Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sobota może okazać się najgorętszym dniem od 1992 r. Uważajcie na siebie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia, co więcej, poinformował, że sobota 15 lipca może okazać się najgorętszym dniem w historii pomiarów od 1992 r.

Sobota może okazać się najgorętszym dniem od 1992 r. Uważajcie na siebie
W Polsce mierzymy się z rekordowo wysokimi temperaturami (zdjęcie poglądowe, fot. pexels.com)

Po pomoc na 112

- "Dziś na termometrach spodziewamy się 35°C, a lokalnie nawet 36°C na zachodzie kraju" - poinformował IMGW, wydając prawie dla całej Polski ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia przed upałem. Jak podkreślają meteorolodzy: dziś może być najcieplejszy 15 lipca w historii pomiarów od 1992 roku. - "Rekord temperatury w dniu 15.07 wynosi 34°C, a więc może zostać dziś pobity" - podkreślono.

Ostrzeżenie rozesłało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB). „Uwaga! Dziś (15/07) prognozowany upał pow. 30 st. C. Unikaj słońca, wysiłku fizycznego i odwodnienia organizmu. W przypadku pogorszenia zdrowia dzwoń pod 112” - czytamy w krótkim komunikacie.

Ważne zasady

Eksperci alarmują, że takie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że odpowiednia dawka promieni słonecznych jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Wpływa na poprawę nastroju i syntezę witaminy D, która odpowiada za właściwą gospodarkę wapniową organizmu. Należy pamiętać jednak o kilku ważnych zasadach. Więcej: Ciesz się słońcem, ale bezpiecznie. O czym trzeba pamiętać?

Jaka prognoza?

Jeśli chodzi o prognozę pogody, to na sobotę 15 lipca IMGW zapowiadało następującą: zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 30°C do 34°C, na Górnym Śląsku od 29°C do 32°C, w rejonach podgórskich Beskidów od 27°C do 30°C, wysoko w Beskidach od 19°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 16°C do 21°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

Z kolei na niedzielę 16 lipca: zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Temperatura maksymalna od 28°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru około 70 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Spadek temperatury od 20°C do 13°C. Wiatr dość silny i silny, południowy i południowo-zachodni.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].