Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: 48-latek z zarzutami za inne czynności seksualne wobec nieletnich

Sprawcy rozboju w rękach policji, 18-latkom grozi do 12 lat więzienia. W kolejnym śląskim patrolu piszemy także o zatrzymaniu czworga napastników, którzy odpowiedzą za dotkliwe pobicie. Czytaj więcej również o prokuratorskich zarzutach dla 48-latka za dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec 13-letniego chłopca oraz usiłowania dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec dwóch dziewczynek w wieku 10 i 12 lat. 

Śląski patrol: 48-latek z zarzutami za inne czynności seksualne wobec nieletnich
Podejrzanemu grozi od 2 do 12 lat więzienia. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie 48-latka, który we wtorek rozpatrzy sąd.

Świętochłowice - Zatrzymani sprawcy rozboju

Do zdarzenia doszło pod koniec maja. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zadysponował patrol do dzielnicy Piaśniki, gdzie mężczyzna miał być pobity przez dwóch innych mężczyzn. Jak się okazało, pokrzywdzony, wracając z pracy, został zaczepiony przez dwójkę chłopaków, którzy pytali go o papierosy. Chwilę później, trójka mężczyzn zatrzymała się przy parkowej ławce, racząc się tytoniowym dymem. Po kilku minutach pokrzywdzony został silnie uderzony w głowę, po czym upadł na ziemię. Poczuł tylko, jak ktoś wyciąga mu z kieszeni portfel z dokumentami, gotówką i kartami płatniczymi. Policjanci niezwłocznie ustalili rysopis sprawców i ruszyli za nimi. Po chwili dwójka 18-latków była już zatrzymana. Mężczyźni staną przed sądem, a za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Piekary Śląskie - Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

W sobotę policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas porannych działań „Trzeźwość” zatrzymali do kontroli drogowej 54-letniego kierującego seatem. Badanie alkomatem wskazało u mężczyzny niecałe pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego stracił prawo jazdy. Tego samego dnia inny patrol drogówki zatrzymał na ulicy Armii Krajowej 66-letniego cyklistę, który poruszał się rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Mieszkaniec Piekar Śląskich ukarany został mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Pół godziny później kolejnego kierującego rowerem zatrzymali policjanci na ulicy Pod Lipami. 67-letni bytomianin za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości ukarany został 2500 zł. mandatem karnym. Ten sam patrol po godzinie 16.00 na ulicy Pod Lipami zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który kierował w stanie po użyciu alkoholu, natomiast około godziny 20.00 na ulicy Tarnogórskiej zatrzymany do kontroli został 61-letni piekarzanin, który kierował peugeotem w stanie nietrzeźwości. Obydwaj kierujący samochodami stracili prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Jaworzno - Dozory za dotkliwe pobicie obywateli Gruzji

W niedzielę 9 lipca br. o 18:00 policjanci z komendy miejskiej w Jaworznie otrzymali zgłoszenie o pobiciu dwóch obywateli Gruzji przez 4-osobową grupę napastników: dwóch mężczyzn w wieku 22 i 30 lat i dwie kobiety w wieku 21 i 23 lat. Przyjmujący zawiadomienie o popełnionym przestępstwie policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w rejonie sklepu przy ul. Chopina w Jaworznie. Po uprzednich utarczkach słownych, które rozpoczęły się już pod sklepem, sprawcy zaatakowali i dotkliwie pobili dwóch obywateli Gruzji. Jeden z pokrzywdzonych w ciężkim stanie trafił do szpitala. Drugi mężczyzna, chcąc obronić kolegę i odciągnąć sprawców, również został zaatakowany, w wyniku czego doznał obrażeń twarzy. Pomocy pokrzywdzonym udzieliła ekspedientka z pobliskiego sklepu, która usłyszała krzyki. Kobieta próbowała uchronić pobitego mężczyznę przed dalszymi ciosami oprawców i wciągnęła go na teren sklepu. Na miejsce wezwano policjantów, którzy zatrzymali czterech pijanych sprawców. Dodatkowo jedna ze sprawczyń znieważyła dwóch mundurowych, którzy przeprowadzali interwencję. Po badaniu stanu trzeźwości zatrzymanych okazało się, że mają od 2 do 3 promili alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu wszyscy usłyszeli zarzuty za pobicie, a jedna ze sprawczyń również za znieważenie policjantów. Decyzją prokuratury cała czwórka znalazła się pod policyjnym dozorem i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwo mogą trafić do więzienia na 3 lata.

Bytom - Prokuratorskie zarzuty w związku ze zdarzeniem na kąpielisku w Bytomiu

W sobotę kilka minut przed 17:00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące niewłaściwego zachowania kilku mężczyzn wobec osób małoletnich na terenie kąpieliska miejskiego przy ulicy Wrocławskiej. W związku ze zgłoszeniem zatrzymano czterech obcokrajowców w wieku od 18 do 48 lat. Śledczy prowadzą czynności i zbierają materiał dowodowy celem dokładnego wyjaśnienia przebiegu i okoliczności wydarzeń.

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, gdzie zostali przesłuchani. Na podstawie policyjnych ustaleń i zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego 48-letni obcokrajowiec usłyszał zarzuty dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec 13-letniego chłopca oraz usiłowania dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec dwóch dziewczynek w wieku 10 i 12 lat. Podejrzanemu grozi od 2 do 12 lat więzienia. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie 48-latka, który we wtorek rozpatrzy sąd.

Pozostali trzej mężczyźni zostali zwolnieni. Ustalenia śledczych wskazują, że nie mieli oni żadnego związku ze zdarzeniem na kąpielisku i nie dopuścili się niewłaściwego zachowania wobec małoletnich.

- Niestety agresja części osób przebywających na kąpielisku skierowała się zarówno na czterech zatrzymanych obcokrajowców, jak i na przybyłych na miejsce policjantów. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie agresywnych osób, które m.in. kierowały wulgaryzmy i groźby pod adresem interweniujących policjantów - przekazuje bytomska policja przypominając, że nie ma i nie będzie zgody na agresywne zachowania wobec policjantów oraz próby samosądu.

- Taki sposób zachowania nie może być akceptowany. To zdarzenie pokazuje, jak niebezpieczne może być uzurpowanie sobie prawa do realizacji sprawiedliwości. Agresja grupy pobudzonych osób była skierowana na 4 obcokrajowców, spośród których 3, jak wskazują ustalenia śledczych, nie miało żadnego związku z niewłaściwego zachowania wobec małoletnich, a także na policjantów, którzy interweniowali na kąpielisko - dodają śledczy.

Obecnie analizowane są nagrania z kamer monitoringu oraz kamer nasobnych interweniujących policjantów. Wobec agresywnych osób, które złamały prawo, zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].