Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niskie podatki, węgiel i boczek zamiast robaków. Liderzy Konfederacji zaprezentowali się na rynku w Rybniku [ZDJĘCIA]


- Nasz luksus polega na tym, że dziś nie musimy nikomu tłumaczyć, czym jest Konfederacja - powiedział Roman Fritz podczas konferencji prasowej zorganizowanej na rynku w Rybniku 18 lipca.

Niskie podatki, węgiel i boczek zamiast robaków. Liderzy Konfederacji zaprezentowali się na rynku w Rybniku [ZDJĘCIA]
Roman Fritz to numer 1 na liście Konfederacji w naszym okręgu wyborczym w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Za nim stoją Adam Kurpas (3. na liście) i Hanna Boczek (2. na liście).

Fritz, Boczek i Kurpas

Konfederację tworzą trzy siły: Konfederacja Korony Polskiej Ruch Narodowy oraz Nowa Nadzieja. Na arenie ogólnopolskiej liderami tych ugrupowań są Grzegorz Braun (Konfederacja Korony Polskiej), Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy) oraz Sławomir Mentzen (Nowa Nadzieja).

Na rybnickim rynku reprezentowali je Roman Fritz z Konfederacji Korony Polskiej, Adam Kurpas z Ruchu Narodowego oraz Hanna Boczek z Nowej Nadziei.

Roman Fritz to "jedynka" na liście Konfederacji w 30. okręgu wyborczym*. 2. miejsce na liście wyborczej przypadło Hannie Boczek z Nowej Nadziei. Z trzeciej pozycji o mandat do Sejmu będzie się starał Adam Kurpas z Ruchu Narodowego.

- Nie mamy nic do ukrycia. Nie mamy sobie nic do zarzucenia - powiedział Roman Fritz, rybnicki przedsiębiorca i wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej.

Do zasług Konfederacji w mijającej kadencji Sejmu R. Fritz zaliczył blokadę m.in. ustaw rozszerzających obostrzenia pandemiczne, podwyżek dla posłów oraz tzw. piątki dla zwierząt.

- Konfederacja zawsze staje po stronie obywateli, po stronie wolności - podkreśla Roman Fritz.

Boczek zamiast robaków

Hanna Boczek przedstawiła się jako młoda mężatka, prowadząca działalność gospodarczą. - Reprezentuję ludzi młodych i ambitnych, którzy chcą coś osiągnąć - powiedziała. Hanna Boczek skrytykowała biurokrację i fiskalizm, a także zaakcentowała liberalne gospodarczo punkty programu Konfederacji, m.in.: jednolitą stawkę podatkową w wysokości 12 proc., kwotę wolną od podatku w wysokości 12-krotności minimalnego wynagrodzenia, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Zakończyła swoje wystąpienie żartobliwe, życząc Polakom "boczku zamiast robaków".

Hanna Boczek to liderka Nowej Nadziei w naszym regionie.

Odrzucić szantaż klimatyczny UE

Adam Kurpas, w przeszłości radny Orzesza, również opowiedział się za "prostymi i niskimi podatkami". - To co zarabiamy, powinno zostawać w naszych kieszeniach - podkreślił. Kandydat do Sejmu RP z ramienia Ruchu Narodowego opowiedział się również za odrzuceniem "szantażu klimatycznego Unii Europejskiej", który ma godzić w "bezpieczeństwo energetyczne Polski".

Adam Kurpas z Żor to lider Ruchu Narodowego w naszym regionie. W wyborach do Sejmu wystartuje z 3. miejsca na liście Konfederacji.

Wybory do Sejmu i Senatu RP w 2023 roku

Wybory parlamentarne odbędą się jesienią tego roku. Możliwe terminy to 15 października, 22 października, 29 października i 5 listopada. Dokładna data będzie znana dopiero wtedy, gdy prezydent Andrzej Duda zarządzi wybory.

