanie nastolatków, którzy niszczyli żydowskie nagrobki-macewy, policjanci krótko po zdarzeniu zatrzymali dwóch podejrzanych. O zdarzeniu na cieszyńskim kirkucie policjanci zostali poinformowani we wtorek (4 lipca) telefonicznie. Dzięki przekazanym szczegółom dotyczącym zdarzenia policjanci szybko podjęli interwencję i zatrzymali dwóch chłopców w wieku 11 i 14 lat, którzy uszkodzili jeden pomnik, a drugi zniszczyli. Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziców. Czynności w tej sprawie trwają i prowadzone są w sprawie naruszenia przepisów ustawy o ochronie zabytków oraz znieważenia spoczynku zmarłych. Chłopcy zostaną jeszcze przepytani w obecności rodziców. Sprawa trafi do wydziału rodzinnego i nieletnich cieszyńskiego sądu rejonowego.

Dąbrowa Górnicza - Przechwycili nielegalne zabawki

fot. Policja

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali trzech mężczyzn, którzy prowadzili nielegalną działalność handlową na portalu internetowym. Sprawcy w wieku od 35 do 40 lat są podejrzani o sprzedaż podrobionych zabawek z logo znanej firmy, naruszając tym samym prawa własności przemysłowej.

W trakcie przeprowadzonej akcji śledczy zabezpieczyli towar o wartości 100 tysięcy złotych. Były to głównie podrabiane maskotki, figurki i inne gadżety z logo tej popularnej marki. Towar miał być sprzedawany przez mężczyzn na portalu internetowym jako oryginalny produkt.

Łączna wartość wprowadzonych na rynek podróbek przez grupę oszacowana jest na co najmniej 100 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że dąbrowianie prowadzili swoją nielegalną działalność przynajmniej przez dwa lata, wykorzystując konta na portalach handlowych i korzystając z różnych metod dystrybucji.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono trzy pojazdy należące do zatrzymanych o łącznej wartości 75 tysięcy złotych. Środki te zostaną wykorzystane jako rekompensata dla pokrzywdzonych osób oraz w celu pokrycia ewentualnych kar finansowych nałożonych na podejrzanych.

Handel podrabianymi produktami stanowi poważne zagrożenie dla konsumentów oraz dla prawdziwych producentów. Tego rodzaju działalność nie tylko prowadzi do strat finansowych dla właścicieli marki, ale także naraża klientów na ryzyko otrzymania niebezpiecznych produktów niskiej jakości.

Zabrze - Zatrzymany za kradzież styropianu

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek w nocy. Wtedy to policjanci z drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny kradnącego styropian w rejonie ulicy Tatarkiewicza. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce i rozpoczęli poszukiwania. Po chwili stróże prawa, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, a następnie zatrzymali go na gorącym uczynku. Okazało się że 56-letni mieszkaniec Zabrza, łącznie ukradł 7 paczek styropianu na kwotę ponad 700 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Zabrzu.

Zabrze - Znieważył interweniujących policjantów

W ubiegłą środę krótko po północy policjanci zostali wezwani na interwencję - w rejonie dzielnicy Rokitnica, w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych, osoby miały spożywać alkohol. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich z uwagi na silny stan upojenia alkoholowego, nie był w stanie podać swoich danych osobowych, miał też problemy z poruszaniem się. Policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu go do Izby Wytrzeźwień. Natomiast drugi z mężczyzn, 52-latek w trakcie interwencji znieważył mundurowych wulgaryzmami. W związku z powyższym został zatrzymany. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że zgodnie z artykułem 226 Kodeksu Karnego:

§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Częstochowa - Policjanci zapewnili opiekę zaniedbanym psom

fot. Policja

Pod koniec czerwca policjanci z częstochowskiej komendy uzyskali informację o psach trzymanych w bardzo złych warunkach na jednej z posesji w Częstochowie. Wraz z lekarzem weterynarii oraz pracownikami towarzystwa opieki nad zwierzętami mundurowi weszli do domu jednorodzinnego, w którym znajdowało się 9 psów w przypominających charty afgańskie. Czworonogi były wychudzone, głodne i przestraszone. W pomieszczeniach panował bałagan, a w powietrzu unosił się nieznośny odór. Zwierzęta jeszcze tego samego dnia trafiły pod opiekę fundacji, gdzie zapewniono im właściwą opiekę.

Częstochowscy śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Wciąż gromadzony jest materiał dowodowy. Właścicielce grozi za to do 3 lat więzienia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].