Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dyktatura czy Monty Python? Łukasz Kohut i Izabela Kloc o wysłaniu misji OBWE do Polski

Parlament Europejski krytykuje powołanie komisji weryfikacyjnej ds. wpływów rosyjskich oraz nowelizację prawa wyborczego w Polsce.

Dyktatura czy Monty Python? Łukasz Kohut i Izabela Kloc o wysłaniu misji OBWE do Polski
Europosłowie z naszego regionu w Parlamencie Europejskim mają skrajnie odmienne zdanie na temat sytuacji w Polsce. Łukasz Kohut chce zdecydowanego działania UE ws. przestrzegania praworządności w Polsce, Izabela Kloc nie zostawia suchej nitki na rezolucji Parlamentu Europejskiego.

PE w przyjętej 11 lipca rezolucji zauważa, że zmiany w polskim Kodeksie Wyborczym wprowadzono w roku wyborów parlamentarnych. Zdaniem większości eurodeputowanych, zachodzi ryzyko unieważnienia głosów oddanych przez Polaków za granicą, a Sąd Najwyższy, który ogłasza wyniki wyborów, nie jest instytucją niezależną.

W związku z powyższym Parlament Europejski domaga się skierowania do Polski misji obserwacyjnej OBWE na czas wyborów. OBWE to organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, należą do niej m.in.: Białoruś, Rosja, Turcja.

Parlament Europejski wezwał również Polskę do uchylenia ustawy powołującej komisję weryfikacją ds. wpływów rosyjskich w latach 2007-2022, która ma godzić w zasady demokratyczne (źródło: (źródło: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2023-0268_PL.html).

"Monty Python by tego nie wymyślił"

- Parlament Europejski domagając się misji obserwacyjnej OBWE w Polsce, rozpoczął nowy etap w pisaniu czarnej legendy o naszym kraju. W ten sposób polityczni sojusznicy Donalda Tuska przygotowują propagandowe wytłumaczenie jego zbliżającej się wielkimi krokami klęski wyborczej. Dzięki ich niczym nieposkromionej arogancji wobec Polski organizacja skupiająca takie kraje jak Kazachstan, Turkmenistan, Tadżykistan czy Uzbekistan będzie nadzorować demokratyczne procesy w Polsce. Tego nie wymyśliłby nawet Monty Python, ale jak widać w Parlamencie Europejskim nie ma granic absurdu, których nie można przekroczyć

- powiedziała PAP europosłanka Izabela Kloc.

"Kaczyński wyprowadza Polskę z UE"

11 lipca na sesji plenarnej PE głos zabrał Łukasz Kohut. Powiedział, że w ciągu 8 ostatnich lat w Polsce m.in.: kompletnie sparaliżowano Trybunał Konstytucji, upolityczniono Krajową Radę Sądownictwa, zmieniono media publiczne w propagandę rodem z Kremla, prześladowano niezależnych sędziów i prokuratorów, używano Pegasusa do walki z opozycją i z dziennikarzami.

- Bez praworządności nie ma suwerenności, jest dyktat. Kaczyński i Orban, wyprowadzając nasze kraje z Unii Europejskiej, grają w orkiestrze Putina. Nie możemy im na to pozwolić - powiedział europarlamentarzysta z Rybnika.

Opozycja za, PiS przeciw, PSL wstrzymało się od głosu

Rezolucję, o której mowa w artykule, przyjęto 11 lipca. Za głosowało 472 europosłów, 136 było przeciw, a 16 wstrzymało się od głosu.

Rezolucję poparli europosłowie PO, Polski 2050, Nowej Lewicy oraz SLD: Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Marek Belka, Robert Biedroń, Jerzy Buzek, Włodzimierz Cimoszewicz, Jarosław Duda, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hübner, Łukasz Kohut, Ewa Kopacz, Bogusław Liberadzki, Janina Ochojska, Jan Olbrycht, Radosław Sikorski, Róża Thun und Hohenstein i Sylwia Spurek.

Europosłowie z PiS byli przeciwko, a eurodeputowani z PSL nie wzięli udziału w głosowaniu.

Ludzie

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

39 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zatroskany (199.247. * .243) 17.07.2023 13:51

Mam PPK i nie narzekam. Jestem co roku do przodu 40%-inflacja. Podobnie nie narzekam na oszczędzanie w IKZE. Tutaj jestem 32% do przodu - inflacja. Dobrze natomiast pamiętam, co się stało z moimi pieniędzmi w OFE i kto głosował, żeby OFE nie zostały rozwiązane i nawet ta reszta, która tam została zniknęła w czeluściach ZUS...

MichalGR 17.07.2023 11:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kohut nigdy nie użył swojego pythona i dlatego jest starym kawalerem bez baby i dzieci.