W wydarzeniu na rybnickim rynku wzięli udział sympatycy i członkowie Konfederacji z regionu, m.in. Tomasz Maron z Jastrzębia-Zdroju. T. Maron również będzie kandydował z list Konfederacji do Sejmu RP.

Wkrótce więcej informacji.


* Okręg 30. w wyborach do Sejmu RP obejmuje powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski, a także miasta Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory). Na ten okręg wyborczy przypada 9 mandatów poselskich. W mijające kadencji mandaty w naszym okręgu wyborczym wywalczyli: Krzysztof Gadowski (PO), Adam Gawęda (PiS), Teresa Glenc (PiS), Maciej Kopiec (Lewica), Marek Krząkała (PO), Gabriela Lenartowicz (PO), Grzegorz Matusiak (PiS), Bolesław Piecha (PiS) oraz Michał Woś (PiS).

Ludzie

Adam Kurpas

Lider Konfederacj w Żorach, związany z Ruchem Narodowym.

Hanna Boczek

Prezes okręgu rybnickiego Nowej Nadziei (ugrupowania wchodzącego w skład Konfederacji)

Roman Fritz

Poseł na Sejm RP

35 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dfgh (178.219. * .178) 19.07.2023 19:55

@Obserwator - nie masz racji. Wolny rynek postrzegasz "wulgarnie". Pamiętaj, że wolny rynek ma w sobie gen zagłady - bo skoro w wolnym rynku decyduje niczym nieograniczona konkurencja, to słabsi odpadają. I na końcu zostaje jeden - ale wtedy już wolnego rynku nie ma. To oczywiście rozważanie modelowe, ale one wyjaśniają dlaczego państwo może w rynek ingerować. Grunt aby zasady były równe - proporcjonalne. Konfederaci bazują na takim "wulgarnym" rozumieniu rynku, które jest fałszywe. To jak działa UE odczuliśmy na własnej skórze - działa dobrze. Młodym ludziom wydaje się, że tak było, jest i zawsze będzie - nieprawda. Być może dlatego tak wielu młodych sprzyja Konfederacji. Ale nie ma prostych rozwiązań na te problemy, które są. No i powtórzę pytanie. Skoro podatki mają być obniżone to jak Konfederacja chce to zrekompensować samorządom? To jest problem i to potężny. Ktoś o tym w Konfederacji myślał? Bo to grozi załamaniem usług publicznych.

~Pył (89.25. * .86) 19.07.2023 14:03

~To_sem_ja (37.248. * .6)
doskonale rozumie a ty weź słownik do ręki bo ci się ruski lekko przebija w pisaniu

~Won123 (5.173. * .65) 19.07.2023 13:58

Balcerowicze 2.0

~op (91.192. * .86) 19.07.2023 13:55

No to się porobiło.Zandberg na Interii beczy że Konfederacja chce obniżyć podatki Pewnie chodzi mu o to że nie będzie kogo okradać A senator Rotnicka z PO nie wyklucza koalicji z PiS dla zachowania układu okradającego polaków

~Kuballa (46.204. * .180) 19.07.2023 13:32

do PeOwca -a obecni to co..Co na dzieci żałujesz? -odpowiadam 500+ juz malo?! ,-niedlugo i 2000zl bedzie malo i o to Im chodzi ,o inflacje i oszczednosci społeczeństwa czyli ich dewaluację. W dodatku to tylko po to aby wygrać wybory premiujące wszelkiej maści cwaniaków czesto cale zycie śpiących na olbrzymich majątkach gdyz Oni to wlasnie przez ukrywanie przychodów rzekomo wg wladzy sa biedni ,czym polityczne dupki ośmieszają pracujacych pozbywając Ich należnych dóbr inflacją przez zwyżkę cen. .

