Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Silesia of the future - 2049

Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprasza na dziewiątą konferencję z cyklu Śląski Ład, pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Tym razem debata będzie poświęcona wyzwaniom i zagrożeniom przyszłości.

Silesia of the future - 2049

- Podczas debaty będziemy szukać odpowiedzi na pytania o Śląsk, Polskę, Europę i świat w 2049 roku. Jak wyniknie z przebiegu konferencji, ta data nie została wybrana przypadkowo. Zapytamy, jak wyobrażają sobie przyszłość: naukowcy, publicyści, managerowie, samorządowcy, politycy i prezesi wiodących spółek w województwie śląskim. Są to pytania o naszą przyszłość i miejsce w zmieniającej się Europie – mówi Izabela Kloc.

Konferencja zostanie podzielona na trzy panele tematyczne: zagrożenia cywilizacyjne, gospodarka przyszłości, społeczeństwo przyszłości.

W konferencji wezmą udział, m.in. prof. Andrzej Zybertowicz - Doradca Prezydenta RP, Kosma Tadeusz Złotowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Paweł Lewandowski - Wiceminister Cyfryzacji, Paweł Jabłoński – Wiceminister Spraw Zagranicznych, Piotr Pyzik – Wiceminister Aktywów Państwowych, Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic, Janusz Michałek – prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Tomasz Heryszek – prezes Węglokoksu, Mariusz Wielkopolan – Prezes JSW Nowe Projekty.

Konferencja odbędzie się 14 lipca, w godzinach 12.00 – 14.00, transmisja na profilu https://www.facebook.com/slaskilad/

Ogłoszenie płatne

Ludzie

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.