~JanuszMarek (46.204. * .41) 17.07.2023 10:29
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Objektywny 16.07.2023 19:27

Entuzjasta .....Postaraj się o instrukcję obsługi dla swojego mózgu może wtedy odkryjesz że Polska kiedyś była już pod -laczkiem rusa i prusa , dzisiaj chcemy być w Uni na równych w niej prawach , nie pod -laczkiem Uni , skoro tobie odpowiada bycie poddańczym polaczkiem to przynajmniej się tym nie afiszuj ... Z ciekawości zapytam to kim byłeś za komuny?????????????.

~do_Entuzjasty (188.137. * .125) 16.07.2023 19:26

~do_nizeej dobrze że przynajmniej rozumiesz że w unii jest sterowana gospodarka.

~do_pajaca_platnego_trolla (46.22. * .178) 16.07.2023 19:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~GłosLudu (91.192. * .96)

nie musisz wcale głosować możesz od razu się stąd wynieść np na białorus oni nie są w unii

~do_nizeej (46.22. * .178) 16.07.2023 19:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

ale w UE nie ma autokracji którą chce nam pis wprowadzić razem z orbanem
dla ciebie to za trudne do pojęcia więc nie będę ci tłumaczył

~do_Entuzjasty (188.137. * .125) 16.07.2023 18:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W unii są takie same mechanizmy sterowanej gospodarki jakie były za komuny.

~GłosLudu (91.192. * .96) 16.07.2023 14:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Bede głosował na kazdego kto bedzie mial na sztandarach wyjscie z unii europejskiej!

~EntuzjastaUE (46.22. * .178) 16.07.2023 13:38
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

co drugi cymbał nasłucha się w rządowej tvp jaka to unia jest zła i powtarza te bzdury
tak jak napisał niżej nie podoba się to droga wolna
ja w UE zostaję bo w komunie żyłem wystarczająco długo by mieć porównanie

~Jastrzomb (5.173. * .180) 16.07.2023 13:00

No znowu to sem ja...co nas obchodzi że ty pochodzisz z kołchozu,nam się podoba być w Europie,tobie nie ,to wracaj do kolchozu

~To_sem_ja (37.248. * .0) 15.07.2023 10:37

Kto wyprowadzi Polskę z ojro-kołchozu będzie bohaterem narodowym. Jak się uprzecie, możemy pozostać np. w Schengen itp. Ale mnie np. nie podoba się swobodny przepływ, zwłaszcza "pracowników" z Afryki i Azji.
A ten w/w cyrk to szopka przedwyborcza pisiorów. Z drugiej strony "ulica i zagranica" mafii ryżego... Ech.
Ten w niebieskiej marynarce niech już sobie w tej Brukseli zostanie. Polska to nie jego miejsce, ewidentnie.

Objektywny 15.07.2023 07:46

(5.184.*.72) masz na myśli swój ,nieźle dajesz jakoś wytrzymuję .To że potrafisz poskładać literki i je czytać nie znaczy że rozumiesz co czytasz , szczerze wątpię !...Trochę ci pod powiem co miałem na myśli w moim komentarzu - czy prawdziwy Polak patrząc w lustro widzi prawdziwego Polaka czy tylko siebie ? A ty kogo widzisz ?????.

~Jastrzomb (94.254. * .107) 14.07.2023 21:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Cesarok obudź się,nie musisz mi pisać co robi PiS,bo jo mom ich pełno.......a mózg dzięki Bogu mom w przeciwieństwie do Henryków,zatroskanych,rosolzkoguta , peOwca,i innym emigrantom..

~do_niżej (5.184. * .72) 14.07.2023 18:30
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Objektywny
a ty w tym smrodzie umiesz wytrzymać ?

Objektywny 14.07.2023 17:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wiem na pewno że nie jest z żadnej i niczyjej bajki . Zastanawia mnie tylko czy używa lustra ,jeżeli tak to ciekawe kogo widzi jak w nie patrzy ????.

~vacek (5.184. * .72) 14.07.2023 16:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

~Henryk@12 (89.64. * .211)
ciul to ciebie zrobił !
jak by spuścił się na patelnię z ciebie niezły naleśnik by był

~robi (84.234. * .218) 14.07.2023 15:05
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Poseł Kohut nie jest z mojej bajki...ale ma rację - PiS buduje nam Polskę na wzór i modłę PZPR- czyli "dobro partii dobrem narodu". Niestety ale elektorat pisowski tego nie rozumie- oni nie wiedzą co to znaczy demokracja. Oni myślą tak jak znakomita większość ludzi w PRL..mam robotę, mam 500 , mam 13, 14 jest tvp , polsat , tvłen.. a sądy - co mi tam sądy ...niech się winni boją

~zatroskany (199.247. * .241) 14.07.2023 11:43
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@ciekawy - pożyłbyś trochę za Millera, Cimoszki, Belki i im podobnych (Balcerowicz, Lewandowski itd.) to byś wiedział co to jest komuna i totalitaryzm. A tak nie wiesz o czym piszesz...