~To_sem_ja (37.248. * .6) 19.07.2023 13:10

dfgh daremne tłumaczenie...
Soil, dobrze, że jest taki prawy człowiek przyjmujący do swojego domu wszystkich nachodźców, jak Ty...
Pył, skoro nie rozumiesz, co w tych wypowiach wypowiadali Mentzen, Braun i S-ka, to j/w, daremnie ci to wykładać. Kto ma rozum, ten ogarnia... funkcjonariuszu ryżego :D

~PeOwiec (94.254. * .238) 19.07.2023 12:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kuballa się powtarzasz system emerytalny obecny stworzyli lewaki z po i SLD do kupy

~Bungabunga (46.204. * .24) 19.07.2023 12:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Kolejni nieudacznicy pchają się do koryta. Niech pochwała się osiągnięciami, wiedzą zawodową, doświadczeniem. Konkrety. Wszyscy wiemy, że jak tzw związkowcy i inni działacze, całe swoje życie ślizgają się na kasie podatnika.

Oberwator_R 19.07.2023 10:23

@dfgh piszesz :"Oparta jest na WSPÓLNYM rynku - wolnym rynku." O to właśnie chodzi że nie jest oparta na wolnym rynku. Przykładów jest mnóstwo. W sytuacji wolnego rynku nie wprowadza się limitów produkcyjnych mleka, nierównych dopłat do rolnictwa dla różnych krajów (zresztą na wolnym rynku nie powinno być żadnych dopłat bo one wolny rynek zaburzają) , absurdalnej do granic biurokracji, zakazu produkcji jakichś towarów (n.p. samochodów spalinowych) i.t.p. Obecny projekt unijny służy do utrzymania status quo "pan-wasal" w którym "wasalowi" ciągle się wbija do głowy że bez "pana" - ani rusz. Otóż państwo rozwija się przede wszystkim dzięki pracy ludzi i uczciwości rządzących, a nie dzięki dotacjom które tak naprawdę są pożyczką przynoszącą o wiele więcej korzyści pożyczkodawcy niż pożyczkobiorcy.

~dfgh (178.219. * .178) 19.07.2023 10:00

Widzę, że konfederaci są aktywni. UE będzie taka jaka jest, lub jej nie będzie w ogóle. Bo inaczej tego się nie da zorganizować. Oparta jest na WSPÓLNYM rynku - wolnym rynku. Kraje unijne muszą być więc demokratyczne i praworządne, bo bez praworządności wolnego rynku NIE MA. UE musi tez być zintegrowana politycznie, bo inaczej górę wezmą takie osoby jak konfederaci, które będą chciały "bronić" swego rynku. I wszystko się sypnie. To czy bycie w UE się opłaca - widać na każdym kroku. Poglądów Konfederacji (ale i PiS - tu jedni i drudzy znajdą wspólny język) na dłuższą metę z członkostwem w UE nie da się pogodzić. Lepiej zdać sobie sprawę z tego już teraz niż gdy nas w UE już nie będzie. Bo wrócić nie będzie łatwo, jeśli w ogóle będzie można. A jeśli nie UE - to tylko Rosja.

~Soil (46.204. * .24) 19.07.2023 09:49
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Takie same oszołomy jak ci z PISu. Ale w Jastrzębiu znajdą poparcie. Bo miasto słynie z ludzi, którymi łatwo manipulować. Na dodatek ze skłonnościami ksenofobicznym.

~Kuballla (46.204. * .180) 19.07.2023 09:44
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Obecnie Rolnik-emeryt ze stażem 40lat pracy ma o zaledwie 100zl wyższą emeryture niz Ten ze stazem 25latpracy. To samo niedlugo bedzie z emeryturami ZUS-owskimi. Dluga, ciezka, legalna praca za PISu przestała sie opłacać a Kaczyński aby wygrać wybory jest w stanie nawet niebotycznie zadluzyc Polske kupując glosy

~Kuballa (85.202. * .83) 19.07.2023 09:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Co na dzieci żałujesz? -odpowiadam 500+ juz malo?! ,-niedlugo i 2000zl bedzie malo i o to Im chodzi ,o inflacje i oszczednosci społeczeństwa czyli ich dewaluację. W dodatku to tylko po to aby wygrać wybory premiujące wszelkiej maści cwaniaków czesto cale zycie śpiących na olbrzymich majątkach gdyz Oni to wlasnie przez ukrywanie przychodów rzekomo wg wladzy sa biedni ,czym polityczne dupki ośmieszają pracujacych pozbywając Ich należnych dóbr inflacją przez zwyżkę cen. .

