Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pracujemy na rzecz Polski i Śląska - mówi Adam Gawęda, poseł RP

Od początku Prawo i Sprawiedliwość skutecznie realizuje programy społeczne. W pierwszej kolejności stawiamy na poprawę bytu polskiej rodziny. Dlatego 500+ od przyszłego roku podnosimy do 800+. Wprowadziliśmy zerowy podatek dla młodych ludzi na start oraz nowe świadczenie dla rodziców w wysokości 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko, a także darmowe leki dla seniorów i dzieci. - Młodzi ludzie i całe rodziny muszą czuć realne wsparcie i opiekę ze strony państwa - mówi poseł PiS Adam Gawęda.

Pracujemy na rzecz Polski i Śląska - mówi Adam Gawęda, poseł RP

To nie czas na polityczne gierki

Naszym priorytetem zawsze będzie bezpieczeństwo Polski. Tocząca się za naszą wschodnią granicą wojna powoduje, że stawka jest zbyt wysoka na polityczne gierki, uprawiane przez opozycję. Budujemy najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa przy współpracy z naszymi sojusznikami dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Naszym celem jest uszczelnienie granic i bezpieczeństwo naszych obywateli. Nie zgodzimy się na żadne eksperymenty i siłowe relokacje nielegalnych imigrantów. Nie będziemy płacić i pokutować za błędy polityki krajów Zachodu. W Polsce prowadzona jest odpowiedzialna polityka migracyjna i rząd Polski ma nad nią kontrolę, dzięki czemu nie ma u nas takich zamieszek, z jakimi mamy do czynienia we Francji czy w Belgii. Przymusowa relokacja, będąca konsekwencją złej polityki otwartych drzwi Angeli Merkel i Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej, nie rozwiązała problemu migracji.

Zyskuje cały region

Nie zapominamy o poszczególnych regionach Polski. Zrównoważony rozwój Śląska, transformacja energetyczna, rozbudowa i modernizacja sieci dróg - oto moja odpowiedź na wyzwania, przed którymi stoimy w górniczym okręgu. Dlatego jako członek prezydium Komisji Finansów Publicznych skutecznie zabiegam o duże środki dla wszystkich miast i gmin powiatów raciborskiego, wodzisławskiego, mikołowskiego, Jastrzębia Zdroju, Żor i Rybnika.

Na naszych oczach zmienia się teren po kopalni Anna, zabiegałem o pieniądze na inwestycje i modernizacje tych obiektów, łącznie to kwota 8,5 mln zł. Dzięki tym środkom powstaje w Pszowie nowoczesny kompleks z biblioteką i zapleczem społecznym.

Przekazaliśmy 146 mln zł na modernizację i rozbudowę dróg w naszym regionie. Dzięki temu w powiecie wodzisławskim udało się zrealizować inwestycje drogowe, zaczynając od Mszany, przez Pszów, Syrynię, Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Gorzyce, Godów, po Marklowice.

W powiecie raciborskim środki trafiły na drogi w gminach Krzanowice i Pietrowice Wielkie, a także w samym Raciborzu.

Nie zapomnieliśmy o Jastrzębiu-Zdroju (łącznie ponad 45 mln zł), Rybniku (165 mln zł na dokończenie obwodnicy) oraz Żorach (ponad 3,7 mln zł). Pokaźne środki trafiły również do Orzesza oraz Łazisk Górnych w powiecie mikołowskim.

Adam Gawęda, poseł RP

Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds górnictwa w latach 2019-2020,
Przewodniczący Podkomisji i Zespołu ds transformacji regionów górniczych,
Wiceprzewodniczący Komisji Finansów Publicznych, członek Komisji Infrastruktury i Gospodarki, autor programu i Szef zespołu audytowego dla polskiego górnictwa.

Tekst sponsorowany