~Henryk@12 (89.64. * .211) 14.07.2023 11:24

TO jak jest na Białoruś "jak wrócisz to opowiesz" na razie nie wypisuj głupot paszkwili i klamstw skąd się biorą tacy ludzie jak ty dopyslam się, ale tego nie napisze

~Henryk@12 (89.64. * .211) 14.07.2023 11:19
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Ten Kohut to ciul w czystej postaci ,antyslazak, i antypolak na Madagaskar z nim

~Cesarok (46.204. * .79) 14.07.2023 09:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jastrzomb jak nie wiesz co PiS robi to oglądaj TVP i jeżeli masz jeszcze mózg to nie trzeba ci tłumaczyć.

~Raperkaklasztorna (89.64. * .166) 14.07.2023 08:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

pis po jedno zło

~Jastrzomb (91.204. * .132) 13.07.2023 23:45
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Ty poOwiec a ty skąd ty przyjechał...ha,z pislandu...

~RosółzKohuta (83.4. * .206) 13.07.2023 20:54
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Kohut niech startuje do Bundestagu albo do europarlamentu z niemieckich list wyborczych. Nie dość że lewak, to na dodatek szwabom tyłki liże.

~takpytam (46.204. * .111) 13.07.2023 20:22
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@Jupik a konkretnie co PiS zrobi?

right 13.07.2023 17:29
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Pan Kohut to niby kogo reprezentuje?
Bo w jego wizytówce nie widzę narodowych kolorów.
Ulubieniec twittera :)

~op (91.192. * .86) 13.07.2023 17:28
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Wszyscy popierający rezolucję to pajace z tym Kohutem na czele Myślałem że Olbrycht jest mądrzejszy Myliłem się

~Jupik (83.23. * .97) 13.07.2023 17:23
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Oby taka komisja UE kontrolowała wybory, bo PiS zrobi wszystko, aby nie odejść od koryta

~Cesarok (46.204. * .79) 13.07.2023 16:44
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Uderz o stół itd - pani szanowna

~reperban (188.137. * .136) 13.07.2023 16:00
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Pani poseł....,a w cym problem żeby OBWE kontrolowała wybory w Polsce.....macie coś do ukrycia?

~Stanumyslu (46.204. * .90) 13.07.2023 15:38
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

A ten zbok kogucik nie jest czasem z rybniczka?

~Konsztatnty (188.241. * .138) 13.07.2023 15:35
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

bezpieczeństwo w opinii pis to zamordyzm gorszy od Białorusi, oni są w stanie poświęcić miliardy z UE aby tylko wprowadzić u nas autorytaryzm
dlatego nigdy, przenigdy nie możemy głosować na pis i najlepszego przyjaciela orbana z żoliborza

~ciekawy (188.137. * .95) 13.07.2023 15:14
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

zatroskany - jeżeli Czarnecki i Karski są dla ciebie lepsi od kogokolwiek to już najwyższy poziom schizofrenii , no chyba ze musisz tak pisać żeby wujek jojo ci załatwił posadę w spółce skarbu państwa to rozumiem

~zatroskany (199.247. * .243) 13.07.2023 14:51
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Wszyscy oni lepsi od Sikorskiego i Lewandowskiego oraz Millera, Cimoszewicza i Belki...widać jesteś z młodszej generacji, więc nie możesz tego wiedzieć, bo ich nie pamiętasz i nie musiałeś żyć "w ich czasach"...

~ciekawy (188.137. * .95) 13.07.2023 14:42
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

zatroskany - czysta racja lepszy Karski ( ten od meleksów ) czarnecki ( ten wiadomo od czego - ciekawe czy już sprzedał cabrio ) Bielan ( też wiadomo o co chodzi ) Jaki ( bez komentarza ) i wisienka na torcie - Szydło ( chyba nie trzeba komentować )

~zatroskany (199.247. * .243) 13.07.2023 14:15
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Płakać się chce jak pomyślę kogo wybraliśmy to tego PE...nigdy więcej Kohutów, Buzków, Millerów, Sikorskich, Thunów, Lewandowskich i innych pokrak!

~Kukuryku (193.200. * .16) 13.07.2023 14:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Baran, dla Smoka Wawelskiego, przynajmniej był cały wypchany pakułami. Ten ma sieczkę tylko we łbie.

~PeOwiec (155.133. * .231) 13.07.2023 13:57
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Ty kogut skąd żeś przyjechał na slask