~Kuballla (46.204. * .3) 19.07.2023 09:16
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

PISowcy zaplanowali swoje rzadzenie poprzez kradzież realnej wartosci oszczednosci społeczeństwa :."to dobrze ze ceny rosna bo wówczas wiecej z Vatu do budzetu", powiedzial Morawiecki i wowczas jezeli mialem jeszcze wątpliwości zrozumialem jak bardzo celowa inflacja jest Im na reke...

Oberwator_R 19.07.2023 09:00

@dfgh piszesz: " UE jest jednak i jest taka jaka jest. Innej nie będzie." Niby dlaczego? Skoro komuniści mogli zepsuć pierwotny projekt unii państw związanych tylko wolnym przepływem ludzi, towarów, usług i kapitału, tworząc takiego bękarta jak dzisiejsza unia, to można sytuację odwrócić. Tyle że nie ma komu bo istniejący układ w którym silni rządzą i tłamszą słabszych , jest nie do ruszenia a jeśli tak to z tego eurokołchozu trzeba wy...lać w podskokach.

~Pył (89.25. * .86) 19.07.2023 08:04
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

mmm konfa...
unia zua!
roSSja dobra!
dzieci można bić!

"Samochody są znacznie niebezpieczniejsze od broni palnej." - Mentzen -2016

"„Przypomnę, że w Polsce mieliśmy już taki eksperyment. Pierwsze 15-minutowe miasto nazywało się Oświęcim i tam rzeczywiście w 15 minut od wejścia do wyjścia można było załatwić różne rzeczy” -Braun

"Konfederacja postuluje o rezygnację z około 100 miliardów złotych dotacji i połowy tej kwoty w formie tanich pożyczek. Dodatkowo jeszcze Polska nie zrealizowałaby tych wszystkich reform oraz inwestycji zawartych w naszym KPO, które wydatnie poprawią jakość życia obywateli."

i największa głupota tej roSSyjsko -pisowskiej przystawki - podatek Pogłówny...

~Raperkaklasztorna (89.64. * .65) 19.07.2023 07:59

jest opcja, że Kompromitacja skończy jako pisowska przystawka podobnie jak bardzo ideologicznie jej pokrewna LPR (też nawiedzone katolitaliby) a za kilka lat podstarzały Mentzen będzie popierał PO i doradzał Tuskowi jak walczyć z Kaczyńskim czy kogo tam on namaści na swego padawana.

~Kubaaasak (46.204. * .3) 19.07.2023 07:46

Przez cale życie pracowałem, i stwierdzam, nie było sensu. Zawsze się znajdą jakieś polityczne patologie ktore ogłoszą "to dobrze ze ceny rosną gdyż wówczas wiecej do budzetu " i rozpoczną tym wszystkim co wypracowałeś w twoim zyciu dzielić lekką ręką jakby to oni zapracowali. Co na dzieci żałujesz? -odpowiadam 500+ juz malo?! ,-niedlugo i 2000zl bedzie malo i o to Im chodzi ,o inflacje i oszczednosci społeczeństwa czyli ich dewaluację. W dodatku to tylko po to aby wygrać wybory premiujące wszelkiej maści cwaniaków czesto cale zycie śpiących na olbrzymich majątkach gdyz Oni to wlasnie przez ukrywanie przychodów rzekomo wg wladzy sa biedni ,czym polityczne dupki ośmieszają pracujacych pozbywając Ich należnych dóbr inflacją przez zwyżkę cen.

