Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W sercu Polska

Drodzy czytelnicy,

Ubiegłe lata to setki spotkań z mieszkańcami regionu i praca na rzecz służby zdrowia w Polsce. Kto miał możliwość mnie poznać lub pracować, ten wie, że nie zwykłem odmawiać pomocy i to co rozpocząłem, zostawiałem w stanie lepszym niż zastałem. Tak było z rybnickim szpitalem, który budowałem wraz ze wspaniałymi ludźmi i personelem.

W sercu Polska

Tak też było w 2005 roku, kiedy objąłem tekę wiceministra zdrowia. Później starałem się w Parlamencie Europejskim o to, ażeby między innymi produkty w Polsce (w tym żywność) nie były gorsze niż za naszymi granicami. W ostatniej kadencji natomiast zwiększyliśmy nakłady na służbę zdrowia do 6% PKB, czyli do 165 miliardów złotych.

Być może nie pojawiam się na wszystkich festynach i dożynkach, ale drzwi mojego gabinetu są otwarte dla mieszkańców niemal każdego dnia. Zależy mi przede wszystkim na Polsce i ludziach z naszego regionu, a zwłaszcza na tym, by mieli oni dobrych i łatwo dostępnych specjalistów. W tym aspekcie jest jeszcze trochę do nadrobienia. Warto jednak zauważyć, że mimo kryzysów jakie spotkały nasze rządy, nigdy wcześniej w Polsce nie żyło się tak dobrze jak dziś. Miliardy złotych wydane na tarczę antykryzysową, dzięki której łagodniej niż inne kraje przechodziliśmy przez kryzys. Kolejne ogromne sumy wydane na 500+, 13 i 14 emerytury, podwyższenie płacy minimalnej, lokalne inwestycje, obniżenie wieku emerytalnego, obniżenie podatku PIT z 17% do 12%, realizacja PIT 0% dla młodych do 26 r.ż. Dziś już nikt nie zarabia 5 zł na godzinę, a młody człowiek na stawce godzinowej zarabia tyle samo brutto, co netto.

W tym trudnym czasie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa oraz wojną w Ukrainie poczyniliśmy dofinansowania do ogromnej liczby inwestycji lokalnych w naszym regionie. Takich środków nie przekazał żaden rząd wcześniej. Wszędzie gdzie przy inwestycjach w miastach i gminach naszego regionu widzicie Państwo biało-czerwone tablice, tam zostały przekazane rządowe środki w znaczącej kwocie. Tych przedsięwzięć jest tak dużo, że nie pomieścilibyśmy ich na kilku stronach gazet. Wystarczy wymienić, chociażby dofinansowanie do drogi Racibórz – Pszczyna wynoszące 165 mln zł. Dofinansowanie do remontu dworca i dróg w Raciborzu, ale także w całym powiecie. Budowę inwestycji wartych dziesiątki miliony tj. zabezpieczeń powodziowych, kanalizacji, remonty dróg, czy też słynnego Balatonu w powiecie wodzisławskim. Warto nadmienić również przebudowę znacznej części arterii w Jastrzębiu-Zdroju czy Żorach. Nie mówiąc już o dofinansowaniach do remontów, przedszkoli, a także realizacji programu „Żłobek w każdej gminie”, dzięki któremu staramy się zamalować „czarne plamy” miejsc, gdzie żłobków nie ma.

Ogromne ilości środków zainwestowanych w rozwój naszych gmin, ale także rozwój naszego społeczeństwa, powodują postęp życia, jakiego dotąd w Polsce nie doświadczyliśmy. Dzięki uszczelnieniu między innymi luki z podatku VAT znaleźliśmy na to pieniądze. Dziś rząd w Polsce nie mówi ludziom „Piniędzy nie ma i nie będzie”. My dbamy o naszych obywateli, ponieważ w naszych sercach jest Polska. Ten stabilny rozwój pozwala nam myśleć o tym, że za kilka lat dogonimy jakością życia Hiszpanów, a później Włochów i dalej.

Odpowiedzialny rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o to, żeby Polacy na swoich ulicach mogli czuć się bezpiecznie i nie musieli bać się o pracę. Dlatego też potrzebna jest nam kontynuacja tej wizji, w której centrum jest Polska i Polacy. Dlatego głosujemy na Prawo i Sprawiedliwość.

Z pozdrowieniami,

Bolesław Piecha, Poseł na Sejm RP

Tekst sponsorowany