~To_sem_ja (37.248. * .2) 19.07.2023 07:45

No jest takie ryzyko, że prawicowa Konfa dogada się, za stołki, z lewicowo-konserwatywnym PiSem...
A jak będzie? Czas pokaże...

~Kubaaaak (46.204. * .3) 19.07.2023 07:44

Przez cale życie pracowałem, i stwierdzam, nie było sensu. Zawsze się znajdą jakieś polityczne patologie ktore ogłoszą "to dobrze ze ceny rosną gdyż wówczas wiecej do budzetu " i rozpoczną tym wszystkim co wypracowałeś w twoim zyciu dzielić lekką ręką jakby to oni zapracowali. Co na dzieci żałujesz? 500+ juz malo?! ,-niedlugo i 2000zl bedzie malo i o to Im chodzi ,o inflacje i oszczednosci społeczeństwa czyli ich dewaluację. W dodatku to tylko po to aby wygrać wybory premiujące wszelkiej maści cwaniaków czesto cale zycie śpiących na olbrzymich majątkach gdyz Oni to wlasnie przez ukrywanie przychodów rzekomo wg wladzy sa biedni ,czym polityczne dupki ośmieszają pracujacych pozbywając Ich należnych dóbr inflacją przez zwyżkę cen..

~ciekawy (188.137. * .95) 19.07.2023 07:11

cytat "Bosak nie jest w stanie dać słowa, iż Konfederacja po wyborach nie dogada się z PiS."

~To_sem_ja (31.0. * .224) 19.07.2023 06:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

dfgh, "rynce opadajo"... Wyobraź sobie, że nie wszystkie państwa w Europie są w unii ojro-pejskiej. I z tego powodu nie są "w Rosji".
Należy chronić swój rynek przed obcymi wpływami. Na razie nasz kraj to eldorado obcych wywiadów i koncernów (zwolnionych z podatków). Po to była zmowa okrągłostołowa, która nadal pilnuje ustaleń. Polacy w większości nie mają wiedzy jak funkcjonuje i co chce nam narzucać bagno brukselskie (zainteresowanych odsyłam chociażby do relacji z posiedzeń byłego europosła Dobromira Sośnierza). To lewackie towarzystwo budowy globalnej wioski ma frazesy o demokracji na swoich czerwonych mord... twarzach, ale jak gdzieś komuszki nie wygrywają, to te państwa są "karane"... Jeszcze za mało dostaliśmy po tyłku... Anglicy już dawno poznali się na tym bagnie.
Polecam też zapoznać się z książką: "Szwajcarska demokracja szansą dla Polski?" prof. M. Matyja.
To powinna być pozycja obowiązkowa dla młodzieży na WOS-ie. Analizowana co do słowa...
Przepraszam za dużo tutaj informacji z mojej strony... Większość i tak włączy swoje tv czy smartfony i obejrzy w main streamie jedynie słuszne wieści...

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .29) 19.07.2023 06:13
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

do poniżej - do życia potrzeba 1. idiotów , 2. kiołbasy ( wyborcza może być) i chleba a do Uni się po ojro pojedzie. Większoś wyborców to ludzie którzy wolą jak im się powie co mają robić - nie rozróżniają tego czy lepiej zarobić na zakup mieszkania czy wziąć preferencyjny ( dziś 2%) kredyt. Żaden z nich też nie lubi perspektywy ciężkiej pracy np na zmywaku. A i ten co dziennie pracuje po 11 godzin to elita i terzeba go zniszczyć ! A zapomniałem obce to wróg i ich też trzeba skopać. No cóż suwerenie do koryta i tak jak te zwierzątka traktuje cię dziś cała ta banda będąca u koryta !

~dfgh (178.219. * .178) 19.07.2023 00:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jak to jest, że zdecydowana większość Polaków chce być w UE, ale Konfederacja ma tak stosunkowo duże poparcie? Tu nie ma cudów - jakaś połowa tych, co popiera Konfederację chce by Polska była w UE. Przecież to rozdwojenie jaźni - czyli paranoja. Ktoś mi to wytłumaczy? UE jest jednak i jest taka jaka jest. Innej nie będzie. Więc wolimy być w UE czy poza nią? Bo poza nią jest tylko Rosja z naszego punktu widzenia. Czy zwolennicy Konfederacji myślą czy nie?

~To_sem_ja (31.0. * .17) 18.07.2023 23:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Muchozol... O_O
Owszem, uważam Konfę za najmniejsze zło, które miałoby zarządzać Polską, ale proszę Cię: nie porównuj mnie do tego pana.
Za dużo wiem na temat polityków (tych mniej i bardziej znanych).
Wg mnie postulaty są ok. Dorzucił bym zakaz likwidacji gotówki, dobrowolność płatności bezgotówkowych (i dobrowolność posiadania konta u banksterów), zakaz przymusu do jakichkolwiek czynności/operacji medycznych (zwłaszcza zalecanych przez sponsorów, aj waj, who) i zwolnienia z podatków polskich (w 100%-ach) producentów i handlowców (kosztem molochów zagranicznych). Takie marzenia mam...

~socjalny_ (46.204. * .194) 18.07.2023 21:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

#zatroskana studentka- ktoś musiał i musi pracować żebyś ty mogła do 24 roku życia bąki zbijać . kapujesz yntelygentko? ja na konfederacje zagłosuje wtedy gdy obiecają ze studia i szkoły będą prywatne.

~zatroskanastudentka (188.146. * .154) 18.07.2023 21:26
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Na wrocławskiej 17 od rana do wieczora siedzą dwa chlopy jeden stary gruby emeryt górniczy drugi na L4 pracownik jsw oprócz tego jakieś kobiety niektóre rozwódki i dzieci dużo dzieci a to wszystko w oparach przekleństw ,obgadywania ,donoszenia może ktoś tym ludziom dałby prace marnują się żywcem chyba ze ta kupa dzieci to ich jedyne dochody .

TomaszMaron 18.07.2023 21:16
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Dziękuję wszystkim za komentarze. Muchozol jak widzisz występuje pod imieniem i nazwiskiem.
Kempston dziękuję za informację, zachowam go na tę okoliczność.

~PeOwiec (155.133. * .231) 18.07.2023 20:47
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jeżeli oni będą rządzić to już widzę tego fritza i ta boczek jak zamieszkują pod mostem z dużą ilością innych takich jak oni

~Kempston (154.57. * .182) 18.07.2023 20:29
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Panie Tomaszu Maron.
Garnitur powinien byc welniany a koszula bawelniana.
To, w co pan sie ubral, to ubranie nieboszczyka przygotowanego do kremacji.

~Muchozol (45.93. * .121) 18.07.2023 18:49
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Tomasz Moron wystepuje w komentarzach jako

to_sem_ja

Poczytajcie, co ten przyglup pierdzieli.
To jest ruska onuca, nawet cytujaca slowa Lawrowa jako majacego racje.

~Kubammmm (46.204. * .3) 18.07.2023 18:24
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"Co z tego wynika? ..Że po kolejnych wyborach po prostu większościowy rząd może nie powstać. "-jak to co "dzieciom żałujecie?!"dacie na każdego dzieciaka z emerytow i pracujacych po 2000zl i juz bedzie rzad większościowy...

~Raperkaklasztorna (89.64. * .30) 18.07.2023 18:13
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Czy ten portal jawnie już popiera Kompromitację?

~Jerzy1988 (195.14. * .55) 18.07.2023 17:54
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Jedyna normalna partia na którą można z czystym sumieniem oddać swój głos!

~Corona (91.192. * .96) 18.07.2023 17:09
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

NIE dla UE !!! Dość eurokołchozu !!!